Youtube En Çok İzlenen Videolar 2022

Youtube en çok izlenen videolar 2022 senesiyle en popüler yapımları, rekorlar kıran video klipleri ve daha fazlası sizlerle bu yazıda buluşuyor...

Youtube En Çok İzlenen Videolar 2022

Youtube en çok izlenen videolar 2022 senesi ile sıklıkla merak ediliyor. Yaygın bir video platformu olan Youtube, kurulduğu 2005 senesinden bu yana yüklenen videoların izlenme sayısında milyarlar elde ediyor. Birçok video yine büyük izlenme sayılarına ulaşıyor. 2022 verilerine göre Youtube platformunda 37 milyon kanal mevcut ve 800 milyondan fazla da video izlenebilir şekilde yer almaktadır.

Dünyada 2 milyardan fazla kullanıcısı olan Youtube, dünyanın en fazla ziyaret edilen ikinci web sitesi konumunda. İlk sırayı ise Google yine aynı şirket bünyesinde bulunarak almıştır. Youtube üzerinde insanların ortalama video izleme süresi de 19 dakikadır. Genel olarak Youtube en çok izlenen videolar 2022 senesiyle hala yayında olanları sizlere anlatıyoruz…

Youtube en çok izlenen videolar 2022

Baby Shark Dance – Pinkfong Baby Shark

Güney Kore Merkezli olan Pinkfong Company tarafından yapılan ve çocuk eğitimi üzerine yatırımlarını sürdüren şirket, yeni videosuyla öne çıkıyor. Dünyanın en çok izlenen videosu olan bu video, özellikle tüm dünyayı kasıp kavuran ve yüz milyonlarca çocuğun diline dolanan bir şarkıdır.

Youtube en çok izlenen videolar 2022 senesiyle beraber öne çıkan Baby Shark dans videosu, Youtube tarihinde en fazla izlenen videosu oldu. Videosu yaklaşık olarak 10 milyardan fazla izlenerek rekor kırdı. Elinde ise rekoru hala tutan tek video olma özelliğini taşıyor. Baby Shark videosunun şu an ki izlenme sayısı ise yaklaşık 11 Mr üzerinde bulunuyor.

Youtube en çok izlenen videolar 2022

Despacito – Luis Fonsi & Daddy Yankee

Youtube en çok izlenen video sıralaması içerisinde önemli bir yeri bulunan Despacito şarkısı, Porto Rikolu şarkıcı olan Luis Fonsi, popüler bir rapçi olan Daddy Yankee ile yaptığı düet 7,5 Mr üzerinde izlenmiştir. Youtube en çok izlenen videolar 2022 senesiyle en fazla izlenen şarkının video klibi, Youtube platformunda yine bir rekor kırarak diğer videolar arasında listede hala yerini koruyor.

Dünyayı kasıp kavuran Despacito şarkısı, 2017 senesinden beri en fazla dinlenen şarkalar arasında. Şarkı ilk yapıldığı zaman, en kötü Youtube platformunda yayınlanır denmişti. Fakat şarkı asıl Youtube platformunda popüler hale geldi ve böylece tüm dünya tarafından tanındı.

Youtube en çok izlenen videolar 2022

Shape of You – Ed Sheeran

Ed Sheeran, Shape of You klibi ile listeleri alt üst etmiştir. Yaklaşık olarak 5,7 Mr üzerinde izlenerek hala rekorunu elinde tutuyor. En fazla izlenen klipler arasında bulunan Shape of You, ikinci sırada yer almaktadır. 2017 senesinde popüler hale gelen bu klip, yakın zamanda 6 milyarı geçecek gibi görünüyor. İngiliz şarkıcı ve söz yazarı olan Ed Sheeran’ın bir şarkısı 2017 senesinde oldukça popüler oldu ardından Shape of You ile tanındı.

Youtube’da en çok izlenen video türleri genellikle müzik klipleridir. Bu noktada Ed Sheeran, Shape of You şarkısıyla popülerlik yakalasa da telif haklarından dolayı haberleri çıktı. Fakat Ed Sheeran, şarkısının bazı bölümlerini kopyaladıklarını tamamen inkâr etti. Yine de bu şarkı, Youtube en çok izlenen videolar 2022 senesinde, geçmişten günümüze kadar gelen en popüler yapımlardan biridir.

Youtube en çok izlenen videolar 2022

See You Again ft. Chalie Puth – Wiz Khalifa

Youtube’da en çok izlenen video 2022 senesi ile en popüler videolar arasında yine bir müzik klibi bulunuyor. Wiz Khalifa, See You Again ft. Chalie Puth şarkısı toplamda, 5,5 Mr civarında izlenmiştir. Listenin ilk sıralarına adını yazdıran videolardan biri olarak öne çıkmaktadır.

Eski bir şarkı olsa da 2022 senesinde hala en fazla açılan videolar arasında See You Again ft. Chalie Puth bulunuyor. Youtube en çok izlenen videolar 2022 senesinde öne çıkan ve popülerliğini koruyan, See You Again ft. Chalie Puth şarkısı aynı zamanda 2015 senesinde Hızlı ve Öfkeli 7 filmi için yaptığı şarkılardan biridir. En popüler sahnelerinde ise bu video klibi milyar kez izlenmiş ve çok sevilmiştir.

Youtube en çok izlenen videolar 2022

Uptown Funk – Mark Ronson

Youtube en çok izlenen videolar 2022 senesine kadar gelen ve en popüler içeriklerden biri olarak Uptown Funk öne çıkıyor. Toplamda 4,6 Mr izlenmesi bulunan bu içerik, yine müzik türünde, Youtube da izlenme rekorları kıran bir şarkıdır. 2014 senesinde yayınlanan klibe 1 milyon üzerinde yorum yapılmıştır. Bu nedenle hem en fazla yorum atılan videolardan hem de yüksek izlenme sayısına sahip içeriklerden biridir.

İngiliz bilim adamı olan Mark Ronson, dördüncü stüdyo albümü ile rekora imza attı. Youtube platformuyla servis edilen Uptown Funk şarkısı, iki hafta gibi kısa bir süreç içerisinde 20 milyon izlendi. Günümüzde kadar ise 4,6 milyar izlenmeye ulaşarak büyük bir popülerlik kazandı. Klipte Duran, Prince ve Michael Jackson gibi isimlerin etkisi hala sürüyor.

Youtube en çok izlenen videolar 2022

Gangnam Style – PSY

2012 senesine damga vurmuş olan Gangnam Style, en çok izlenen video türleri arasında yine müzik türünde yer alıyor. İlk olarak iTunes platformunda 31 ülkede ilk sıraya yerleşmişti. Şimdi ise o şarkıyı seslendirerek tüm klibi ve garip dansını Youtube’de paylaşarak popülerlik kazandı. Ardından Guiness rekorlar kitabı içerisine, Youtube’da en fazla tıklanan video olarak girdi. Diğer yapımcılara göre Gangnam Style, Micheal Jackson – Thriller videosundan bu yana en iyisi olarak seçildi.

PSY Gangnam Style şarkısı toplamda 4,5 Mr izlendi ve bu sayı gittikçe artıyor. PSY, o dönemde okul hayatında başarılı olamadı ve baba işini de bırakarak tamamen müziğe odaklandı. Gangnam Style ardından daha birçok farklı şarkıya da imza attı ve diğer popüler şarkıcılarla müzik klipleri çekti.

Eğer Youtube En Çok İzlenen Videolar 2022 yazımızı beğendiyseniz Netflixe Bu Ay Gelen Yapımlar yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap