Tiktok Fenomenlerinin Değişimi

Tiktok'ta çektiği içeriklerle hayatımıza giren fenomenler zamanla inanılmaz değişimler yaşadı. İşte bu fenomenlerden bazıları...

Tiktok Fenomenlerinin Değişimi

Tiktok, şüphesiz Türkiye’de en çok sevilen platformların başında gelmektedir. Herkesin az veya çok vakit geçirdiği ve birçok kişinin de yakından takip ettiği bu platform Youtube veya İnstagram’da olduğu gibi kendi fenomenlerini yaratmıştır. Bizlerde bu fenomenlerin hayatımıza girdiği günden bu yana yaşadıkları değişimi de masaya yatırdık. Taha Duymaz, Mika Raun ve birçok fenomen çektiği video içerikleri ile binlerce kişiye hitap edebiliyor. 

Üstelik sadece paylaşımlarla değil, geçirmiş oldukları estetik operasyonları ile gündemde yerini almaktadırlar. Estetik yolculuğu yapan fenomenler arasında ise Mika Raun, Taha Duymaz, Melikhan Sağlam gibi isimler bulunuyor. İşte Tiktok’ta alışık olduğumuz fenomenlerin akıl almaz değişimleri…

Taha Duymaz

Taha Duymaz, evinin mutfağında çekmiş olduğu yemek videoları ile tanınmıştır. Yaptığı marka anlaşmaları ile birlikte estetik ameliyatına girmiş ve değişimiyle şaşırtan isimlerden biridir. Yemek videoları ile evlerin konuğu haline gelen Taha Duymaz, estetik yolculuğuyla gündemde olan fenomenler arasında yer almaktadır.

Taha Duymaz, öncesinde burnunu ve sonrasında da kulaklarını yaptıran yaptırmış ve bu operasyonları da İnstagram’dan takipçileri ile paylaşmıştır. Taha Duymaz, yaptığı operasyonlar konusunda yaptığı açıklamalarda, kulaklarının psikolojik anlamda kendisini rahatsız ettiğinden bahsetti ve kulaklarını yaptırdığı için oldukça mutlu olduğunu da belirtti.

Mika Can Raun

Tiktok’ta çekmiş olduğu videolarla hayatımıza giren Mika Can Raun, son zamanlarda yaşamış olduğu inanılmaz değişimlerle sürekli gündemde. Girl ve Aşko gibi kelimelerle hayranlarının hafızalarına kazınmış olan bir karakter olarak estetik yaptıran fenomenler arasında yerini almıştır. Mika Can Raun, alın düzeltme işleminden burun estetiğine, çene törpülemeden dudak dolgusuna kadar çeşitli estetik operasyonlarda yaptırmıştır. 

Mika’nın cinsiyet değiştirme operasyonu ile feminizasyon işlemi sonrasında yaptırdığı estetikleri beğenen takipçileri olduğu kadar beğenmeyen hayranları da mevcuttur. Mika Can Raun’u kısaca tanıtacak olursak, 9 Temmuz 2001 Büyükada’da dünyaya gelmiştir. Annesi Şanlıurfalı babası da Rum asıllıdır. 

Mükremin Gezgin

Mükremin Gezgin, Tiktok’ta özellikle hamilelik mizanseni ile oldukça fazla konuşulmuş hatta ülke genelinde de küçük çaplı bir krize yol açmıştır. Aynı zamanda dış görünüşü ile de oldukça değişti. Tabi fotoğraflarının genelinde Photoshop var, fakat genel olarak değiştiği aşikâr. Mükremin Gezgin, sadece Tiktok değil İnstagram’da oldukça gündemde biridir. Fenomen ismin takipçileri ise gerçekten hamile olup olmadığını merak etmiştir. 

Mükremin Gezgin’i kısaca tanıtacak olursak, 1998 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Fenomen hayatı sürecinde evlilik yapmış, gelinlikli görüntüleri de gündeme bomba gibi düşmüştür. LGBT’li trans bir birey olan Mükremin, doğum videolarından sonrasında tutuklanma sürecinden bile geçmiştir.

Melikhan Sağlam

Tiktok fenomeni olan Melikhan Sağlam, çektiği videolarla ünlendikten sonra cinsiyet değiştirme ameliyatı oldu. Hatta yeni adının da Melis olduğunu açıkladı ve son haliyle gündeme geldi. 
Ferhunde, Müge Anlı, Hürrem gibi ünlü karakterlerinin de parodi videolarını çekerek ünlü olmuştur. Aynı zamanda cinsiyet değiştirme sürecinin de tamamlandığını, artık hayatına Melis Sağlam olarak devam edeceğini açıklamıştı. Bambaşka biri olan ve sarışın olan Melikhan Sağlam, son hali ile sosyal medyada gündem oldu.

Sosyal medyada hazırlamış olduğu parodi videolar ile ünlenen Melikhan, 1993 doğumludur. Samsun Bafra’da doğan Melikhan, şu an İzmir’de yaşamını sürdürüyor. Karakteri makyaj ve kurgunu tamamen kendisi yaptığını iddia eden Melikhan, Youtube videolarını izleyerek kendisini geliştirmiş.

Aybüke Çangal

İlk olarak boynuna yazdırmış olduğu Çakal dövmesi ile dikkat çeken Aybüke Çangal, güzelliği ile herkesi büyüleyen fenomenlerden birisi. Geçtiğimiz aylarda boynuna rapçi Çakal’ın adını yazdırdıktan sonra ünlendi. Aynı zamanda ünlülerin adını dövme yaptırma furyası tüm Türkiye’ye yayıldıktan sonra dövmesini sildirdi. Fakat Tiktok kariyerinde yükselişi de devam etti. Dövmeyi yaptırırken video çeken Aybüke, çok kısa sürede büyük bir ilgi gördü. 

25 Ekim 2001 tarihinde dünyaya gelen Aybüke, 2021 senesinin son aylarında Tiktok dünyasına adımını attı. Çakal dövmesinden önce kendine has kitlesi olan Aybüke, bilindik Tiktok konseptinde videolarını üretiyordu. Hatta kendisi birçok popüler ismin yer aldığı Fenomen House oluşumunda da yerini almıştı. Bu dönemlerde evde olan tüm fenomenlerin kitlesi de hızlı bir şekilde yükselmeye başlamaktaydı. Dövmenin ardından hızlı bir yükseliş yaşayan Aybüke, adını yazdırmakla kalmayıp baş harflerinin olduğu kolyeler takmaya başlamıştır.

Ece Ronay

Mehmet Ali Erbil’i ifşalama olayıyla günleme gelen fenomen Ece Ronay, güzelliği ile dikkatleri çekmektedir. Şovmen Mehmet Ali Erbil’in kendisini taciz ettiğini söylemesiyle gündeme gelen Ece, yeni şarkısıyla da dikkat çekmeye başladı. 17 Kasım 1998 senesinde Diyarbakır’da dünyaya gelen ve aslen Diyarbakır’lı olan Ronay, son dönemde çıkarttığı şarkıların birçoğu ile trendlere girmiştir. Son çıkarttığı şarkılar trendlerde birinci sırayı aldı.

Sadece Youtube değil Tiktok platformunda da tanınmış ve dış görünüş olarak büyük bir evrim geçirmiştir. İlk olarak Karpuz isimli şarkısıyla popüler hale gelen ve Youtube’de 76 milyon kez izlenmiştir. Tiktok hesabını da aktif şekilde kullanarak binlerce takipçiye hitap etmeye devam ediyor.

Tiktok Fenomenlerinin Değişimi yazımız ilginizi çektiyse, Son Dakika Çin’de Zombi Virüsü yazımıza da göz atabilirsiniz.
 

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap