Son Dakika Çin’de Zombi Virüsü

Tiktok kullanıcıları, sosyal medyada zombi kıyametinin yakın olduğunu ve her şeyinde Çin’de başladığı konusunda panik halindeler. İşte Çin’de başlayan Tiktok zombi trendi hakkında tüm merak ettikleriniz…

Son Dakika Çin’de Zombi Virüsü

Tiktok kullanıcıları bir zombi kıyametinin yakın olduğunu, her şeyinde Çin’de başladığını savunuyorlar. Aslen, 2021 senesinde piyasaya çıkan bir şarkının yanlış yorumlanması sonucunda meydana gelen bir görüş olarak sosyal medya platformunda kullanıcılar arasında bir çılgınlığa yol açmıştır. Gönderide bir zombi istilasının başlayacağı en ideal yerin Çin’de olacağı belirtiliyor. 

Bunun üzerine ise platformda yer alan kullanıcılar bunun gerçekliği konusunda da endişelere kapıldılar. Yine şu sıralar Tiktok’ta Çin’de zombi olduğu söylentisi yayılırken internet kullanıcıları da panik halindeler. Çin’de meydana gelen sözde zombi salgını ile alakalı bilgi ve videoların yayılmasının ardından da Tiktok’un birçok kullanıcısı da bu trend sonucunda ciddi bir endişeye kapıldılar.

Çin’de Zombi Virüsü Gerçek mi?

Zombi salgınları, gerçek dünya ve sinema sektör kültürünün önemli bir parçasıdır. Bu salgınlar hakkında tam olarak net bir bilgi bulunmuyor bu nedenle yüzlerce teori ortaya atılmış, film ve dizileri çekilmiştir. Yine de insanlar zaman zaman zombi virüsünün bir gün gerçek olacağını beklemektedirler. Bunun üzerine, ‘’Çin’de bir zombi istilası büyük olasılıkla böyle başlayacak.’’ Başlıklı 2021 tarihli bir gönderi, komünist ulusların daha öncesinde küresel riskleriyle alakalı bilgileri, sansürlediği iddialarından dolayı kaynaklandığı söylenmektedir. Bu olaylar o kadar yayıldı ki Çin Hükümeti en sonunda açıklama yapmak durumunda kaldı.

Rapor içerisinde Çin’in yalan ve propaganda yapıldığı iddia ediliyor. Aynı zamanda Sovyetler Birliği’nin diğer ülkeler kesin kanıtlar elde edene kadar sorumluluğu da üzerine almayı reddettiği biliniyor. Bunun üzerine ise 1986 senesinin Çernobil felaketine de atıfta bulunuluyor. Kısaca Çin’in bu tarz bir salgını dünyadan da gizlemesinin muhtemel olduğu söylenmektedir.

Çin Zombi Virüsü Hakkında Ne Diyor?

Max Brooks makalede World War Z’den, ‘’Komünist Çin Hükümeti, dünyada zombi salgını gerçeğini kabul etmiyor ve gerçekte neler olduğuyla alakalı yanlış bilgilerden dolayı yayılmasına yardımcı oldu.’’ Cümlesini de kullandığı söylenmektedir. Bir zombi salgınının çıkış yeri olarak da Çin olduğunu savunan makaleden sonrasında kullanıcılar 2022 ile bir salgının ortaya çıkabileceği konusunda videoları paylaşmaya devam ediyor.

Çin’deki Tiktok Zombi Trendi Nasıl Başladı?

Bazı Tiktok kullanıcıları gerçekle fanteziyi ayırt etmekte zorlanıyor. Dünya, güncel olarak Covid-19 pandemisinden kurtulma çabasıyla çalışırken 2022 ve 2023 senesinde virüs salgınının ortaya çıkmasından endişe etmektedir. Tiktok zombi trendi konusunda biz kullanıcı ise ‘’Neden Tiktok’ta Çin’li zombiler var? Neler oluyor?’’ ifadesiyle öne çıktı. Bir farklı kullanıcısı ise, ‘’Uzay uçuşu için havalanacakken neden Çin’de zombiler hakkında bir şey duyuyorum? Bana neden herkesin Çin’de zombi konusunda konuştuğunu söyleyin.’’ Dedi.

Üçüncü kullanıcı ise ‘’Tiktok Çin’de zombileri durdurmak zorundadır. En büyük korkumuzdan biri zombi istilası ve zombilerden de korunmaya çalışmaktır.’’ Şeklinde konuşmuştur. 
Bazı insanlar yeni bir virüsün veya Covid-19’un kalıntılarının dünya üzerinde yayılmasından genel olarak korkuyor. Yine de zombilerin gerçekte var olmadığının bilincinde olmakta oldukça önem arz etmektedir. Michel De Nostradamus, geçtiğimiz senelerde yapmış olduğu ikonik tahminler ile gerçekte hayatta gerçekleşecek bir zombi istilasının da 2021 senesinde gerçekleşeceğini ön görülüyordu. 

Bilim İnsanları Ne Diyor?

Zombiler, popüler kültürün bir parçasıdır fakat Çin’deki Tiktok zombi trendi gerçek değildir. Üstelik bilim insanlarının yaptığı araştırmalarda insan ırkının sonunu getirecek virüse dair herhangi bir kanıt bulunamamıştır. Tiktok zombi trendi ise büyük bir kitleyi etkisi altına alarak çok kısa bir sürede büyük küçük demeden herkesin psikolojisini allak bullak etti. Virüsle alakalı dünyadaki son gelişmeleri de yakından takip eden halk ise stok yapmaya başladı bile. Stokçuluğun geldiği boyut ise yine Tiktok platformunda gündeme geldi.

Dizi ve sinema dünyasının popüler korku temalarından biri olan zombi gerçekliğinin söz konusu olabilmesi bile birçok kişiyi psikolojik olarak etkiliyor. Zombiler, günümüzde fiziksel bir paradoks ve aslında gerçekleşme ihtimali de muhtemel. Günümüzde üretilen bazı uyuşturucu çeşitleri, insanları zombiymiş gibi etkiliyor. Özellikle saldırgan olmaları, vücut kontrolünün etkisiz hale gelmesi gibi etkiler zombileri direk akla getiriyor.

Neden Zombi Virüsü Çin’den Çıkabilir?

Zombi virüsün Çin’den tüm dünyaya yazılması düşüncesi, diğer bulaşıcı virüsler gibi geçmiş zamanda yayılan tüm öldürücü virüslerinde Çin’den çıkıyor olmasından kaynaklıdır. Bunun yanı sıra Çinlilerinde her türlü canlı ve sürüngeni besin olarak tüketmesinden dolayı insan vücuduna aykırı virüs ve diğer bakterileri de oluşturmuştur. Buna önlem olarak Çin’de o tarz şeylerin yenmesi yasaklanmalı veya diğer dünya ülkeleri birleşerek Çin’e bir ceza uygulamalıdır. Çünkü eğer bir zombi virüsü çıkacaksa Çin’de çıkma ihtimali oldukça olası.

Covid ve diğer mutasyonlarında Çin’den tüm dünyaya yayılması da Çin’den zombi virüsünün çıkacağı iddialarını kuvvetlendirmektedir. Dünya çapında 167 milyondan fazla insana bulaşabilen, 3 milyondan fazla insanında ölümüne neden olan Covid virüsünün salgının da neden çıktığı belirsizliğini korurken Dünya Sağlık Örgütü’de bu konuda incelemelerine halen devam etmektedir. Kısaca özetlemek gerekirse, Çin’in yaptığı deneyler sonucunda, bazı uyuşturucu maddelerden dolayı veya insanların tükettiği besinler sonucunda belki bir gün zombi virüsü meydana gelebilir.

Son Dakika Çin’de Zombi Virüsü yazımız ilginizi çektiyse, FBI’a Göre En Tehlikeli Burçlar Hangileridir? Yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap