Somer Şef ve Koruma Ordusu Tepki Çekti

MasterChef Türkiye'de jüri olan Somer Sivrioğlu'nun alışveriş merkezinde bir koruma ordusuyla mekana girdiği iddia edilmişti. İşte Somer Sivrioğlu'nun yaptığı açıklamalar...

Somer Şef ve Koruma Ordusu Tepki Çekti

Somer Şef, fazla sayıdaki korumalarına gelen eleştirilerine açıklamalarıyla gündeme geldi. Somer Şef, ‘’Tanımayanların eleştirici vicdansız olsa da normaldir. Hepinizin canı sağ olsun’’ diyerek gelen tepkileri karşıladı.

MasterChef Türkiye jürileri arasında bulunan Somer Sivrioğlu, aşk hayatı ile sık sık gündeme gelmekteydi. Fakat bu kez farklı bir olay yaşandı ve Somer Sivrioğlu, gittiği bir alışveriş merkezinde koruma ordusu ile gezdi. Sosyal medyada yayılan görüntülerde büyük bir kesim tarafından tepki gördü. Bir kesimin de alay konusu haline geldi. Somer Şef’in bu kadar fazla koruma ile neden gezdiği merak konusu oldu. Bazı vatandaşlar ise, ‘’Adam kuru fasulyeyi iyi yapıyor diye korunuyor.’’ Şeklinde komik yorumlarda bulundu.

Somer Şef Nasıl Açıkladı?

Somer Sivrioğlu, özellikle sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu. Yine açıklamasını da sosyal medya üzerinden yaptı. Sivrioğlu, tanımayanların eleştirici vicdansız olsa da normal, enteresan olan ise tanıdığı ve bildiği halde sesini çıkartmayanlar. Hepinizin canı sağ olsun ifadelerini kullanarak tüm eleştirilere yanıt verdi. Buna ek olarak ‘’Ne şişmanlığım kaldı ne görgüsüzlüğüm’’ açıklamasını yaptı. Ünlü şef, ardından olayın perde arkasını da anlattı. Hakarete varan yorumlarla karşılaştıktan sonra şunları söyledi:

‘’Olayın özeti şu, Cumartesi günü İzmirli arkadaşlarla bir buluşma yaşadık. Ekibimden sadece soğuk şefim vardı. Yemekler yaptık ve ardından mümkün olduğunca bizi sevenlerle fotoğraf çektirdik. Sürem bittikten sonra bir sonraki sunuma yer açabilmek için çabucak uzaklaştım. Sağ olsun sevenler, sahnenin yanından resim çektirmeye devam etmek istediler. Fakat hem uçağa yetişmem gerekiyordu hem de benden sonra sahneye çıkacak arkadaşlara saygısızlık olmasın diye, tamamen AVM güvenliğinin inisiyatifi ile sahneden otoparka kadar biraz da gereğinden kalabalık bir ekiple hızlı bir şekilde hareket ettik.

O sırada ise restoranların önünde çekilen birkaç fotoğraf ile iki gündür sanki bu ülkede yapılması gereken gerçek haber yokmuş gibi ne ‘şişmanlığım’ kaldı, ne ‘görgüsüzlüğüm’. Üstelik bunu yapanlardan bazıları sevip saydığımız haberciler olunca da çok üzüldüm. Benim değil altı, bir güvenliğim bile yok. Neden olsun ki? Yemeğe, maça, sokağa, yürüyüşe hem yalnız veya yanımdaki kişilerle çıkıyorum. Hayatın tam içindeyim. Adalet ve vicdan hepimize fakat en çok da medya öncülerine gerekiyor.’’ Diyerek tüm olayı kısaca özetledi diyebiliriz.

Yorumlar Olay Oldu

MasterChef Türkiye’de jüri koltuğuna oturan Somer Sivrioğlu, TV8’de izleyicilerle buluşuyor. Aynı zamanda sosyal medyada yansıyan görüntüleriyle sürekli gündem olmayı başarabiliyor. Davet üzerine İzmir’e giden Sivrioğlu, yemek yaparak sevenleriyle fotoğraf çektirmişti. Sahneden inme aşamasında da AVM’nin güvenlik görevlileri de ünlü şefe eşlik etmişti. Görüntülerin yayılmasının ardından ise sosyal medyada ilginç yorumlar aldı.

Somer Şef’in meydana gelen görüntüleri sonrasında birçok yorum geldi. Yorumlar arasında, ‘’Adamı kaçırıp yemek tariflerinin formüllerini alabilirler.’’, ‘’Neden bu koruma?’’ gibi birçok eleştiri geldi. Tüm bu eleştirilerin ardından ise Somer Sivrioğlu, sessizliğini bozdu. Tüm bunların yanı sıra sosyal medyada komik paylaşımlarda yapıldı. Bu yorumlardan bazıları, ‘’Milletin yemeğini yemesin diye zor zapt ediyorlar’’, ‘’Kim napsın Somer Şefi.’’, ‘’Millet de ölüyordu Somer Somer diye.’’ Gibi birçok yorum yapıldı.

Somer Sivrioğlu Her Daim Korumayla mı Geziyor?

Somer Sivrioğlu, yaptığı açıklamalarda bir tane bile koruma olmadığını açıklamıştı. Görüntülerde ise koruma kalkanı arasında yürüdüğü belli. Bu noktada organizasyonun konuğuna kıymet verme durumunu abartması durumu görülüyor. Korumalar adama siyasetçilere yapılan türden bir etten duvarı örmüş ve gideceği yere kadar eşlik ediyorlar. Bu noktada ünlülerle fotoğraf çekmek isteyenler farkında olmadan da olsa rahatsızlık yaratabiliyor. Somer Şef ise o esnada farklı bir yere yetişmeye çalıştığını ve bu şekilde bir önlem alındığını belirtti. Yani etrafında bu kadar koruma olması da Somer Şef’in fikri olmayabilir diyebiliriz. 

Geçen Sene Boşanmıştı

Somer Sivrioğlu sadece bu görüntülerle değil, aşk hayatıyla da sürekli gündemde. 2 çocuğunun annesi olan ve 18 senelik eşi Aslı Sivrioğlu’ndan geçen sene boşanmıştı. Hatta uzun süredir kendisinden yaklaşık 21 yaş küçük sevgilisi Pınar Kayabaşı ile birlikteydi. Somer Şef yarışma içerisinde de en fazla sevilen jürilerden biri. Bu nedenle özel hayatı da sürekli gündeme geliyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz senelerde Aslı Sivrioğlu’nu MasterChef Türkiye programında editörlerden birisi Pınar Kayabaşı ile aldatmıştı. Sonrasında da eşinden boşandı ve sevgilisiyle tekrardan görüntülenmişti.

Hatta aşkını sosyal medya hesabından paylaşarak, ‘’Biz mutluyuz, seviyoruz, yaşıyoruz.’’ Açıklamalarını yapmıştı. Kendisinden 21 yaş küçük sevgilisi için 18 senelik evliliğini sonlandıran Somer Şef, katılmış olduğu programda ise ilişkinin zamanla yıpratıcı olduğunu belirtti. Bir dönem editörlük yaptığı bilinen Pınar Kayabaşı ise Somer Şef takipçileri tarafından tam puan almıştı. Güzelliği ile büyük bir beğeni toplayan Kayabaşı, sosyal medya hesabındaki yeni fotoğrafları da meydana çıktı.

MasterChef Türkiye programında jüri konumunda olan Somer Sivrioğlu, şefliğinin yanı sıra oldukça seviliyor ve aşk hayatıyla da merak ediliyor. Somer Şef’i kısaca tanıtacak olursak, ünlü şef ve restoran işletmecisi olarak TV kariyerinde oldukça başarılı bir çıkış sağlamıştır. 25 Mayıs 1971 tarihinde İstanbul doğumlu olarak Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik okumuştur. Ardından master ve sonra yüksek lisans için Avusturalya’da okumuştur.

Somer Şef ve Koruma Ordusu Tepki Çekti yazımız ilginizi çektiyse, Tiktok Fenomenlerinin Değişimi yazımıza göz atabilirsiniz.
 

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap