Netflix’te Olmayan Filmler

Dünya çapında sükse yapmış ancak Netflix’te Olmayan Filmler listemizi sizlerle paylaştık. Bu listedeki her bir film muhakkak izlenmelidir.

Netflix’te Olmayan Filmler

Netflix’te olmayan filmler genel olarak sıralandığında birçok başarılı yapım, platformda yer almamaktadır. Bunun dışında bazı ülkelerde olmasına rağmen Netflix Türkiye içeriklerinde bu filmler bulunmuyor.  Dijital platformlar arasında milyonlarca kullanıcısı olan Netflix, lisans anlaşmalarından dolayı platformunda tüm filmleri barındıramıyor. Dünyaca popüler olan 5 farklı Netflix'te olmayan filmler listesini sizler için hazırladık..

Netflix'te olmayan filmler

1.Godfather

Günümüzün en popüler film serisi olan, Godfather Netflix’te Olmayan Filmler listemizde yer alıyor. IMDB listelerinde de oldukça yüksek sıralamaya sahip olan Godfather, klasikler arasında giren içeriklerdir.

Godfather, 40’lar ve 50’lerin Amerika'sında geçiyor. İtalyan bir mafya ailesinin öyküsünü konu alıyor. İtalyadan, Amerikaya göçen Carleone ailesi yaşadıkları şehirde bir suç imparatorluğu kurmuş vaziyette. Çevrelerinde yer alan insanlar bu ailenin de desteğini alarak yüksek nüfuzlu kişilere dönüşüyor. Tabi aynı bölgede Carleona ailesi gibi birden fazla suç imparatorluğu kurmuş başka ailelerde mevcut. Godfarher genel olarak Carleona ailesi ile bu aileler arasında yaşanan mafya savaşlarını ve bu savaşların gölgesinde yaşayan insanları konu alıyor. Dünyanın en iyi filmlerinden biri kabul edilen Godfather birçok popüler oyuncu da kadrosunda bulunduruyor. Ancak ne yazık ki Godfather Netflix’te Olmayan Filmler listemizde başı çekiyor.

Netflix'te olmayan filmler

2.Leon: The Professional

Netflix’te Olmayan Filmler den bir diğer ise Leon. Kült yapımlar arasında bulunan Leon, dünyanın en iyi filmleri arasındadır. Eski bir film olan fakat popülerliğini koruyan Leon filmi, müzikleriyle de günümüzde yer bulunan içerikler arasındadır.

Filmin konusu Mathilda ve seri katil olan Leon’un etrafında geçiyor. 12 yaşındaki Mathilda’nın ailesi bir çete tarafından öldürülür. Leon ise Mathilda’nın komşusu, aynı zamanda soğukkanlı bir seri katildir. Bu noktada ikilinin yolları kesişecek ve birbirlerine sahip çıkacaklardır. Leon işi gereği maceradan maceraya koşarken Mathilda ona eşlik edecektir. Hem seri katil olmayı öğrenir hem de Leon'un hayatında çok büyük bir yer kaplamaya başlar. Ne yazık ki Leon Netflix’te Olmayan Filmler listemizde yer almakta.

Netflix'te olmayan filmler

3.The Pianist

Netflix’te Olmayan Filmler den bir diğeri ise Piyanist. Eski tarihli filmler arasında bulunan The Pianist, İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir dramı konu alıyor. Filmde, Polonya’lı bir piyanist, Nazi işgali altında hayatta kalmaya çalışıyor. Hayatta kalma mücadelesi sırasında sefil bir hayat süren müzisyen, açlığa ve kıtlığa maruz kalsa da kahraman bir şekilde mücadele edecektir. 2. Dünya Savaşı sırasında Nazi'lerin yaptığı korkunç soykırımı gözler önüne seren The Pianist eleştirmenlerden tam not almış vaziyette. Bu arada filmin konusu gerçek bir hikâyeye dayanıyor. Başrol oyuncusu Władysław Szpilman filmde anlatılan olayları bire bir yaşamış. Senaristler Władysław Szpilman'nın anılarından yola çıkarak bu filmi kaleme almışlardır. The Piasnist filmi de Netflix’te Olmayan Filmler listemizde yerini almış durumda.

Netflix'te olmayan filmler

4.Goodfellas

Goodfellas, Netflix’te Olmayan Filmler listesinde en sık araştırılan içeriklerden. Film, Türkçe adıyla ‘’Sıkı Dostlar’’ anlamına geliyor. Film başrolünde ise Robert De Niro bulunuyor. Film genel olarak suç türünde ve film içerisinde Henry Hill karakteri iki gangstere soygun düzenliyor. Hedefleri yükselmek olan bu iki gangster, Henry dışında herkesi öldürmeye karar verirler. Henry ise bu noktada çete içerisine karışacaktır. Burada editör olarak bir iki kelam etmek isterim. Şahsen benim hayatımda izlediğim en iyi suç filmidir kendileri. İzlerken bitmesin isteyeceğiniz filmlerden birisi. Muazzam bir konu muazzam bir oyunculuk.. İzlemeyenler varsa sakın atlamasın ve izlesin. Bir okuyucumun bile hayatına bu filmi katabildiysem Cennette yerimi garantilemişim demektir.

Iron Man

5.İron Man

Netflix Türkiye’de olmayan filmler 2022 arasında bulunan İron Man serisi ve diğer Marvel serisi filmer arasında en merak edilenlerden. Marvel tarafından çekilen İron Man ve diğer süper kahraman filmlerinin birçoğu Netflix platformunda yer almıyor. İron Man filminin konusu, zengin ve aynı zamanda dahi bir playboy, gelişmiş bir zırh üretecek ve dünyayı kötülüklerden korumaya çalışacaktır. Fakat bu sırada birçok sorunda peşini bırakmamaktadır. Marvelin ne yazık ki Netflix ile bir anlaşması bulunmuyor ve bu durumda bir çok Marvel filminin Netflix’te Olmayan Filmler listesine giirmesine sebep oluyor.

Eğer sağlam bir film izleyicisi iseniz ve bu filmleri izlemeyen insan kaldı mı diyorsunuzdur. Bu durumda size 2022 de çıkmış en iyi bilimkurgu filmleri listemizi öneririz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap