2022 En İyi Bilim Kurgu Filmleri

İşte karşınızda 2022 en iyi bilimkurgu filmleri.. Bilimkurgu severlerin kaçırmaması gereken filmleri derlediğimiz listeye hepinizi bekliyoruz.

2022 En İyi Bilim Kurgu Filmleri

2022 en iyi bilim kurgu filmleri fütüristik uzay mekikleri, robotlar, dünya dışı yaşam formları ve daha birçok hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak detayları içerisinde barındırıyor. Döneme damga vuran, en iyi bilim kurgu filmleri bu senede oldukça popüler. Bilimkurgu sevenler ikiye ayrılmakta. Listemizde ki filmler arasında fantastik öğeleri de içerisinde barındıran yapımlar olduğu gibi teknolojinin gelişmesi ile olasılığı uzak olmayan realistik filmler de mevcut. Normal ve durağan filmlerden sıkılanlar için, yaşamın ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan, 5 farklı 2022 en iyi bilim kurgu filmlerini sizler için derledik…

2022 en iyi bilim kurgu filmleri

Morbius-2022 En İyi Bilim Kurgu Filmleri

1.Morbius

2022’in en iyi bilim kurgu filmleri arasında olan Morbius yine Marvel serisi içerisinde bulunuyor. Morbius konusu, tedavisi olmayan bir kan hastalığını tedavi etmek isteyen Dr. Morbius’un hikayesini konu almaktadır. Morbius, hastalığını vampir yarasaları ile iyileştirmeye çalışırken kendini vampire çevirecektir. Bu noktada artık hayatında hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Marvelin yeni süper kahramanı Morbius bakalım seyirciden tam puan alabilecekmi. 2022 En İyi Bilim Kurgu Filmleri arasında gösterime giren ikinci Marvel filmi olacak. Bir diğer Marvel filmi ise yazımızın 5. maddesinde yer almakta.

2022 en iyi bilim kurgu filmleri

Jurrasic World-2022 En İyi Bilim Kurgu Filmleri

2.Jurassic World: Dominion

2015 yapımı olan Jurassic World serisine, 2022 senesinde bir yenisi ekleniyor. Popüler bilim kurgu filmleri arasında yer alan bu yapımda yine geçmiş çağda yaşayan dinozorların günümüzde görülmesiyle başlıyor. Önceki filmlerinde olduğu gibi zengin bir oyuncu kadrosuna sahip olan film, eşsiz animasyonlarıyla ön plana çıkıyor. Bilindiği üzere Jurassic Park serisi çok eskiye dayanmakta. 2000'li yıllardan önce başlayan serüven artık gelişen teknoloji ile birlikte bize inanılmaz bir görsel şölen sunmakta. Jurassic World : Hakimiyet filmini izlemenizin ardından Dinazorlar ile aynı dünyada yaşamak isteyeceksiniz.

2022 en iyi bilim kurgu filmleri

Ay Yağışı-2022 En İyi Bilim Kurgu Filmleri

3. Ay Yağışı

2022 bilim kurgu filmleri arasında en popüler oyuncuları barındıran Moonfall. Gerçekleşme ihtimali çokta uzak olmayan bir zamandan siz değerli izleyicilerin karşısına çıkıyor. Moonfall eşsiz bir uzay konusuyla öne çıkıyor. Filmde, yörüngesinden çıkarak dünyaya yaklaşan Moonfall, yaklaşırken dünyanın dengesini tamamen bozar. Dünya büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalır. Ay, gizemli bir güçle dünya çevresindeki yörüngesinden çıkar. Uzayda geçen bilimkurgu filmlerini sevenler bu gösterimden çok ayrı bir keyif alacaktır. Artık gelişen teknoloji sayesinde inanılmaz bir görsel şölen sunan film sektörü son olarak ay yağışı filmi ile bizi kendisine hayran bırakmakta.

Doctor Strange

Doktor Strange-2022 En İyi Bilim Kurgu Filmleri

4. Deliliğin Çoklu Evreninde Doktor Strange

Bir süper kahraman olan Doctor Strange, serisinin devam filmi olarak Doctor Strange in the Multiverse of Madness ile karşımıza çıkıyor. Film konusu Endgame filminin sonrasını anlatıyor. Filmde Wanda, paralel evrenlerde seyahat etmek ister. Fakat Doctor Strange bu noktada Wanda’yı engellemek zorundadır. Aksi taktirde dünyanın sonunu getirebilir. Dipnot olarak bilindiği üzere Doctor Strange serisinin bir çok filmi mevcut. Bunun yanında uzun soluklu bir dizi serisi de ayrıca beklemekte. Bir çok Marvel Filminde de diğer süper kahramanlar ile boy gösteren karakterin bu son filmi serinin hayranları tarafından 2022 En İyi Bilim Kurgu Filmleri kategorisinde beklenmekte.

2022 En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Adam Project-2022 En İyi Bilim Kurgu Filmleri

5. Adam Projesi

2022 senesi bilim kurgu film önerileri arasında yer alan The Adam Project Netflix bilim kurgu türünde oldukça popüler. Film, kendisinin daha genç versiyonu ile tanışmak için zamanda yolculuk yapan bir adamı anlatıyor. Adam, 13 yaşındaki kendinden yardım almak amacıyla zamanda geriye gider. Fakat bu noktada kendini beklenmedik durumların içerisinde bulacaktır. Adam Project'in 2022 En İyi Bilim Kurgu Filmleri kendisine sağlam bir yer edindiğini söyleyebiliriz. Senaryosu ve konusu ile Oscar adaylığını çokta uzak görmediğimiz bu filmde başrolü Ryan Reynolds üstleniyor. Ryan Reynolds'u Deadpool film serisinden tanıyoruz. Bakalım o seride ki muhteşem oyunculuğunu Adam Project'e de taşımış mı?

 

Bilindiği üzere vicivedi.com ailesi olarak 2022 yapımı filmlerde kategorilere göre bir liste yaptık. Her bir türün kendi içerisinde değerlendirildiği bu liste siz değerli okurlarımızın gösteriminde. Ayrıca 2022 En İyi Bilim Kurgu Filmleri yazımızı beğendiyseniz, 2022'de yayımlanmış en iyi drama filmlerine de buradan ulaşabilirsiniz. Takipte kalın sevgilerle..

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap