Marvel Karakterleri Güç Sıralaması

Marvel serisi, sayısız süper kahramanı ile izleyicileri kendine çekiyor. Onlarca farklı karakter ve güçleri ise birçok filmde bir araya gelebilmektedir. Yazımızda en merak edilen, Marvel karakterleri güç sıralaması ve daha fazlasını sizler için hazırladık...

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması

Marvel karakterleri güç sıralaması yazımız ile günümüzün en büyük bilim kurgu dünyasında kimin en üst sırada olduğunu öğrenebilirsiniz. Senaryosu ile öne çıkan Marvel, birçok süper kahramanı ile öne çıkıyor. Avengers serisinden beri birçok Marvel filmi vizyona girdi ve girmeye devam ediyor. Onlarca farklı favori karakter arasında en güçlüsü ise merak konusu oldu. Tüm Marvel hayranları için güç sıralaması ve özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz…

Marvel karakterleri güç sıralaması

Marvel’ın Yaratıcısı One Above All

Tüm Marvel karakterleri arasında en güçlüsü, One Above All, Marvel’in yaratıcıları olarak biliniyor. Gizemli bir karakter olmasıyla beraber Marvel tanrısı diyebiliriz. Her şeyi bilerek her yerde olduğu ve gücünün de her şeye yettiği bir karakterdir. Doğal olarak Stan Lee’yi temsil eder. İlk olarak Fantastic Four #511’de görünmüştür. İlk birkaç görünüşünde ise Jack Kirby görünümü almıştır. Bu durumda, One Above All, Marvel Multiverse içerisindeki yazarların temsili anlamına gelmektedir.

Marvel en güçlü karakterler arasında bulunan One Above All, sonsuzluk taşları, sonsuzluk eldiveninde yaratıcısıdır. Bunlar, özellikle Marvel ve Avengers serisinde oldukça önemlidir. En ilginç One Above All özelliklerinden biri de insanlar arasında gezdiği versiyonunda Hulk’un babası olmasıdır.

Marvel karakterleri güç sıralaması

Beyonders

Marvel karakterleri güç sıralaması arasında bulunan Beyonders, Marvel Comics’in en güçlü türüdür. Dünyanın en güçlü karakteri olan Beyonders, diğer karakterlerin aksine çoklu evrende yer almaz. Bunun yerine çoklu evrenin dışındaki bir boyuttan gelmektedir. Bazı özellikleri arasında her şeyi yapabilmek ve her şeye kadir olmak vardır. Beyonders, sadece canı sıkıldığı için dünyada yer alan tüm kötü karakter ve kahramanları birbiri ile savaştırarak izlemiştir.

Marvel karakterleri güç sıralaması

Zamanın Enerjisi Eternity

Eternity Marvel karakterleri güç sıralaması içinde kozmik bir varlık olarak, en güçlüleri arasında. Eternity ve İnfinity aslında kardeşlerdir. Bu iki ayrılmaz kozmik soyut bu varlıklar, zamanın vücut bulmuş halidir. Marvel güç sıralaması içerisinde bulunan bu varlık, sınırsız güce ve realite içerisindedir. Aynı zamanda sınırsız güçlere sahiptir. Eternity, var olan her şeyi manipüle eder. Kontrol ederek değiştirebilirler. Sadece bu özelliklerle bile kozmik ve tanrısal varlığın evren içinde absürt bir güç ve özelliğe sahip olduğunu nitelendirmektedir.

Marvel karakterleri güç sıralaması

Cyttorak

Büyünün kaynağı olarak bilinen Cyttorak, tüm Marvel evreninde önemli bir konumda bulunuyor. En bilinen Marvel karakterleri arasında olan Dr. Strange gibi büyücülerin, büyüsünün kaynağıdır. Tahmin edeceğimiz üzere oldukça kozmik bir varlıktır. Büyü tanrısı olmasının yanı sıra, en güçlü büyülü varlık olarak da biliniyor. Yaşam alanı ise Crimson Cosmos’dur ve her şeye hakimdir. Bu yerin tek efendisi olarak kabul edilir. Marvel’in en güçlü karakteri sıralamasında yer alan Dr. Strange’de gücünü Cyrrorak’tan alıyor.

Herkül

Marvel karakterleri güç sıralaması içerisinde yerini alan ve mitolojik bir varlık olan Herkül, Zeus’un oğludur. Aslında Marvel evrenindendir. Herkül, 3000 yaşından büyüktür. Aynı zamanda Marvel evreninde fiziksel olarak en güçlü karakterdir. Güç olarak Hulk ve Thor’dan üstün olan Herkül, evrende pek görülmese de birçok Marvel serisinde ismi geçiyor. Yaklaşık olarak 99.000.000 ton ağırlığındaki Mannathan adasını tek başına çekmiştir. Herkül, sahip olduğu fiziksel gücün dışında, uzayda yardım almadan hayatta kalabilen bir karakterdir.

Asgard’ın Kralı Odin

Herkesin Babası lakabı ile bilinen Odin, Thor’un babasıdır. Sinematik evrenlerde yansıtılandan daha güçlü bir karakterdir. Odin, uzun bir süre gittiği her yeri fethetmiştir ve en güçlü krallardan biridir. Marvel karakterleri güç sıralaması içerisinde filmlerde değinilmese de Odin, hem ölümsüz hem de bilinen en güçlü Asgard’lı lakabına sahip bir kraldır.

Marvel karakterleri güç sıralaması içerisinde öne çıkan Odin, gücü, sihri, boyut artışı, türlü büyüler, ateş enerjili patlamaları manipüle edebilir. Bunun dışında bir Asgard kralı olarak tüm Asgard’lıların güçlerini de kendi vücudunda birleştirmiştir. Topladığı bu güçlü enerjiyi de kendi gücü olarak kullanabilir.

Skaar

Hulk karakterini hepimiz biliyoruzdur. Hulk, evrende türünün tek örneği değildir. Alternatif evrende, Hulk’un çocuğu olduğu söz konusudur. Bu çocuğun adı da Skaar’dır. Kendisi, Marvel evreninde Hulk’tan bile güçlüdür. Juggernaut gibi durdurulamayan bir karakterin bir zırhını kırmayı başarmıştır. Aynı zamanda kendini atmosferin dışına kadar fırlatmıştır. İyileşme ve dayanıklılık faktörü söz konusu olduğu zaman, Wolverine’den bile daha üstün yeteneklidir.

Birçok kişinin en güçsüz Marvel karakterleri arasında olarak bildiği yeşil dev, aslında sinemada bildiğimiz diğer Marvel karakterlerine göre daha güçlüdür. Fakat bunu sinema dünyasında pek göremiyoruz. Skaar, Hulk’un alternatif gerçeklikteki bir oğludur. İstatistikleri tam olarak analiz etmek için de ekranda yeterince görünmemiştir.

Vulcan

Marvel’in en güçlü karakterleri arasında olan Vulcan, mutantların arasından çıkan bir karakterdir. Vulcan, bir mutantın olabilecek en yüksek seviyedeki halidir. Büyü olmak üzere her türlü enerjiyi manipüle edebiliyor. Özellikle Marvel çizgi romanlarında çok sık yer almaktadır. Kendisi ateş, toprak, elektrik, rüzgâr, su, ışık ve karanlık olmak üzere 7 farklı elementi kontrol edebilmektedir. Shi’ar hanedanlığın imparatoru olarak bilinir.

Tüm bu güçlerini ölümcül büyüklükte bir patlamaya yönlendirir. Marvel karakterleri güç sıralaması içerisinde bulunan mutant Vulcan, gücü çekebilir kullanabilir. Üstelik yakınlardaki herhangi bir kaynaktan gelen enerjiyi algılar. Bastırarak manipüle eder. Bu nedenle Marvel dünyasındaki en güçlü karakterlerden biri diyebiliriz.

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması yazımızı beğendiyseniz Bilgisayar Oyunları Hakkında Bilinmeyenler yazımız tam size göre.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap