GTA 6 Çıkıyor mu?

Senelerdir beklenen Grand Theft Auto serisinin devam oyunu geliyor! İşte GTA 6 oyun içi merak ettiğiniz tüm detaylar ve çıkış tarihi...

GTA 6 Çıkıyor mu?

ABD merkezli olan dev oyun şirketi Rockstar, yaptığı açıklamayla GTA 6’nın geleceğini resmi şekilde duyurdu. GTA yani Grand Theft Auto serisi, kısaca dünyanın en popüler oyunları arasında yerini almış durumda. Serinin beşinci oyunu olan GTA 5, ilk olarak 2013 senesinde piyasaya sürülmüştü. Aynı zamanda 2013 senesinden beri dünyanın en fazla satan oyunları içerisinde yerini aldı. GTA oyunları çok sevildiği için firma, bir üst seviyesini oyunculara sunmaya devam ediyor. 


Şimdide tüm GTA hayranlarının beklediği bu oyunun resmî açıklamaları geldi. Rockstar, Red Dead Redemption serisinin de yapımcılığını üstlenmişti. Ardından resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamalarda GTA’ın yani Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu olan GTA 6’nın geliştirme aşamasında olduğunu söyledi.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Rockstar, resmî sitesinde yayınladığı açıklamalarda, GTA 5’in beklenmedik derecede uzun süreli olduğunu ve yeni GTA oyunu hakkında çok fazla soruya maruz kaldıklarını belirtti. Aynı zamanda ürettikleri her projelerde amaçlarının da oyunlarını sürekli geliştirmek ve en iyisini sunmak olduklarını belirtti. Buna ek olarak Grand Theft Auto serisinin de yeni bir oyunu üzerinde çalıştıklarını belirtti. Böylece senelerdir beklenen GTA oyunu resmen açıklanmış oldu. 
Herkesin beklediği GTA oyunu için birçok iddia ortaya atılmıştı. GTA 6 çıkıyor mu? GTA 6 ne zaman çıkacak soruları da geçtiğimiz dönemde sızdırıldı. Tom Henderson, oyunlar hakkındaki sızıntılarıyla tanınan biriydi. Geçen yaz aylarında da GTA 6 hakkında bazı sızıntıları ortaya sürmüştü. Bu iddiaların birinde ise herkesin merak ettiği GTA 6 çıkış tarif bulunuyor. Tom Henderson’a göre oyunun 2024 ve 2025 senesine kadar gelemeyeceğini söyledi. GTA 6’nın çıkış tarihi konusunda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

GTA 6’nın Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak?

GTA 6 oyunlarıyla alakalı en fazla merak edilen konu da sistem gereksinimlerinin nasıl olacağıdır. Ortalama olarak net bir şey demek zor fakat tahminlere göre şu şekilde bir sistem gereksinimleri olabilir:
Minimum
•    Sistem Yazılımı, Win 10 64 bit
•    İşlemci, Intel Core i5-4460 3,2 GHz/AMD FX-8350
•    Ekran Kartı, AMD Radeon R9 390 veya NVIDIA GeForce GTX 970 4 GB
•    VRAM, 4 GB
•    Sistem Belleği, 8 GB RAM
•    Depolama 100 GB
•    DirectX 12 uyumlu grafik kartı
Önerilen
•    Sistem Yazılımı, Win 10 64 bit
•    İşlemci, Intel Core i7-8700K 3,7 GHz/AMD Ryzen R7 1700X
•    Ekran Kartı, AMD Radeon RX Vega 64 Liquid 8 GB veya NVDIA GeForce GTX 1080 Ti
•    VRAM, 8 GB
•    Sistem Belleği, 16 GB RAM
•    Depolama 100 GB
•    DirectX 12 uyumlu grafik kartı

GTA 6 Haritası Yenileniyor mu?

Tom Henderson tarafından ortaya atılan iddialardan biri de oyun haritasıyla ilgili. Henderson, GTA 6’nın önceki oyunlarından gördüğümüz Vice City’in günümüz versiyonunda geleceğini belirtti. Bir farklı kaynak ise yine oyunun Vice City içerisinde geçeceğin belirtti. Ardından oyunun haritasına ait olduğunu belirten bir görsel paylaşarak herkesi şaşırttı. Ek olarak Grand Theft Auto: The Triology – The Definitive Edition’da yer alan GTA San Andreas’taki evininde GTA oyunları içerisinde yer almadığı da ortaya atıldı. Bu evin aslında Miami’de yani yine Vice City’nin esinlendiği şehirlerden olduğu da aktarılmıştı. Bu evin aslında GTA 6’ya ait olacağını ve oyunun da Vice City içerisinde geçebileceği iddiaları güçlendirildi.
Genel olarak isimsiz bir kaynak, GTA 6 haritasının bir bölümünü paylaştı. İnternette servis edilen bu görüntü oyunun GTA Vice City’deki gibi Miami içerisinde geçeceğiniz gözler önüne seriyor. Çünkü belirtilen haritasının kuzeydoğusu da GTA Vice City haritasıyla neredeyse aynı diyebiliriz.

GTA 6’da Hangi Karakterler Yer Alacak?

Rockstar tarafından gelen bir açıklama olmadığı için iddialardan devam ediyoruz. Tom Henderson’un diğer iddialarından biri de GTA 6 karakterleri hakkında. Gelen habere göre oyunda hacker bir kadın olacak. Üstelik farklı bir iddiada ise GTA Online içerisinde mevcut olan ve dünyaca ünlü rapçi Dr. Dre’nin de GTA 6 içerisinde olacağı aktarılmıştı. Buna ek olarak GTA 6 içerisinde tıpkı GTA 5’de olduğu gibi 3 ana karakterin yönetileceği biliniyor. Diğer karakterler konusunda henüz net ve bilindik bir açıklama olmadığı için GTA 6 karakterleri hakkında bilgilerimiz bununla sınırlı.

GTA 6’nın Hikayesi Ne Olacak?

GTA 6 çıkıyor mu? Sorusunun ardından en merak edilen konulardan biri de oyunun hikayesi. Bu durumla alakalı bu zamana kadar sızıntı veya güçlü bir iddia bulunmuyor. Fakat bazı diğer iddialar, oyunun başrolünde kadın karakterinin yer alacağı iddia ediliyor. Yani kadın karakterin hikayesine odaklanabileceğini belirtmektedir. Bazı GTA hayranlarının teorilerinde ise uçuk iddialar bulunuyor. Yani hikâyenin bilim kurgu türünde olacağı da söylenmektedir. Kısaca bu durumla alakalı güvenilir bir iddia yok.
Oyuncuların merak ettiği diğer konu da GTA 6 hikâye süresinin ne kadar olacağıdır. GTA 5, 30 saat gibi bir sürede bitiriliyordu. Yeni oyunun hikayesi ise en az 75 saat sürebileceği düşünülüyor. Fakat geçtiğimiz dönemlerde 500 ila 600 saat olacağına yönelik iddialar vardı. Fakat o kadar olmasa da hikâyeden ayrı şekilde yapılan yan görevlerle oyun süresi en azından 4-5 katına çıkartılabilecek. Çünkü yeni gelen haritanın önceki oyundan 5 katı büyüklüğünde olması bekleniyor.

GTA 6 Çıkıyor mu? Yazımız ilginizi çektiyse, Narco Saints Dizisi, Konusu ve Oyuncuları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap