En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Fotoğraflarınızı istediğiniz gibi düzenleyeceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları sizlere yardımcı olacak. Böylece her türlü fotoğrafınızı düzenleyebilecek ve sosyal medyanızdaki içeriklerinizi daha güzel bir şekilde yansıtabileceksiniz. İşte en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları…

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları ile ister profesyonel ister sıradan bir fotoğrafçı olun fark etmeden telefonunuzda harikalar yaratabileceksiniz. Çeşitli platformlarda kullanılan fotoğraf düzenleme uygulamalarını bir araya getirdik. Harika bir fotoğraf editörü elde etmek için büyük bir servet harcamanıza gerek yok. En iyi ve düşük maliyetli veya tamamen ücretsiz, düşük maliyetli fotoğraf düzenleme uygulamalarını sizler için listeledik…

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

Pixlr

Pixlr, Canva benzeri bir web tarayıcısı üzerinden kullanılan bir fotoğraf düzenleme hizmeti olmaktadır. Hizmetin İOS ve Android uygulamaları da bulunur, bu nedenle tablet veya akıllı telefon üzerinden düzenleme işlerinizi pratik bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Eğer daha basit bir fotoğraf düzenleyici arıyorsanız Pixlr uygulamasını tercih edebilirsiniz. Uygulamaların hizmetinde Pixlr X ve Pixlr E olmak üzere iki farklı sürüm yer alıyor.

Pixlr X gelişen özellikler sunuyor. Pixlr E ise fotoğraf düzenleme konusunda deneyimi bulunmayan kullanıcılara hitap etmektedir. Hızlı ve profesyonel düzenlemeler için kullanılan Pixlr, tamamen zekâ destekli olan araçlarıyla üst seviyede bir düzenleme yapmanızı sağlar. Açtığı formatlar arasında da JPEG, PXD, Webp, SVG gibi tüm görünümlü formatlarını açabilmektedir. Bu nedenle en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında Pixlr, öne çıkıyor.

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

Snapseed

İOS ve Android platformlarındaki en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alan Snapseed, ücretsiz olarak kullanılabilir. RAW ve JPG dosyalarını açan bu uygulama içerisinde çok sayıda filtre ve aracı bulunuyor. Rengi ve pozlamayı ister manuel ister otomatik olarak hazırlayabilirsiniz. En iyi fotoğraf düzenleme programı Android ve İOS cihazlarda kullanılan Snapseed ile kırpma, metin ekleme, fırça, beyaz dengesi gibi birçok farklı seçenek yer alıyor.

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alan Snapseed, Google ile geliştirilen, tamamen ücretsiz bir fotoğraf düzenleyicisidir. Uygulama içinde yapı, HDR, fırça, iyileştirme, perspektif de dahil olmak üzere birçok efekt ve 29 araç mevcut. Kullanıcılar, tüm hassas ve ince denetimlerle ince ayar yapmasına olanak tanımaktadır.

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

Canva

Dünya çapında ünü bulunan ve milyonlarca kişi tarafından kullanımı bulunan Canva, uygulama üzerinden yeniden boyutlandırma, kırpma, metin ekleme ile birçok işlem pratik bir şekilde gerçekleştiriliyor. Canva, en iyi fotoğraf düzenleme programı ücretsiz ve ücretli seçenekleri de bulunuyor. Hizmette bulunan filtreler özelleştirilebilir olduğu için ince ayar yapabilirsiniz. Örnek olarak doygunluk, kontrast ve aynı zamanda parlaklık durumu da kolay şekilde ayarlanır. Çok sayıda bulunan şablonlarla, Canva üzerinden sosyal medya uygulamaları ile çeşitli görselleri tasarlayın.

Canva uygulamasında ücretli olan özellikler sunmaktadır. PC, İOS ve Android platformlarında başarılı bir fotoğraf düzenleme hizmetlerini sağlıyor. Hizmetinizi bilgisayarda kullanmak adına herhangi bir indirme yapmanıza da gerek yoktur. Görsel tasarlama işlemlerinizi web tarayıcısı üzerinden de yapabileceksiniz.

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

Adobe Photoshop

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları içerisinde bulunan Adobe Photoshop, profesyonellik gerektiren programlardan biridir. Sunduğu özelliklerle sınırsız hizmet sunan Photoshop, en iyi fotoğraf düzenleme programı PC üzerinden açılabilir. Özellikle illüstratör, fotoğrafçılar ve tasarımcılar için oldukça kullanışlı bir program haline gelmiştir. Böylece fotoğraflarınızın daha profesyonel şekilde düzenlenebilmesine olanak tanıyabiliyor.

Başarılı bir kullanıcı ara yüzü bulunan Adobe Photoshop, kırpma, yazı ekleme, boyama, efekt ekleme gibi birçok işlevin yanında filtre ekleme, maskeleme gibi birçok özelliği de barındırıyor. Adobe tarafından sunulan, başarılı bir fotoğraf düzenleme hizmeti olarak her ay belirli bir ücret ödenmesi gerekiyor. Fakat crack yaparak Adobe Photoshop uygulamasını kullanabilirsiniz.

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

Carbon

Carbon uygulaması, en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında bulunuyor. Özellikle siyah beyaz fotoğrafları oluşturmak isteyen kişilerin gözdesi bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde sadece tek bir dokunuşla fotoğraflarınızı daha çarpıcı hale getirebilirsiniz. Yani renkli bir fotoğrafınızı daha çarpıcı siyah beyaz görünümüne kavuşturabilirsiniz. Carbon, farklı siyah beyaz efektlere sahiptir. Yani önceden ayarlanmış 58 filtreye sahiptir. Böylelikle fotoğraflarınıza uygun bir stil oluşturabilir ve farklı renkler ekleyebilirsiniz.

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

VSCO

En çok kullanılan ve en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında bulunan VSCO mutlaka deneyimlemeniz gereken içeriklerden biri. Bu uygulamalar ile doygunluk, kontrast gibi birçok düzenleme aracını ve birbirinden farklı filtreleri kullanabileceksiniz. Bunun yanı sıra uygulamanın içerisinde 200’den fazla düzenleme aracı da bulunuyor. Üstelik VSCO ile beraber videolarınızı da rahatlıkla düzenleyebileceksiniz.

Ücretsiz ve ücretsiz fotoğraf düzenleyici olarak seçenekleri bulunan VSCO ile fotoğraflarınızı daha iyi düzenleyebileceksiniz. Özellikle birçok farklı efekti öne çıkan avantajları arasında bulunuyor. Bu nedenle en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları içerisinde öne çıkarak milyonlarda kullanıcının aktif olarak indirdiği bir uygulama.

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

Adobe Lightroom

Adobe Lightroom, kullanıcılara güçlü bir fotoğraf çözümleme imkânı sunuyor. En iyi fotoğraf efekt programı olarak öne çıkan bu uygulama hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için kullanılabilir. Tek bir dokunuşla bile filtre ön ayarlarını yaparak fotoğraflarınızı özelleştirebilirsiniz. Uygulama içerisinde, fotoğraflarınızdaki pozlamayı, ayrıntıyı ve rengi ayarlamanıza izin verir. Fakat Lightroom bundan daha fazlasını sunuyor.

Seçici olan ayarlamalarda dahil olmak üzere, gelişen düzenleme araçlarında, düzenlemelerinizin en üst düzeyde kontrol sahibi olmanıza olanak veriyor. Bu nedenle en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında Adobe Lightroom, büyük bir öneme sahip olan bir uygulamadır. Üstelik hem PC hem İOS hem de Android cihazlarınız içinde rahatlıkla kullanılabilir.

Eğer En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları yazımızı beğendiyseniz, En İyi Dil Öğrenme Uygulamaları Ücretsiz yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap