Avatar 2 Ne Zaman Çıkacak?

13 senenin ardından Avatar devam filmi vizyona giriyor. Avatar 2 ne zaman çıkacak ve film oyuncuları gibi birçok bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz...

Avatar 2 Ne Zaman Çıkacak?

James Cameron’un Oscar ödüllü filmi olan Avatar 2, 4K ve HDR olarak vizyona girilmesi planlanıyor. Avatar 2 haberinin ardından ise filmin detayları merak ediliyor. 2009 senesinde yayımlanan ve destansı bir film olarak Avatar’ın devamı niteliğinde olacak Avatar 2, senelerdir bekleniyordu. Dünyaca ünlü olan Avatar filminin ikincisi 13 senenin ardından gelmesi planlandı ve bu haber de dünyaca tüm sinema severleri heyecanlandırdı.

Avatar filmi ‘’ En İyi Yönetmen’’ ve ‘’En İyi Film’’ de dahil olarak dokuz dalda Akademi Ödülü’ne aday gösterildi. Bunun dışında ‘’En İyi Yapım Tasarımı’’, ‘’En İyi Sinematografi’’ ve ‘’En İyi Görsel Efekt’’ dalında da üç Oscar kazandı. Yayınlandığı dönemde hasılat rekorları kıran, geniş bir izleyici kitlesine ulaşan Avatar filmi, yeni filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İşte Avatar 2 ne zaman çıkacak? Avatar 2 filminin konusu ve daha fazlası…


Avatar 2 Vizyona Giriş Tarihi

Avatar serisi, 2009 senesinde küresel bir fenomen haline gelen devam halkası, yine James Cameron’ın yarattığı öykü, film içerisindeki evrenin kökenlerine inerken sınırlarını da genişletiyor. Sevilen yönetmen olan James Cameron’un yönetmen koltuğunda oturacağı serinin ikinci filmi tam tarih 16 Aralık 2022 olarak planlanıyor. Tam ismi ise Avatar: The Way of Water (Avatar: Suyun Yolu) olarak belirlendi. Serinin takip eden devam filmleri de 2024, 2026 ve 2028 senelerinde vizyonda olacağı planlanıyor. Belirlenen bu projede yer alacak oyuncular ise henüz açıklanmadı.

Avatar 2 Konusu Ne Olacak?

Avatar 2 filminde, ilk filmde yaşanan olaylardan birkaç sene sonrasını konu alıyor. Yani ilk filmden yaklaşık 10 sene sonrası olduğu bilinmektedir. Filmin büyük bir bölümü de Pandora’nın okyanuslarında geçeceği açıklanmıştı. Jake ile Neytiri Pandora’da kendi ailelerini kurmuştur. Sully ise artık klanlarının reisidir. Neytiri ise baş rahibesidir. Fakat yine kendi evlerini terk etmek zorunda kalırlar. Bu sebeple Jake ve Neytiri, su altı dahil olmak üzere Pandora dışındaki yerleri de keşfetmeye başlarlar.

Jake için Pandora hayatı çok iyi gitse de tanıdık bir tehdit, daha önce başlamış olanı bitirmek adına geri döndüğü zaman Jake gezegenlerini korumak için Neytiri ve Na’vi ırkının ordusuyla birlikte çalışmak zorundadır. Jake ve Neytiri, birbirlerini güvende tutabilmek için birçok maceraya atlıyor. 4K formatıyla beyaz perdeye dönecek olan Avatar 2’den yeni fragman da yayınlandı. Film fragmanı da harika grafikleriyle öne çıkıyor. Avatar 2 filmi, beş filmlik bir serinin ikinci parçası olsa da şu anda görülen plan, geniş anlamda serinin bir parçasıdır. Yine de kendi başına bağımsız bir film olarak izlenebilir.

Avatar 2 Oyuncuları

Avatar: The Way of Water’ın oyuncu kadrosunda Worthington ve Saldana’nın yanı sıra Stephen Lang, Sigourney Weaver, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Joel David Moore ve Matt Gerald gibi ilk filmde bulunan oyuncuların yanı sıra Kate Winslet, Brendan Cowell, Edie Falcao ve Michelle Yeoh gibi seriye yeni katılan isimlerde var. Dünyada bir klasik haline gelen Avatar efsanesinin filmi 13 sene sonra geliyor. Milyonlarca insanında büyük bir heyecanla beklediği bu yapım hakkında birçok cevapsız soru mevcut.

Avatar 2 Neden Gecikti?

Avatar 2 ve diğer filmler olmak üzere büyük prodüksiyonlu ve devasa ekipli filmin çekilmesinin durdurulmasının tek nedeni de Coronavirüs salgınıdır. Avatar 2’nin çekimleri de Yeni Zelanda bölgesinde yapılıyordu. 2022 senesinin Mart ayından itibaren birkaç hafta ara verileceği açıklandı. Yönetmen olan James Cameron, 2020 senesi Haziran ayında tekrardan başlayan çekimlerin de sonlandığını bildirmişti. Aynı senenin Eylül ayında ise çekimlerin tamamlandığını söyledi.

Meydana gelen gecikme ile alakalı konuşan James Cameron, Avatar 2 senaryosunu da önceden yazıldığını fakat çöpe atıldığını söyledi. Sadece virüs salgını değil, senaryonun beğenilmemesi de filmin gecikmesine yol açmıştır. 13 sene boyunca senaryonun tekrar tekrar yazıldığını ve senaryo yazımının da bir sene sürdüğü öne sürüldü.

Avatar 2 Nasıl Çekildi?

Yeni avatar filmi, senaryodan bağımsız şekilde teknoloji anlamında kullanıcıları şaşırtan birçok detayı barındırıyor. James Cameron, Avatar devam filinde sinema dünyasında devrim yaratan bir teknoloji üzerinde çalışıyor, 3D filmlerinin yaygın hale gelmesine öncülük ederek şimdi de izleyicilerin gözlük takmasına gerek duymadan izlenen bir 3D tekniği üzerinde çalışıyor. Yani bu sistem de 4D RGB lazer projeksiyon sistemidir. Bu tektik zor olsa da James Cameron’un bu işi halledebileceğini düşünüyoruz.

Yeni 3D teknolojinin başarıyla hayata geçirilmesi durumunda çekimlerine henüz başlanmayan dördüncü ve beşinci filmde de karşımıza çıkacağı tahmin edilmektedir. RGB lazer projeksiyonlar, ışığı oluşturma aşamasında mavi, kırmızı ve yeşil lazerleri kullanmaktadır. Her biri 500 lümen lazer modülleri de beyaz ışık üretiyor. Bununla beraber toplamda 12’ye kadar modüller kullanılabilmektedir. Böylece açık alanda görüntü oluşturulan filmde ekstra yüksek kalitede izleyicilere sunulacak.

Avatar 2 çekimleriyle alakalı zaman zaman fotoğraflar paylaşılıyordu ve bu fotoğraflardan biri de Jon Landau’dan geldi. Geçtiğimiz zamanlarda İnstagram hesabı üzerinden paylaştığı fotoğrafta Avatar 2’nin sualtı çekimleri için de serbest dalış eğitimleri alan, dakikalarca su altında çalışmalar gerçekleştiren Kater Winslet’i gösterdi.

Avatar 2 Ne Zaman Çıkacak? Yazımız ilginizi çektiyse, GTA 6 Çıkıyor mu? içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap