2022 En İyi Drama Filmleri

2022 En İyi Drama Filmleri 'ni sizler için derledik. Filmleri izledikten sonra gözü yaşlı okurlarımıza moralleri yükseltmek için tatlı öneririz.

2022 En İyi Drama Filmleri

2022 en iyi drama filmleri, yeni sene ile vizyona girerek sinemaseverlerle buluşuyor. Drama, genel olarak kurgusal bir esere dayanıyor ve aynı zamanda birçok kişinin izlerken gözyaşı akıttığı dram türü filmler sinema sektöründe olmazsa olmazlardan. Drama türü film arayanlar için en iyi önerileri ve en beğenilenleri bir araya getirdik. Beğeneceğiniz en iyi 5 farklı 2022 En İyi Drama Filmleri...

2022 en iyi drama filmleri

1.Perfect Stranger

2022 en iyi drama filmleri arasında yer alan Perfect Stranger, Netflix yapımı dram filmidir. Film, eşlerin birbirlerine olana güveni sorgulatan olayları konu alıyor. Bir gün eski dostlar akşam yemeğinde buluşur. Güveni ortaya koymak için telefonlarının masaya konması istenir. Gelen mesaj ve aramaları herkes görecektir.

2022 En İyi Drama Filmleri

2.Father Stu

Gerçek hayattan uyarlanan Father Stu inanç temelli bir dizidir. Film içerisinde eski bir boksör olan Stu, sakatlık nedeniyle mesleğini bırakır ve Hollywood amacıyla New York’a gelir. Burada eski bir tanıdık olan Peder ile taşınır. Stu, inanç yolunda ilk adımı atar. Karanlık dünyası bir anda farklı bir dramatik yön alacaktır.

2022 En İyi Drama Filmleri

3.Sen Yaşamaya Bak

Yerli en iyi romantik dram filmleri arasında bulunan Sen Yaşamaya Bak filmi, 2022 senesinde çıkan Türk filmleri arasında bulunuyor. Film, çocuğunu tek başına büyüten ve hayat dolu bir kadını anlatıyor. Doktor tarafından kısa bir ömrü olduğunu öğrenen genç kadın, son günlerinde hem hayatının aşkını bulacak hem de çocuğunu emanet etmek için birine tutulmak isteyecektir.

2022 En İyi Drama Filmleri

4.The Power Of The Dog

Başarılı bir yazar olan Thomas Savage’nin aynı romanından uyarlanan The Power Of The Dog filmi öne çıkan yapımlar arasında. Dram filmleri arasında bulunan bu yapımın konusu Montana vadisinde geçiyor. Vadide çiftçilik yapan George ve Phil kardeşlerin hikayesini izliyoruz. Phil güçlü bir karakter ve kardeşine göre daha ayakta duran bir tiptir. Kardeş George ise daha cana yakın fakat kardeşlerin arasında bir anlaşmazlık meydana gelecektir.

2022 En İyi Drama Filmleri

5.Bergen

2022 dram filmleri yerli kategorisinde bulunan Bergen oldukça ön planda olan bir film. 80’li senelerde arabesk dünyasını kasıp kavuran ünlü sanatçı Bergen hakkında hazırlanan bu film, dramatik bir hayatın tüm safhalarını sunmaktadır. Küçük yaşta baba sevgisinden maruz kalan Bergen, çocukluğunu ve gençliğini annesi ile geçirir. Ardından, büyük bir şarkıcı olma yolunda ilerlemeye başlayacaktır.

Ayrıca 2022'nin en iyi korku filmlerine buradan bakabilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap