2022 En İyi Korku Filmleri

Mısırlarınızı hazırlayın, kolalarınızı koyun. Korkudan küçük dilinizi yutmaya hazır mısınız? Sizler için 2022 En İyi Korku Filmleri ni derledik.

2022 En İyi Korku Filmleri

2022 en iyi korku filmleri açısından şanslı bir sene olmasa da birçok popüler yapım gündeme geliyor. Son dönemde çıkan korku filmleri hem seyir hem de ürkütücülük anlamında izleyicilere hitap edebilmektedir. Sevenlerini dehşete düşüren korku filmleri sinema sektörünün olmazsa olmazlarından. 2022 yılıyla korku konseptiyle beraber öne çıkan yeni filmleri deneyimleyebilirsiniz. Sizleri korkunun doruklarına çıkartacak 2022 senesinin en iyi 5 korku filmini sıraladık…

2022 En İyi Korku Filmleri

1. Çığlık 5

Dünyanın en iyi korku filmleri arasında bulunan Çığlık serisinin son filmi yayınlandı. 2022 senesinin en gözde popüler korku filmleri arasında bulunuyor. Film içerisinde bir dizi korkunç olay dönüyor. Çığlık 5 filminin konusu ise suçu kimin işlediğini bulmak için memleketine dönen bir kadının hikayesini konu edinmektedir. Çığlık severler mutlaka son filmini izlemeli.

2022 En İyi Korku Filmleri

2.Yalnız Olmayacaksınız

Film, eski bir ruh tarafından kaçırılan ve ardından da cadıya dönüştürülen bir genç kıza odaklanıyor. İnsan olarak yaşama merakı bulunan genç cadı, kazara yakınlarda bulunan köyde yaşayan bir köylüyü öldürmektedir. Cadı, merakını gidermek amacıyla kurbanının şeklini alır ve onun vücudunda yaşamaya başlar.

2022 En İyi Korku Filmleri

3.Kara Telefon

Filmde, zeki ama utangaç bir çocuk olan Finney etrafında geçiyor. Finney, sadist bir katil tarafından bodrum katında alıkonulur. Duvar kısmında bulunan ve bağlı görünmeyen telefon çalar. Bu noktada işler tamamen değişir. Finney, telefon aracılığıyla katilin diğer kurbanlarının sesini duyabiliyordur. Başlarına gelen olayların Finney’e olmayacağından emin olmaya kararlıdırlar.

2022 En İyi Korku Filmleri

4. Cadılar Bayramı Bitiyor

Maskeli bir katil olan Michael Myers ile Laurie arasındaki savaşı konu alıyor. David Gordon Green, yönetmen koltuğunda oturuyor. Bu yapımda Laurie Strode karakterine bir kere daha Jamie Lee Curtis hayat vermektedir. En yeni korku filmleri arasında bulunan bu yapım yine cadılar bayramında geçiyor.

2022 En İyi Korku Filmleri

5.Oğul

2022 korku filmleri arasında bulunan Son filminde, oğlunu kurtarmak amacıyla her şeyini göze alan bir kadının hikayesini konu edinmektedir. Genç bir kadın olan Laura, çocukluk dönemine sapkın olan bir tarikattan kaçmayı başarır. Laura, 8 yaşındaki oğlu David’in tarikatın kötü niyetli üyeleri tarafından kaçırılır. Bu noktada Laura, geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap