Yarışmada Bir Şişe Alkolü 2 Dakikada Bitiren Adam Yaşamını Yitirdi

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde kısa süre içinde fazla alkol tüketen adam hayatını kaybetti.

Yarışmada Bir Şişe Alkolü 2 Dakikada Bitiren Adam Yaşamını Yitirdi

Olay Güney Afrika Cumhuriyeti’nde yaşandı. Bir kişi katıldığı en hızlı alkol içme yarışmasında 2 dakikada şişesini bitirdikten sonra aniden öldü. Yarışmanın amacı Bir şişe Jagermeister'ı en kısa sürede içmekti. Kazanan yarışmacıya ise 200 Güney Afrika Randı para ödülü verilecekti.

Alkol

Olay Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Limpopo vilayetinde bulunan Louis Trichardt şehrinde gerçekleşti. Gerçekleşen olayda 25-30 yaşlarında olduğu düşünülen bir erkek şahıs kentteki düzenlenen turnuvaların birisine katıldı. Yüzde 35 saf alkol içeren bir şişe likörü 2 dakikadan az bir sürede bitirdi. Kalabalık tarafından alkışlanarak daha fazlasını alkol içemesi için zorlanan şahıs şişeyi bitirdikten kısa bir süre sonra yere yığılarak öldü.

Alkol

Güney Afrika Cumhuriyeti polisi ise kısa sürede alkol içen kişilerden birinin olay yerinde yığıldığını ve hastaneye götürüldükten sonra tüm çabalara rağmen kurtarılamadığını kaydetti.

Sosyal medyada kısa sürede popüler olan videoya yapılan yorumların bazılarına ise hak vermemek elde değil. Olaya tepki gösteren bir kişi: “Olayın en kötü yanı şu ki, bu hiç komik değil… Kesinlikle ölümcül bir oyun düzenlendiler.”

Dikkat çeken yorumlardan bir diğeri ise, “İçkiyle hayatını ödedi.” şeklindeydi.

Alkol

Güney Afrika’da 2017 yılında yapılan araştırmaların sonucunda her üç kişiden biri alkol tüketiminden sağlık sorunu yaşamakta. Her yedi kişiden biri ise gün boyu art arda çok fazla alkol tüketiminden hastaneye giriş kaydı yaptırdığı kaydedilmiştir.

Sosyal medya platformlarındaki popüler olayların detaylarını öğrenmek için sayfamızı takipte kalın.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap