Yakuza Mafyası Hakkında Bilinmeyenler

İşte karşınızda Yakuza Mafyası Hakkında Bilinmeyenler.. Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin uğradığı suikast ile de gündeme gelen Yakuza Mafyası hakkında bilinmeyen gerçekler

Yakuza Mafyası Hakkında Bilinmeyenler

Yakuza Mafyası Hakkında Bilinmeyenler i öğrenmeye hazır mısınız? En son eski Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin uğradığı suikast ile de gündeme gelen Yakuza Mafyası hakkında bilinmeyen gerçekleri sizler için derledik;

Yakuza ismi, bir kart oyunundan gelir ve manası "hiçbir şey için iyi" demektir. 1700lü yılların başlarında oluşumuna başlayan ünlü örgüt bir çok filme konu olmuştur. Son 50 yılda faili meçhul bir çok cinayete karışan yakuza mafyası günümüzde hala varlığını sürdürmekte ve tüm dünyada eylemlerine devam etmektedir. Yakuza Ailesinin 9000 kişiden daha fazla üyesi olduğu tahmin edilmektedir.

Yakuza Mafyası Hakkında Bilinmeyenler

Yakuza Mafyası Kuralları

Kadınların Yakuza Mafyasına katılmaları yasaktır. Yalnızca erkek üyeleri kabul eden örgüte ününü acımasızlıkları ve cezalandırma yöntemleri kazandırmıştır. Yakuza Mafyasına ait en ünlü cezalandırma yöntemlerinden biri ‘yubitsume’ adı verilen bir tür ceza yöntemidir. Kişinin parmaklarından birinin kesilmesi sureti ile gerçekleştirilen bu gelenek Japon kumarbazlar veya bakuto tarafından kullanılan bir ceza fikri olarak ortaya çıkmıştır. Yubitsume; suçlu, infaz edilmesine sebep verecek kadar ciddi bir suç işlemediği anda uygulanır.

Yakuza Mafyası Hakkında Bilinmeyenler

Yakuza Mafyası Hakkında Bilinmeyenler Nelerdir ?

Yakuza birden çok grubun bir araya gelmesi sonucunda oluşmuştur. Merkezi bir yönetime bağlı küçük gruplar ile yönetilmektedir. Bu gruplar arasında zaman zaman yaşanan iç çatışmalar Yakuza Mafyasını zayıflatmıştır. Yakuza Mafyasına bağlı bu gruplardan en güçlüsü "Yamaguchi- gumi" isimli yapılanmadır. Bu grup ortaya çıkmasının akabinde uyuşturucuya karşı savaş açmış ve diğer illegal yapılanmaları desteklemiştir.

Yakuza Mafyası Hakkında Bilinmeyenler yazımızı beğendiyseniz ve daha çok genel kültür kazanmak isterseniz bu yazımıza bakabilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap