Üniversiteye Yeni Başlayacaklar İçin Sosyal Yaşam

Üniversite hayatı için sosyalliğin önemi ve sosyal olmak için yapılması gerekenler

Üniversiteye Yeni Başlayacaklar İçin Sosyal Yaşam

Üniversite, bir eğitim kurumu. Ancak dersler de bir yere kadar. Üniversite bilimsel bilgi öğrenmenin yanında size hayatı da öğretecek bir kurumdur.

Peki, bireylerin ortama uyum sağlaması, güzel bir sosyal hayat kurması, çevre edinmesi her zaman için kolay mı? Gelin vereceğimiz taktiklerle kolaylaştıralım. Üniversiteye yeni başlayacaklar için sosyal yaşam listesi..

sosyalleşen insanlar

1. Kulüplere Katılın

Üniversitelerin atar damarlarından birisi varsa o da kulüplerdir. Ayrıca her kulüp kendine özgü etkinlikleriyle, ortamıyla, üyeleriyle, size vaat ettikleriyle eşsizlik eseridir. Ancak içerisine girdiğinizde farkı anlayabilirsiniz. Denemekten korkmayarak bir değil birden fazla kulübe üye olun. Akademik kulüpler, spor kulüpleri, sanat kulüpleri… Hepsi sizi beklemekte!

sosyalleşen insanlar

2. Derslerde Aktif Olun

Hoca tam bir şey anlatırken aklınızda bir soru mu canlandı? Korkmayın… Çekinmeden sorun. Hele ki sınıfça tartışılan bir konu varsa muhakkak katılın. Sakın kaçırmayın. Ayrıca iyi dinleyerek kendinizce fikirler oluşturun ve katılın. Bu sayede sınıftaki arkadaşlarınız seni sen de onları tanıyacaksın.

sosyalleşen insanlar

3. Projelere Dâhil Olun

Projeler size akademik tecrübe kazandırmak açısından bulunmaz bir nimettir. Bununla birlikte mükemmel insanlarla tanışma fırsatı bulabilirsiniz. Gözünüzü dört açarak çevrenizdeki fırsatları kovalayın. Eğer proje fikriniz varsa bunu arkadaşların ve hocalarınla paylaşabilir ve adım atabilirsin.

amerikan futbolu

4. Üniversite Takımlarında Oynayın

Spora ilginiz ve yeteneğiniz varsa, mutlaka takımlara katılın. Yetenekleriniz gelişir, takım ruhuna sahip olursunuz. Ayrıca harika ortamlara sahip olabilirsiniz. İnsanı tek bir hedefe odaklamaktan daha hoş ne olabilir ki? Ayrıca turnuvalarda gezmekte cabası.

sosyalleşen insanlar

5. Seçmeli Dersleri Farklı Bölümlerden Seçin

Kendi bölümünüzden başka dersleri seçmeye çoğu kişi çile gözü ile bakar. Hayır! Bu dersler, size eşsiz fırsatlar sunar. En uzak ve en alakasız fakültelerden olan dersleri seçin. Yeni ortamlara girmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı hedefleyin. Üstelik ortak bir dersiniz olacağı için başka insanlarla tanışmak daha kolay olacaktır!

sosyalleşen insanlar

6. Sosyal Medyanın Gücünü Mutlaka Kullanın

Bu liste 21. Yüzyılda yapılıyorsa, sosyal medyasız olmaz! Profillerinize üniversitenizi ve okuduğunuz bölümü mutlaka ekleyin. İnsanlar sizi böyle bulacak ve tanıyacaktır. Kendi bölümünüzde okuyan diğer kişileri de takibe alın. Gönderiler sayesinde birbirinizin ortak noktalarını bulabilirsiniz. Böylece okulda ne olup bitiyor hepsinin farkında olabilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap