Ucuza Gezmenizi Sağlayacak Seyahat Uygulamaları

Ülkemizde artan enflasyon sebebi ile seyahat etmek artık bir lüks. İşte karşınızda tatili ucuza getirmenizi sağlayacak Ucuza Gezmenizi Sağlayacak Seyahat Uygulamaları

Ucuza Gezmenizi Sağlayacak Seyahat Uygulamaları

Ucuza gezmenizi sağlayacak seyahat uygulamaları ile gezilerinizi daha uygun fiyatlı yapabileceksiniz. Ülkemiz de artan enflasyon ve paramızın döviz karşısında ezilmesi sebebi ile hepimiz için tatil artık büyük bir lüks haline geldi. Özellikle otobüs ve otel biletlerinin oldukça pahalı olduğu bu dönemde, bütçeye uygun seyahat etmek ve konaklamak isteyenler için çeşitli uygulama önerilerini hazırladık. Yolculuğunuzun daha eğlenceli, daha kolay ve uygun bütçeyle geçirebileceğiniz bu uygulamaları, tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız bazı ucuza gezmenizi sağlayacak seyahat uygulamaları ve nasıl kullanıldığı hakkındaki tüyolar bu yazımızda...

Ucuza gezmenizi sağlayacak seyahat uygulamaları

Airbnb

Ucuz gezme yöntemleri arasında öncelikli uygulama olan, Airbnb, ev sahiplerinin evlerinin bir bölümü veya tamamını kiralamak için kullanılan bir uygulamadır. Yani, hem ev sahibi hem de kiracıları bir araya getiren bir platformdur. Uygulama sayesinde ev sahipleri, kullanmadığı yerleri kiraya vererek gelir elde edebilmektedirler. Airbnb sayesinde otellere yüksek miktarda para ödemek yerine daha uygun fiyatlı şekilde konaklama imkânı elde ediliyor. Bu nedenle Airbnb, ucuza gezmenin en iyi yollarından biridir.

Ucuza gezmenizi sağlayacak seyahat uygulamaları

Hopper

Hopper uygulaması uçak biletlerinizi ve otelleri bulmak için sıkça kullanılıyor. Nereye gideceğinize karar verdiyseniz, uygulama içerisinde uçak biletlerini ve otellerini hızlı bir şekilde bulabileceksiniz. Az parayla gezmek isteyenler için uygulama içerisinde yer alan tavşan önerilerini dinleyebilir ve tasarruf etmeye başlayabilirler. Ucuza gezmenizi sağlayacak seyahat uygulamaları arasında bulunan ve oldukça pratik bir uygulama olan Hopper ile bildirim uyarısı oluşturabilir, biletiniz ucuzlayınca haberdar olabilirsiniz.

Ucuza gezmenizi sağlayacak seyahat uygulamaları

Couchsurfing

Günümüzde özellikle yurt dışı seyahatleriniz için pratiklik sağlayacak olan Couchsurfing uygulaması öne çıkıyor. Ucuza gezmenizi sağlayacak seyahat uygulamaları arasında bulunan ve gezginlerin uygun fiyatlı oda kiralamasını sağlayan bu uygulama, güvensizlik yaratsa da genellikle güvenilirdir. Çünkü gezginler kaldıkları odaları puanlayarak yorum yapıyor bu nedenle sizlerde yorum ve puanlara göz atarak uygulamayı kullanabilirsiniz. Airbnb benzeri olan bu platformu genellikle yurt dışı seyahatleriniz için kullanabilirsiniz.

Ucuza gezmenizi sağlayacak seyahat uygulamaları

Bla Bla Car

Türkiye’de e yaygınlığı artan, Bla Bla car Avrupa ülkelerinde de sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. Şehirler arası ve hatta ülkeler arası yolculuklarla kullanabileceğiniz bu uygulamayla ilk olarak kalkış varış noktanızı ve tarihi seçiyorsunuz. Sonrasında sizinle aynı güzergahta, boş koltuğu olan sürücüleri sıralıyor. En iyi yol arkadaşı uygulaması olarak puanına bakabiliyor ve gittiği konuma göre yol arkadaşlarınızı seçerek birlikte yolculuk yapabiliyorsunuz. Uygulama, tren, otobüs veya uçak yolculuklarına göre çok daha ucuz seçenekleri sunuyor. Bla Bla car benzeri uygulamaları da arama motorlarından kolaylıkla bulabilirsiniz. Fakat bu uygulamalar içerisinde en güvenli olanı Bla Bla Car uygulamasıdır.

Ucuza gezmenizi sağlayacak seyahat uygulamaları

Skycanner

Skycanner ucuz uçak bileti bulmanın en kolay sürecidir. Tüm dünyada yüzlerce uçak firmasını tarayan Skycanner ile aradığınız tarihlerdeki en uygun fiyat aralığını sunan uygulama, kısa sürede hayatın bir parçası haline gelmiştir. Bu nedenle Skycanner uygulaması hem ülke içerisinde hem de ülke dışında hazırlanmış olan bilet fiyatlarıyla rotanızı daha iyi şekilde belirleyebilir ve kendinizi hiç planlamamış olduğunuz bir bölgeye gidiyorken bulabilirsiniz.

Ucuza gezmenizi sağlayacak seyahat uygulamaları

KAYAK

Türkiye’yi ucuza gezmek isteyenler için KAYAK uygulamasında amaç, insanların en sevdiği seyahat araçlarını yaratmasına yarıyor. KAYAK ile her sorguda, yolcuların doğru uçuşlarını, kiralık araçlarını, otellerini, tatil paketlerini bulmak için ihtiyaç duyduğu bilgileri göstermek için siteleri arar. Böylelikle tüm tatil planınızı tek bir uygulama üzerinden halledebilir ve uygun fiyatlı tekliflerden yararlanabilirsiniz. Ucuz seyahat uygulamaları arasında bulunan KAYAK, birçok gezgincinin kullandığı favori uygulamalar arasında bulunuyor.

Ucuza gezmenizi sağlayacak seyahat uygulamaları

HostelWorld

Ucuza gezmek deyince birçok gezginin aklına ilk gelen uygulama olan HostelWorld, kalacak yere çok fazla para harcamak istemenler için birebir. Bunun dışında uygulamada gideceğiniz ve konaklayacağınız alanların yorum ve puanlarına bakabilirsiniz. Ucuza gezmenizi sağlayacak seyahat uygulamaları arasında bulunan ve zamanda konumunuza en yakın konaklama seçeneklerini gösteren HostelWorld, seyahat sever kişilerin en fazla kullandığı uygulamalar arasında bulunuyor. Genellikle yurtdışı ağırlıklı çalışan bu site ile yurt dışı seyahatlerinizde konaklama seçeneklerini oldukça uyguna getirebileceksiniz.

Ucuza Gezmenizi Sağlayacak Seyahat Uygulamaları yazımızı beğendiyseniz ve sizde tatil yapmaktan keyif alıyorsanız, seyahatinize Türkiye'de yer alan Unesco miraslarından başlamanızı öneririz. Umarız keyifli bir yazı olmuştur..

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap