Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler 2022

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022 senesi ile en güzel seçenekleri barındırıyor. Özellikle tatilciler için uygun ve hesaplı yurt dışı seyahatleri için birçok avantaj bu yazıda...

Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler 2022

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022 senesiyle hem tatilinizi yapacak hem de bilgi sahibi olabileceksiniz. Döviz kurlarında beklenmeyen dalgalanmalardan dolayı tatilinize para yetiştiremiyor olabilirsiniz. Fakat elinizdeki parayı değerlendirmek için TL’nin değerli olduğu ülkeleri seçebilir ve hatta en ucuzundan bir yurt dışı tatili yapabilirsiniz.

Ekonominin gidişatından kötü etkilenmeden yeni yerler görmek istiyorsanız hemen karamsar olmayın. Hesaplı bir seyahat tercihi için şansınızı Türk Lirasının değerini koruduğu ülkelerden yana kullanabilir ve daha az masraflı bir tatil yapabilirsiniz. Sizler için Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022 senesiyle en popüler 10 ülkeyi sıraladık.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022

1.Sırbistan

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022 arasında Sırbistan bulunuyor. Sırbistan, başkenti ile büyüleyici tatil rotaları arasında. Özellikle başkenti Belgrad olan bir şehir olarak öne çıkan bu ülkeye Türk vatandaşları da vizesiz şekilde gidebiliyor. 1 TL ortalama olarak 7,71 Sırp Dinarı olmaktadır. Türk lirasının değerli olduğu ülkeler 2022 senesi ile Sırbistan oldukça öne çıkıyor. Özellikle Belgrad’da keşfetmenizi önereceğimiz bazı noktalarda mevcut. Bunlar arasında Novi Sad, Saat Kulesi, Belgrad Kalesi gibi daha birçok yeri gezerek deneyimleyebilirsiniz.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022

2.Ukrayna

Türk parasının değerini koruduğu ülkeler arasında bulunan Ukrayna tatili sizin için çok hesaplı olacak. 1 TL ortalama olarak 2,04 Ukrayna Grivnası ediyor. Böylece Ukrayna seyahatinizi gerçekten çekici hale getirebilirsiniz. Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022 senesiyle oldukça popüler olan, Ukrayna, misafirperverliğiyle beraber her mevsim görülmesi gereken yerlerden. Mükemmel güzellikleriyle birlikte uygun şekilde tatilinizi geçirebilirsiniz. Doğu Avrupa ülkeleri arasında bulunan Ukrayna’ya kolay ulaşım fırsatları ile gidebilirsiniz. UNESCO Dünya Miras Listesi içerisinde meydana gelen yapıları, galerileri, parklarıyla beraber keşfetmeye doyamayacaksınız.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022

3.Hindistan

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler arasında yer alan Hindistan, kendine has bir kültüre sahip yerlerdendir. 1 TL yaklaşık olarak 4,40 Hindistan rupisi oluyor. Böylece daha az bir bütçeyle Delhi ve Mumbai başta olmak üzere yurt dışı seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz her Hindistan şehrini gezebilir ve paranızı çok iyi bir şekilde değerlendirirken yeni deneyimler edinebilirsiniz.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022

4.Tayland

Tayland, uzun mesafeden dolayı bir tık cep yaksa da harika bir kültür çeşitliliğine olanak sağlıyor. Buradaki tek masraf yol maliyetleridir. Bunun dışında 1 TL’si 2,45 Tayland parasına eşit olan ülke oldukça ucuz. Bunun dışında ülkede başkent Bangkok ve Phuket adası gibi yerleri görmek oldukça hesaplı. Uzak doğunun en çok ziyaretçi ağırlayan ülkesi olan Tayland, Türkiye’ye turistik vize uygulamasında da bulunmuyor. Bu nedenle yüklü harcama yapmadan keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022

5.Arjantin

Türk Lirasına oranla değerini korumayan Arjantin resmi parasının 10,20 Arjantin Pesosu olan 1 TL’ye denk geliyor. Fakat Arjantin seyahati biraz pahalı olabilir çünkü Arjantin’e yolculuk oldukça uzun. Türkiye ve Arjantin arasındaki mesafe daha yüksek yol maliyetlerine işaret etmektedir. Bunun dışında oldukça eğlenceli bir tatile doğru yolculuğa çıkabilir ve yeni deneyimler kazanırken farklı kültürleri keşfedebilirsiniz.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022

6. Macaristan

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022 senesiyle Avrupa’da en uygun tatil yerleri arasında bulunan Macaristan, önemli merkezlerden biridir. Seyahat duraklarından olması ve Türk Lirasının da kıymetli olması bu noktada önemli etkenlerden biridir. Çünkü 1 TL yaklaşık olarak 32 Macar Fronti parasına eşittir. Macaristan’ın sembolik mimarı üslubu açısından ve tarihsel dokuyu da deneyimlemek için oldukça isabetli bir tercih ve oldukça hesaplı bir tatil olacaktır.

Daha az para ile en uygun tatil yerleri arayışınız varsa bu ülkeleri tercih edebilirsiniz. Seyahatin iyisi de kötüsü olmaz fakat yine de en hesaplısının önemi oldukça fazla. İşin ekonomik boyutunu dert etmeden tatil yapmaya başlayabilirsiniz.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022

7.Makedonya

Türk lirasının değerli olduğu ülkeler arasında, başkenti Balkanlar ve Üsküp olan Makedonya, Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler arasında bulunuyor. Makedonya aynı zamanda Büyük İskender’in memleketidir. Hem ekonomik hem vizesiz şekilde tatil yapmak isteyenlere hitap eden bu ülkenin görülecek birçok tarihi alanı bulunuyor. Özellikle başkenti Üsküp, Ohrid, göl şehri, manastır şehri Bitola gibi görülmeye değer olan alanları mutlaka öneriliyor.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022

8.Rusya

Her mevsim görmeye değer manzaraları ile Rusya, öne çıkan ülkeler arasında. 1 TL ortalama, 3,41 Rus Rublesi ediyor. Moskova’da yer alan Kızıl Meydanı ve daha görülecek birçok mimari değeriyle beraber ucuza görebilirsiniz. Özellikle kış aylarında yapılan kar festivalleriyle bir şölen ülkesine dönen Rusya, harika bir görsellik katıyor. Bunun dışında her gün yüzlerce turistin uğradığı Lenin Mozolesi, Puşkin Müzesi, Kremlin Sarayı ve daha sayısız müzesi bulunuyor.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022

9.Endonezya

Gezilecek yerler arasında yüzyıllardır turisti kendine çeken Endonezya, tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle ön çıkıyor. Özellikle masmavi uzanan okyanusları da öne çıkan detaylar arasında. Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler olarak bilinen Endonezya'da 1 TL ortalama olarak 855 Endonezya rupisine denk geliyor. ABD, Hindistan ve Çin’den sonra en kalabalık ülkelerden biri olarak, Güneydoğu Asya bölgesinin en büyük yerlerindendir. Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022 senesiyle beraber Asya harikası olarak kabul edilmiş olan Endonezya’da 300 farklı dil konuşuluyor. Aynı zamanda tarifsiz bir zenginliğe sahip olarak öne çıkıyor. Mutlaka görmeniz gereken yerler arasında ise, Bali, Lombok Adası, Tanung Puting Ulusal Parkı, Raja Ambat’ı sayabiliriz.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022

10.Arnavutluk

Arnavutluk, başkenti Tiran ile öne çıkan ülkeler arasında. Üstelik 1 TL’si ise ortalama 7,37 Arjantin Pezosu yapıyor. Tarihi kent olarak İşkodra ve aynı zamanda Osmanlı mimarisinden izleri olan Berat bölgesi de gezebileceğiniz yerler arasında. Ekonomik bir yurtdışı tatili fırsatı arayanlar için Arnavutluk, sizler için oldukça harika bir alternatif olacaktır. Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler 2022 senesiyle popüler olan Arnavutluk, Açıkhava müzesi tadında bulunan kentleri, benzer kültür özellikleri ve köklü tarihiyle beraber damakları da şenlendiriyor.

Eğer Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler 2022 yazımızı beğendiyseniz Türkiyenin En Turistik Şehirleri yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap