The Rings Of Power Oyuncuları

Uzun süredir beklenen Lord of The Rings serisinin dizisi olan The Rings of Power izleyici karşısına çıktı. Eleştirmenler tarafından tam puan alan dizinin oyuncu kadrosu merak edilmeye başlandı. Bu yazımızda bu kadroyu sizler ile paylaşıyoruz.

The Rings Of Power Oyuncuları

The Lord of the Rings: The Rings of Power en son geçtiğimiz günlerde yayınlanan ana fragman ile ses getirmişti. Bu video, büyülü bir maceranın yolda olduğunu göstermişti. The Lord of the Rings serisinin fanlarının büyük bir dikkatle izlediği video, bazı yeni karakterleri karşımıza getiriyor ve yaşanan destansı savaşlara da az da olsa bakış attırıyor. Serinin Bilbo’nun ve Frodo’nun maceralarından çok uzun zaman öncesinde, İkinci Çağ’da geçeceğini öğrendik. Çok yüksek bir bütçe ve toplamda 20 bölümden oluşan bir sezonla karşımıza çıkacağı da açıklandı. Çekimlerin bir önceki serideki gibi yine Yeni Zelanda’da gerçekleşeceği açıklanmıştı. The Rings Of Power Oyuncuları listemiz ile karşınızdayız.

Tarihin en yüksek bütçeli TV serisi olması beklenen ve büyük bir heyecan yaratan The Lord of the Rings: The Rings of Power dizisinin ilk karakter fotoğrafları resmi olarak yayınlandı. İkinci Dünya’nın kuralları ve o zamanda yaşayan kişilerin yaşam süreleri göz önüne alındığında Galadriel karakterinden başka birçok tanıdık karakter görme olasılığımız oldukça yüksek. Amazon’un geçmiş zamanlarda yaptığı “hayranların sevdiği” karakterlerin bu dizide rol alacağı duyurusundan sonra, birçok yabancı site ünlülerin listesini çıkartmıştı. Bunun yanı sıra seri için yayımlanan fotoğrafları incelediğimizde dizide bulunan oyuncuların karakterleri gösteriliyor ancak kafaları gösterilmiyor. Fotoğraflarda dizideki karakterlerin elleri, dizide kullandıkları savaş aletleri ve vücutlarının tam orta kısımları gösteriliyor.

The Rings Of Power Oyuncuları

Sırlarla dolu olan bu seride tahmin edersiniz ki karakter ve oyuncu isimleri maalesef pek fazla açıklanmıyor. Bu fotoğraflarda gösterilen eller bazı seyirciler için sinir bozucu gözüküyor, ama bu yapılan gizlilikteki amaç, kimin kim olduğu hakkında fandom spekülasyonlarını körüklemek ve karışık kostümlere ayrıca da serideki aksesuar çalışmalarına dikkat çekmek. Tabii ki, yayımlanma tarihine kadar da hayranları oyalamak için de böyle bir strateji uygulamışlar. Her fotoğraf dikkatli bir şekilde incelendiğinde tahminlerde bulunmak için birçok ipucu ve ayrıntı verilmiş. Tüm bu değerli karakter yüzlerini incelemelerimize göre tahmin edeceğiz.

Dizide: Kilit karakter olan Robert Aramayo,  İsveçli oyuncu Morfydd Clark, 26 yaşındaki İngiliz oyuncu Maxim Baldry, Amerikalı oyuncu Cynthia Addai-Robinson, BBC Draması ile anılan Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry gibi oyuncular yer alıyor.

2020’de ‘Beldor‘ adlı ana karakter olarak Will Poulter’ın yerini alan Robert Aramayo, bu seride Rivendell’in Kralı ve Arwen’in ilerleyen süreçteki babası ‘Elrond’u karakterini canlandıracak. Casualty ile oyunculuğu tanınan Owain Arthur, ‘Prens Durin IV’ karakterini canlandıracak. Tolkien’in mükemmel ötesi romanlarındaki Durin IV karakteri, Yüzük Kardeşliği zamanında harap olan ve goblinler tarafından istila edilmiş olan Khazad-dûm Krallığı’nı yönetecek. Benjamin Walker, Yüce Kral Gil-galad'ı canlandıracak.

The Lord of the Rings: The Rings of Power dizisinin resmi Twitter hesabında yapılan paylaşımda; Tyroe Muhafidin‘in canlandırdığı ‘Theo’ ile Nazanin Boniadi‘nin hayat verdiği ‘Bronwyn’ karakterlerinin fotoğrafları görülmektedir. İngiliz tiyatro oyuncusu Sophia Nomvete ‘Disa’ adında bir cüce prensesi canlandırırken, Ismael Cruz Córdova dizinin yepyeni bir karakteri olan ‘Arondir’ adında bir silvan elf’e hayat verecek. Arondir, Nazanin Boniadi’nin canlandıracağı ‘Bronwyn’ ile yasak bir aşk yaşayacak. 

Ancak fragmanda görülen diğer iki karakterin de kim olduğu açıklanmadı. Fotoğrafları dikkatlice incelediğimizde karelerde Theo ‘yu kırık bir kılıç tutarken, Bronwyn‘i ise küçük bir derenin başında görüyoruz.

Dizideki yeni karakterlerden biri olan Halbrand’ı Charlie Vickers canlandıracak. Vanity Fair’in makalesinde Halbrand hakkındaki bilgilere bakarsak Halbrand, geçmişinden kaçan bir kaçak olacak ve kaçak olarak The Rings of Power’ın ilk sezonunda Galadriel ile karşılaşacak.

Konu Galadriel’e gelmişken, Morfydd Clark, genç Galadriel olarak karşımıza çıkacak ve hikâye ana karakterimiz olan Galadriel üzerinden ilerleyecek. The Rings of Power’da Morgoth’un son kişisini ve Sauron’un diğer kötü adamlarını avlama arayışında görülecek. Vanity Fair’in makalesindeki bilgilere göre, sadece en asil düzeyde olan elflerin olduğu Kuzey Ordularına liderlik edeceği öne sürülüyor.

Lord of the Rings: The Rings of Power 2 Eylül 2022 tarihinde yalnızca Amazon Prime Video’da yayınlanacak. Lakin İkinci Çağ ortamı, sırlarla gizlenen diğer karakterleri ve kapsamlı olay örgüsünü maalesef dizide öğrenebiliriz gibi görünüyor. Filmdeki Kilit karakterleri canlandıran en önemli 3 oyuncu bulunmaktadır. Bunların hayatlarına kısa bir göz gezdirmek gerekirse:

The Rings Of Power Oyuncuları

  1. Robert ARAMAYO

Robert Aramayo (6 Kasım 1992 doğumlu) bir İngiliz aktördür. 2016'dan 2017'ye kadar HBO dizisi Game of Thrones'un altıncı sezonunda genç Eddard Stark rolünü oynadı. 2021'de Netflix psikolojik gerilim konulu mini dizisi Behind Her Eyes'da rol aldı. 2022'de çıkacak olan Amazon dizisi Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri'nde Elrond'u oynamaya hazırlanıyor.

Aramayo'nun oyunculuk kariyeri yedi yaşında bir ilkokul yapımında ‘Bugsy Malone’ rolüyle başladı. On yaşındayken Hull Truck Gençlik Tiyatrosu'na katıldı ve yılda yaklaşık üç oyunda sahne aldı. Bir Juilliard yapımında Anthony Burgess'in ‘A Clockwork Orange’ filminde ‘Alex’ karakterinde gösterdiği performans, ona İtalyan-Amerikan yapımı Lost in Florence'daki ilk film rolünü kazandırdı.

7 Ocak 2020'de Aramayo'nun “Beldor” olarak anılan ve daha sonra Amazon'un televizyon dizisi The Lord of the Rings: The Rings of Power serisinde Elrond  karakteri olarak rol aldığı açıklandı.

The Rings Of Power Oyuncuları

  1. Morfydd CLARK

Morfydd Clark, 17 Mart 1989 doğumlu Galli bir oyuncudur. En çok Saint Maud (2019) ve Yüzüklerin Efendisi TV Serisi ile tanınmıştır. Saint Maud'da yaptığı çalışmasıyla İngiliz Bağımsız Film Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne ve BAFTA Yükselen Yıldız Ödülü'ne aday gösterildi.

Ayrıca Düşen (2014), Gurur ve Önyargı ve Zombiler (2016), Aşk ve Dostluk (2016), Noel'i İcat Eden Adam (2017) ve David Copperfield'ın Kişisel Tarihi (2019) filmlerinde yer aldı. İlk uzun metrajlı filmi Madame Bovary'de (2014) oldu, bunun yanı sıra aynı zamanda Two Missing (2014) adlı kısa filmde de rol aldı ve aynı anda televizyonda iki çalışması vardı. Aralık 2019'da Clark'ın Amazon Prime'da gösterilecek olanYüzüklerin Efendisi dizisinde genç Galadriel karakterini canlandıracağı söylendi ve bu söylenti 2020'nin başında doğrulandı.

The Rings Of Power Oyuncuları

  1. Maxim Alexander BALDRY

Maxim Alexander Baldry, 5 Ocak 1996 doğumlu İngiliz aktördür. Survey’de bulunan İngiliz bir baba ve Rus doğumlu bir anneden dünyaya gelmiştir. Yedi yaşına kadar Moskova ve Varşova'da yaşadı ve 2003 yılında İngiltere'ye dönmüştür. Çok genç yaştan itibaren oyunculuk yapmakla ilgilenmeye başlamıştır. 2005'te Jacke Palmer Sahne Okulu'na katılmadan önce biri 'V & A'da performans sergileyen 'Peter ve Kurt' olan birçok bağımsız sahne yapımına katıldı. En çok Years and Years'daki ‘Viktor Goraya’, Hollyoaks'taki ‘Liam Donovan’, Rowan Atkinson ile birlikte Mr. Bean's Holiday'deki ‘Stepan’ ve Last Christmas'taki ‘Ed’ rolleriyle tanınmaktadır. Bu roller Maxim Alexander Baldry'e Genç Sanatçılar Ödülleri'nde En İyi Film dalında ‘En İyi Performans’ kategorisinde aday gösterildi. Daha sonra ‘Caesarion’ rolünü oynadığı, çok beğenilen bir HBO/BBC Ortak yapımı ‘Rome’ dizisinde küçük bir rol ile yer aldı. 2008 yılında 'Gül Dövmesi' yapımında Ulusal Tiyatro sahnesinde olma deneyimine sahipti. Maxim Alexander Baldry, Ulusal Gençlik Tiyatrosu'nun bir parçası olarak seçildi.

The Rings Of Power Oyuncuları yazımızı beğendiyseniz, marvel güç sıralaması yazımız tam da size göre.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap