Teknoloji ile Evde Daha Verimli Olmanın Yolları

Teknolojinin imkanları ile beraber uzaktan çalışabilir, teknolojinizi daha verimli hale getirebilir ve üretkenliğinizi daha da yükseltebilirsiniz. Teknoloji yatırımlarınızla beraber üretkenliğinizi arttırabilecek ve elinizdeki teknolojiyi daha verimli kullanabileceksiniz. İşte teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları...

Teknoloji ile Evde Daha Verimli Olmanın Yolları

Teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları ile üretkenliğinizi en yükseğe çıkarabileceksiniz. Bu süreçte evden çalışanlar, teknolojiyi daha etkili kullanmak isteyenler için sizlere yardımcı olacak ipucu ve yöntemleri deneyebilirsiniz. Sadece evde çalışan bireyler için değil, teknoloji alanında kendini geliştirmek isteyenlerde bu yazıdan yararlanabilir.

Öğrenci, serbest çalışan, girişimci fark etmeden, evinizde teknoloji yardımıyla daha üretken olabileceksiniz. Ek bir çaba harcamadan, çeşitli yardımcı uygulamalarla ve yazılımlarla teknolojinizi daha etkili kullanabilirsiniz. Hatta bazı araçlar, iş akışınızı daha iyi hale getirecek, internet kullanımınızı geliştirecektir. İşte üretkenliğinizi arttıracak, teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları ve daha fazlası bu yazıda…

Teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları

Takvim ve Zamanlama Uygulamalarını Kullanın

Teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları ile üretkenlik yolculuğunuzda zamanlamanızı en iyi şekilde sağlayacak ve planlamalarınızı düzenleyecek olan bu uygulamalar büyük bir avantaj sağlar. Kullanılan bu takvim uygulamalarıyla beraber önceliklerinizi daha iyi belirleyebilirsiniz. Üstelik bu uygulamalar, yaklaşan etkinliklerle birlikte son teslim tarihinizi hatırlamayı sağlarken daha iyi odaklanmanızı sağlar. Teknolojiyi verimli kullanmak için önemli bir adım olan takvimler, bilgisayar ve telefonlarda kullanılabilir.

Teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları arasında kullanacağınız çevrimiçi takvimler, zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Örnek olarak toplantı için bir saat ve tarih seçmeye çalışmak için ileri gitmenize gerek kalmaz. Diğer kişi ne zaman müsait olduğunuzu görür ve kendisi için de uygun bir tarih bulabilir. Eğer bir iPhone cihazınız varsa Apple Takvim gibi kolaylıkları kullanabilirsiniz.

Teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları

Zaman İzleme Uygulamaları

Basit bir amacı olan zaman izleme uygulamaları, zamanı nasıl harcadığınızı belirler. Çoğu telefonunuzun veya bilgisayarlarınızın arka planında çalışan bu uygulamalarla ne kadar süredir çalıştığına, dikkat dağıtıcı web sitelerinde veya uygulamalarında harcamış olduğunuz zamana kadar her şeyi izleyebilirler. teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları ve arasında bulunan zaman izleme uygulamaları avantajları arasında,

  • Belli bir araca bağlı olduğunda, dikkatinizi dağıtan uygulamalarla web sitelerini engelleyebilirler.
  • Üstelik bir uygulamada veya web sitelerinde çok fazla zaman geçirdiğiniz zaman hatırlatıcıları ayarlayarak bildirimleri alabileceksiniz.
  • Hedeflerinizi takip etmenize yardımcı olacak için de zaman izleme uygulamaları kullanılabilir.
  • Kişisel olarak söylendiğinde RescueTime ve Toggl ile başlangıç yapabileceksiniz.
  • Kullanabileceğiniz uygulamalardan biri de TimeFlip, üzerinde çalıştığınız şeylere odaklanmanızı sağlamak adına özelleştirebileceğiniz, 12 köşeli bir zardır.

Teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları

Yapılacak Listesi Uygulamaları

Yapılacak listesi uygulamaları, sizlere neyi ne zaman yapmanız gerektiğiniz hatırlatan, gerçek bir hayat kurtarıcılardan. Bu uygulamalar arasında Google Tasks, Todoidt, TickTick, Microsoft To-Do gibi tüm listeleri tek bir yerde tutan uygulamalarda vardır. Teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları ile büyük bir avantaj sağlayan bu uygulamalar, görevleri otomatik şekilde kategorilere ayırmayı ve takviminize eklemenizi sağlar. Üstelik çalışan kişilere veya aile üyelerine sorumluluk ve son tarih atayabilirsiniz.

Teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları

Not Alma Uygulamaları

Not alma uygulamaları arasında OneNotei Google Keep, Evernote gibi birçok uygulama, teknoloji hayatınızı kolaylaştıracak. Günümüzde eskisi gibi ajanda tutmak artık popüler bir yöntem değil. Bunun yanı sıra sizlere bir alarmla hatırlatma yapan not alma uygulamaları da mevcut. Uygulamalara sahip olmanın birincil amacı, hareket halinde olurken kritik bilgileri, düşünce veya fikirleri unutmamak adına kayıt edebilmenizdir. Not alma uygulamaları sayesinde teknoloji ile evde daha verimli ve üretken olun, daha sonrasında bu notları, listelere ve hatta takvim girişlerine dönüştürebileceksiniz.

Teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları arasında öne çıkan bu uygulamalar, notları listelere ve hatta takvim girişlerine dönüştürebilecek ve notlarınızı başka kişilerle de paylaşabileceksiniz. Bu durum, bir projeyle iş birliği yaparken veya ev alışverişlerini hatırlamaları içinde oldukça kullanışlı olacaktır. Bu nedenle teknoloji ile evde daha verimli ve üretken olmanın yolları arasında mutlaka not alma uygulamalarını kullanın.

Teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları

Odaklanma Araçlarının Avantajları

Odaklanma sorunu, günümüzün en önemli sorunlarından biridir. Dikkatin dağılmasını önlemek adına irade gücünden fazlasını gerektirir. Bu sebeple dijital kesintileri de engellemek adına ve sizi odaklanmaya teşvik edecek tasarlanan birçok yeterli araç bulunuyor. teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları ile öne çıkan odaklanma araçları arasında SelfControl, StayFocused, Freedom, FocusWill, Forest ve FocusWill gibi uygulamalar oldukça sık kullanılıyor. Pomodoro tekniğiyle beraber oyunlaştırma yolarıyla odaklanmanızı sağlayan bu araçlar birçok çeşitli özelliği sağlıyor. Bu nedenle mutlaka odaklanma araçlarını kullanmanızı öneriyoruz.

Teknoloji ile evde daha verimli olmanın yolları

Dosya Paylaşım ve Bulut Depolama Uygulamaları

Dosya paylaşım ve bulut depolama uygulamalarıyla teknoloji ile evde daha verimli ve üretken olun. Bulut depolama uygulamaları ile birlikte özel hayatınızdaki belgelerinizi ve notlarınızı buluta kayıt edin. Bilgisayarınız çöktüğünde uygulamalarınızın veya bilgilerinizin çöktüğü zaman hepsi tamamen gider. Bu konuda OneDrive, Google Drive ve Dropbox uygun fiyatlı, daha erişilebilir bulut depolama seçenekleri kullanılabilir. Üstelik başka biriyle iş birliği yapabilir ve bu belgelerinizi de iki tıklamayla karşınızdaki kişilerle kolay bir şekilde iletebilirsiniz.

Gene olarak gün içinde ne yapıyorsanız olun, ilk yapılması gereken kendiniz için bir rutin oluşturmanızdır. Bunun dışında kullanabileceğiniz bu uygulamalarla gününüzü, haftanızı daha iyi şekilde planlayabileceksiniz. Özellikle evden çalışma, daha konforlu ve kuşkusuz bir deneyim olsa da her zaman odaklanmak çok zor olabilir. Bu nedenle önerdiğimiz araçları kullanabilirsiniz. Sadece evden çalışanlar için değil, öğrenci ve teknolojiyle içli dışlı olan herkes kullanabilir.

Teknoloji ile Evde Daha Verimli ve Üretken Olun yazımızı beğendiyseniz Evde Para Kazanmanın Yolları yazımızı inceleyebilir ve teknoloji ile beraber para kazanma yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap