Partnerinizle Yaşamaya Başlamadan Önce Cevaplanması Gereken 3 Soru

Partnerinizle yaşamak, göründüğünden daha karmaşık olabilmektedir. İşte aynı eve taşınmadan önce mutlaka sorarak cevaplanması gereken 3 soru!

Partnerinizle Yaşamaya Başlamadan Önce Cevaplanması Gereken 3 Soru

Partnerinizle yaşamak, göründüğünden daha karmaşık olabilmektedir. İşte aynı eve taşınmadan önce mutlaka sorarak cevaplanması gereken 3 soru!
Birine aşık olduğunuz zaman hayatınızı onunla geçirmek istersiniz. Bunun için aynı eve taşınmak gibi bir adım atabilirsiniz. Kimi çiftler bu kararı çok hızlı alabiliyor. Her ilişkinin dinamiği farklıdır fakat uzmanlar, bazı konuların netleşmesinin aynı eve taşınmadan önce iyi olacağını öngörüyor. Partnerinizle birlikte yaşamaya başlamadan önce cevaplanması gereken 3 soru sizlerle!

Birlikte Yaşamaya Başlamadan Önce Ne Kadar Beklenilmelidir?

Uzmanlara göre ilişki kalitesi, süreden daha önemli bir kavramı teşkil etmektedir. Kaliteli bir ilişkinin en önemli göstergelerinden birisi zor konular hakkında ne derece iletişimde kurabiliyor olduğunuzdur. Çiftlerin birbirlerini anlamaya karşı istekli olması gerekmektedir. Aynı eve taşınmadan önce belli bir süre ilişki dinamiklerinin gözden geçirilmesi gerekmektedir. Belirli bir süre olmasa da bu dinamiklere göre aynı eve taşınma kararı alınabilir.

Çift arası tartışma

Birlikte Yaşamadan Önce Neler Konuşulmalıdır?

İlk olarak biriyle yaşamak açısından motivasyonlarınızı birbirinizle paylaşmanız gerekmektedir. Konu aynı eve taşınmaksa şayet bunun adına dürüst ve açık bir şekilde konuşma yapmak çok önemlidir. Size birlikte yaşama kararını aldıran konuyu iyice irdelemelisiniz. Uzmanlara göre beraber yaşamaya başladıktan sonraki en büyük mutsuzluk kaynağı farklı beklentilerdir. Bir diğer sorulacak soru ise birlikte yaşamanın nasıl olacağıdır. Birlikte yaşadığınızda bunu ne şekilde gerçekleştirmek istiyorsunuz? Örneğin biriniz diğerini kırdığında nasıl başa çıkacaksınız? Ayrıca mali durum planlaması ve ev işleri planlaması da yapılması gerekmektedir.

Sevgililer

Birlikte Yaşamanın Doğru Zamanlaması Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsedilen iki önemli konuyu konuşup tartışmak, birlikte yaşamaya başlamadan önce muhakkak yapılmalıdır. Bütün bu konulara ek olarak zor konuları tartışıp tartışamadığınızı ve birbirinizle nasıl iletişim ilişkileri kurduğunuzu irdelemeniz gerekmektedir. Hazır olduğunuzu gösteren en büyük gösterge ilişkinizin karşılıklı olmasıdır. Her iki insan da yaşamış oldukları ilişkinin onlara eskisinden daha iyi bir şekilde hissettiriyorsa ve güven, destek, sevgi gibi konuları birbirlerinde bulduğunu düşünüyorsa, birlikte yaşama kararı doğru olabilir! Ancak her ilişkinin dinamikleri farklı olduğundan dolayı bu konuları detaylıca kendi ilişkinizde de incelemeniz gerekiyor.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap