Pancake’lerin Kabarması İçin Bilmeniz Gereken 3 Tüyo

Ne yaparsanız yapın evde yaptığınız Pancake'ler dışarıda yediklerinize benzemiyor mu? Bu tarifimizden sonra her şey değişecek..

Pancake’lerin Kabarması İçin Bilmeniz Gereken 3 Tüyo

Sabahları daha neşe dolu ve alabildiğince lezzetli tüyolara hazır mısınız? Mutluluğunuzu katlayacak nefis pancake veya halk dilinde pankek tarifinizin puf puf kabarması için bu tüyoları denemelisiniz. Yemelere doyamadığımız pancake’ler puf puf kabardığı zaman daha bir güzel. Tam kıvamında pancake tarifi için öncelikle malzemelerin tazeliği önemlidir. Evinizde bulundurduğunuz süt, yumurta gibi malzemelerin günlük olması, tariflerinize daha iyi bir lezzet katar. Bunun dışında bilinmesi gereken 3 tüyo…

pancake

1.Tüm Malzemeleri Ayrı Kapta Karıştırın

Pancake yapacağınız zaman tüm malzemeleri bir kapta birleştirmemelisiniz. Bir pancake yapıldığı zaman mükemmelliğe ulaşmak için iki ayrı karıştırma kabı önerilir. Katı ve sıvı malzemelerinizi iki ayrı kapta karıştırın ve iyi bir şekilde karıştığına emin olduktan sonra tek bir kapta birleştirebilirsiniz. Karıştırma sırasında unun topaklanmamasına dikkat edin. Böylece daha yumuşak ve puf puf bir yapıya ulaşabilirsiniz. Pancake harcı hazırlanırken tüm malzemeleri karıştırmak için mikser kullanılmamalıdır. Çünkü mikser, harcı homojen bir yapıya getirir. Bu nedenle bir çırpıcının kullanılması önerilir.

pancake

2.Yumurta Sarıları ve Aklarına Dikkat

Mükemmel bir pancake tarifi için emek vermeniz şart. Bu nedenle yumurta akını ve sarısını iki ayrı kaba almanız gerekiyor. Yumurta akları köpük gibi olana kadar çırpıcı yardımı ile çırpmalısınız. Ardından içerisine kenara ayırmış olduğunuz yumurta sarısı ve diğer sıvı malzemeleri ekleyin. Köpük kıvamına gelen yumurta aklarını çok ezmeden karıştırın. Bu şekilde yapıldığı zaman pancake tarifinizin daha pofuduk bir hal aldığını görebilirsiniz. Ardından un ve diğer malzemeleri de karıştırdıktan sonra pişirebilirsiniz.

pancake

3. Pancake İçin Pişirme Önerisi

Pancake hamurunu pişirmek puf hale gelmesinde önemli bir etkendir. Lezzetli pankek tarifi harcını hazırlayın ve bekletmeden hemen pişirin. Ertesi günden kalan pancake harcı tekrar pişirildiğinde istenilen tadı sağlamaz. Pancake hamurunun köpük köpük olması puf dokusunu kazandırmada önemlidir.

Bu nedenle karışımın hacmini kaybetmeden ve yapısında değişim meydana gelmeden pişirilmesi öneriliyor. Pankek yapışmaması için, pişirme önerisinde pancake harcını tavaya koyarken krep yapar gibi yaydırmamalısınız. Pancake tarifiniz pişerken kabarcıkların çoğalması beklenmemelidir ve mutlaka çevrilerek pişirilmelidir.

Bu tarz yemek tarifleri için vicivedi.com sitesini takipte kalın..

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap