Ölmeden Önce Yapılacak 10 Şey

Zamanınız hızla akıp gitmeden ve yaşınız geçmeden deneyimlemeniz gereken önemli şeyler var. Hayatınız ilerledikçe tadına varmak ve dünyadan giderken gözünüzün arkada kalmaması için önerdiklerimizi mutlaka listenize eklemelisiniz. İşte ölmeden önce yapılacak 10 şey…

Ölmeden Önce Yapılacak 10 Şey

Ölmeden önce yapılacak 10 şey ile hayatınızda mutlaka deneyimlemeniz gereken aktiviteleri hemen yapmaya başlayın. Henüz kâğıda dökülmemiş olsa da hepimizin ölmeden önce arzuladığı birkaç şey var. 10 farklı maddesini aktaracağımız listenin içinde hem çılgın öneriler var hem de korkuları yenmeniz için veya hayalleri başarmak için tüyolar. Aynı zamanda ve sıradan zevklere sahip olmak için bazı önerilerde bulunuyor. İşte ölmeden önce yapılacak 10 şey…

Ölmeden önce yapılacak 10 şey

1.Mutlaka Yurt Dışına Çıkın

Her ne kadar ulaşılmaz gibi görünse de bunu yapmak için para ve zaman kazanmak tamamen sizin elinizde. Konfor alanınızdan çıkın ve en merak ettiğiniz ülkeyi, ölmeden önce bir kez de olsa görün. Boş şeyler için para harcamak yerine, istediğiniz ülkede güne başlamak için birikim yapın. Dünyada yüzlerce farklı kültür mevcut ve ölmeden önce hepsine gidemeseniz de küçük bir gezi turu ayarlayın. Yapmam gerekenler listesi içerisine yurt dışına çıkmayı eklediyseniz, tur şirketlerinden de yararlanabilir ve daha ekonomik fiyatlarla bir gezi planı ayarlayabilirsiniz.

Ölmeden önce yapılacak 10 şey

2. Korkularınızı Yenmeye Çalışın

Ölmeden önce yapılacak 10 şey arasında belki de size en zor geleni bu olabilir. Yükseklik korkusu, topluluk önünde konuşma korkusu ve daha birçok farklı konuda korkunuz olabilir. Bu korkunuzu yenmek için planlama yapın ve mutlaka uygulayın. Böylece hayatınız boyunca kendinizle gurur duyacağınız şekilde hissedebilirsiniz. Bunun yanında arkadaşlarınızla da planlama yapabilirsiniz.

Örnek olarak hayatınız boyunca unutamayacağınız, çığlıklar atacağınız, korkulu fakat heyecanlı anlar yaşayabilirsiniz. Bunu mutlaka sevdiğiniz kişilerle veya yakın arkadaşlarınızla yapın. Korku dolu gözlerle bakacağınız fakat içinizde başarma arzunuzu bastıramadığınız o zamanların pişmanlığını yaşamayın.

Ölmeden önce yapılacak 10 şey

3.Dünyanın En İyi Restoranlarından Birinde Yemek Yiyin

Dünyanın en iyi restoranlarından birine giderek kendinizi şımartın. İlla pahalı olmasına gerek yok. Dünya mutfaklarından deneyimlemek istediğiniz yemekleri de deneyebilirsiniz. Örnek olarak, eğer şehrinizde varsa bir sushi restoranı, Hint restoranı, Meksika mutfağı varsa lezzetleri deneyebilirsiniz. Böylece yöresel lezzetlerden farklı kültürden yemekleri keşfe çıkabilirsiniz. Bunu yaparken tek başınıza veya arkadaşlarınızı organize edebilirsiniz. Fakat kilit nokta elbette kendinizi şımartmak.

Ölmeden önce yapılacak 10 şey

4.Gelmiş Geçmiş En İyi 100 Filmi İzleyin

Ölmeden önce yapılacak şeyler arasında, sizlere mükemmel deneyimler yaşatacak, en beğenilen 100 filmi izleyebilirsiniz. Boş olduğunuz birkaç gün belirleyin, internette izleyeceğiniz 100 filmin listesini çıkararak izlemeye başlayın. Geçmişten günümüze kadar gelen, ödüllü ve milyonlar tarafından beğenilen birçok yapım bulunuyor. Dünden bugüne sinema tarihinin gelişimini takip edebilirsiniz.

Ölmeden önce yapılacak 10 şey

5.Tek Başınıza Tatile Çıkın

Ölmeden önce yapılacak 10 şey arasında tek başınıza tatile gitme fikrini mutlaka uygulayın. Ölmeden öncesinde birkaç yer bile olsa, mutlaka görülmesi gereken güzel bir tatil yerine gidin. Burada kilit nokta tatilinizi tek başınıza yapmak. Gençken yapılması gerekenler arasında, tamamen kendi seçtiğiniz bir yerde otel rezervasyonu yapmalı veya havuzlu bir villa tutmalısınız. Güneşin altında tek başınıza bronzlaşırken kafanızı dinleyebilir ve benzersiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Ölmeden önce yapılacak 10 şey

6.Asla Yapmam Değiniz Bir Şey Yapın

Günlük hayatta karşılaştığınız durumlarda veya televizyon izlerken bile gördüğünüzde ‘’Ben Yapamam’’ dediğiniz şeyler olmuştur. İşte ölmeden önce yapılacak 10 şey listenize bunu ekleyin. Örnek olarak belgesellerden ilham alabilirsiniz. Tek başlarına kaldığı doğada yaşam mücadelesini izleyerek sizlerde planlayın ve hemen yaşamaya çalışın.

Ölmeden önce yapılacak 10 şey

7.Paraşütle veya Uçaktan Atlayın

Mutlaka yapılması gereken şeyler arasında çok uçuk bir fikir görünse de hayatınızda unutulmaz bir anı olacak. Günümüzde turizm sektörünün gelişmesiyle paraşütle atlama yapabileceğiniz güvenilir firmalar bulunuyor. Fakat daha uçuk bir fikir için de uçaktan da atlayabilirsiniz. İlk başta korkutucu görünse de yaptığınızda verdiği his inanılmaz olacak.

Ölmeden önce yapılacak 10 şey

8.Bir Kostüm Partisine Katılın

Filmlerde sıkça gördüğümüz kostüm partilerini hepimiz çok severek izleriz. Bu noktada ölmeden önce yapılacak 10 şey listenize hemen ekleme yapabilirsiniz. Arkadaşlarla ölmeden önce yapılacaklar içerisinde bulunan bu fikirde, bir kostüm partisine katılın veya daha iyisi kendi kostüm partinizi organize edin. Annenizi kedi kadın, en yakın arkadaşınızı Spider Man kostümü içerisinde gördüğünüzde unutulmaz bir an yaşayabilirsiniz. Eğer arkadaş çevreniz genişse çok garip fikirlerin çıkacağını düşünebiliriz.

Ölmeden önce yapılacak 10 şey

9.Sualtı Dalışı Yapın

Sualtı dalışı, suyun altını keşfetmek için mükemmel bir yöntem. Birçok insan için eğlenceli bir spor olarak görünse de aslında keşif amaçlı olarak yapılan profesyonel sporlar arasındadır. Bu nedenle mutlaka, ölmeden önce yapılacak 10 şey listenize, sualtı dalışı yapmayı ekleyin. Böylece eşsiz bir deneyim yaşayabilir ve suyun altını keşfedebilirsiniz.

Ölmeden önce yapılacak 10 şey

10.Hedefinize Ulaşın

Hedefleri olmayan biri misiniz? Aslında hepimizin hedefleri var fakat hep erteliyoruz. Kendinize hedefler koymanız ve bunlara ulaşmak için çaba göstermeniz, dünyada yaşayacağınız en özel duygular arasında bulunuyor. Hayatta yapılması gereken şeyler arasında belki de en önemlisi, hedeflerinize ulaşmanızdır. Hedeflerinizi bir kâğıda yazın ve eğer bunları yapmadan önce öldüğünüzde nasıl hissederdiniz düşünün.

Artık hedeflerinize ulaşmak için gerekli motivasyona sahipsiniz. Küçük bir şeyde olsa kendinize bir hedef koyun. Bunlar dil öğrenmek olabilir, enstrüman çalmak olabilir, hayatınızın aşkını bulmak veya girişimcilik hedefleriniz olabilir. Bunları belirledikten sonra kendinize bir yol haritası çizin ve hedeflerinize ulaşmaya çalışın.

Eğer Ölmeden Önce Yapılacak 10 Şey yazımız ilginizi çektiyse, mutlaka Hayatı Değiştiren Tavsiyeler yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap