Okuyunca Ufkunuzu Açacak 7 Kitap Önerisi

Okuyunca Ufkunuzu Açacak 7 Kitap Önerisi listemiz ile karşınızdayız. Evde boş vakitlerinizde eski kitaplarınızı karıştırmanıza gerek yok. Eminiz listemizde okumadığınız en az bir eser bulacaksınız.

Okuyunca Ufkunuzu Açacak 7 Kitap Önerisi

Okuyunca ufkunuzu açacak 7 kitap önerisi ile hem son zamanların en beğenilen kitapları boş vakitlerinizde değerlendirebileceğiniz birbirinden kıymetli yayımları size sunmakta. Geçmişten günümüze kadar gelen kitaplarla ufkunuzu açacağız. Sizleri farklı diyarlara sürükleyecek olan kitapları bitirmekle kalmayıp kitaplığınız içerisinde bulundurmak isteyeceksiniz. Kitap sever okurlarımızın dahi daha önce duymadığı eserleri barındıran bu liste özenle seçildi. Yine bu listede yer alan bazı eserlerin Hollywood ve Avrupa yapım şirketleri tarafından filmleri çekildi. Ayrıca bu kitapların filmlerini izlemenizi de tavsiye ederiz. Sizler için seçtiğimiz okuyunca ufkunuzu açacak 7 kitap önerisi ve konularını sizler için hazırladık…

Okuyunca ufkunuzu açacak 7 kitap önerisi

1.Kuyucaklı Yusuf, Sabahattin Ali

Sabahattin Ali romanı olan Kuyucaklı Yusuf, bilgi katan kitaplar arasında öne çıkıyor. Türk Edebiyatının en romantik kahramanı olan Kuyucaklı Yusuf kitabı MEB onaylı 100 eser arasındadır. İnsanların zalimliği karşısındaki naif duruşu, hayata karşı duruşu ile bir yandan trajik bir sona ilerliyor. Kuyucaklı Yusuf, bir yandan da yaşamış olduğu aşk hikayesi ile unutulmaz bir kahraman olarak edebiyat tarihinde yerini almaktadır.

Sabahattin Ali 1907 yılında doğmuş ve Türk edebiyatına damga vurmuş bir yazardır. Öykü türünde kaleme aldığı eserlerin konusunu yaşadığı olaylardan esinlenerek okuyucusu ile buluşturdu. Bir diğer önemli eseri ise Kürk Mantolu Madonna'dır. Koyucaklı Yusuf, Okuyunca Ufkunuzu Açacak 7 Kitap Önerisi listemizde birinci sırada yer alıyor.

Okuyunca ufkunuzu açacak 7 kitap önerisi

2.Uçurtma Avcısı, Khaled Hosseini

Khaled HOSSEINI imzalı Uçurma Avcısı, kesinlikle yorum gücünü artıran kitaplar arasında. Genel konusu, ihanet, arkadaşlık ve sadakatin bedelini anlatıyor. Oğullar, babalar ve babaların da sevgileri, etkileri, yalanları ve fedakarlıkları da kitap içerisinde yer alıyor. Daha öncesinde hiçbir roman içerisinde anlatılmayan, tarihin perde arkasını gösteren Uçurtma Avcısı, daha zengin bir kültüre ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda güzelliğe sahip olan topraklarında yok ediliş aşamasını kitap içerisinde barındırmaktadır.

Khaled HOSSEINI, Afgan kökenli Amerikalı yazardır. Günümüzün en başarılı yazarları arasında yer alan Khaled HOSSEINI'nın Uçurtma Avcısı eserinin Hollywood tarafından filmi de yapılmıştır. Bu film 2007 yılında sinema severlerin huzuruna sunuldu.

Okuyunca ufkunuzu açacak 7 kitap önerisi

3.Küçük Prens, Antoine de Saint

Ufuk açan kitaplar arasında bulunan Küçük Prens, masal gibi görünse de aslında yetişkinlerinde okuması gereken kitaplar arasında bulunuyor. Hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik olan bu kitap, aslında büyük bireylerin yaptığı hatalara eleştirel bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Okuyunca ufkunuzu açacak 7 kitap önerisi arasında bulunan Küçük Prens, insanların büyümesiyle beraber çocuk ruhunu kaybetmesi ve nasıl unuttuklarına da değiniyor. Bu nedenle kesinlikle yaşarken okunması gereken eserlerin başında.

Okuyunca Ufkunuzu Açacak 7 Kitap Önerisi

4.Satranç, Stefan Zweig

Satranç kitabı, kültürlendiren kitaplar arasında dünyaca kabul edilmiştir. Kitabın genel konusu, ‘’Dünyada, insan ruhu üzerine hiçbir şey, hiçlik kadar baskı uygulayamaz’’ düşüncesiyle yazılmıştır. Ana fikri ile öne çıkan bu kitap, insanlara yapılan en büyük işkencenin psikolojik olduğunu ve fiziksel olmadığını hazırlatmaktadır. Kısa olan bu kitap aynı zamanda modern klasikler arasında bulunuyor.

Stefan Zweig Avusturyalı bir gazeteci yazardır. 19. yüzyılın başlarında yaşayan yazar eserlerini yaşadığı dönemde ki sosyo-kültürel durumdan da etkilenerek kaleme almıştır.

Okuyunca Ufkunuzu Açacak 7 Kitap Önerisi

5.Hayvan Çiftliği, George Orwell

Okuyunca Ufkunuzu Açacak 7 Kitap Önerisi listemizde ki bir diğer eser ile karşınızdayız. George Orwell, son dönemde popüler olan yazarlardan biridir. Bu kitapları arasında, dönemin acı gerçeklerini en iyi şekilde yansıtan Hayvan Çiftliği, kesinlikle ufkunuzu açacak ve vizyon katacak kitaplar arasında bulunuyor. Bu kitap genel olarak geçmişten beri yaşanan ve hala yaşanmakta olan diktatör, baskıcı ve acımasız rejimleri yansıtıyor. Kitap içerisindeki hayvanlar, aynı insan gibi yansıtılmış ve yaşanan olaylarda aslında genel ülke yönetimine göndermeler yapmıştır. Hayvan Çiftiliği'de yine filmi yapılan kült eserler arasında yer almaktadır.

Okuyunca Ufkunuzu Açacak 7 Kitap Önerisi

6.Ezilenler, Dostoyevski

Ezilenler kitabı, sürekli olarak kendileri ile bir içsel çatışma yaşayan Dostoyevski’nin ruhsal yansımasını en iyi şekilde ele alıyor. Aynı zamanda Dostoyevski’nin en büyük eserleri olarak kabul ediliyor. Dönemde arka mahallelerinde yaşayan fakir kişilerin anlatıldığı bu kitap, fakir bir genç olan Vanya’nın geçimini gazetelerde yazdığı yazılarla sağlamasını konu alıyor. Vanya, çocukluk arkadaşı olan, asil ve zengin bir ailenin tek bir çocuğu olan Nataşya’ya aşıktır. Bu ve daha birçok olay örgüsü de kitap içerisinde anlatılmıştır. Okuyunca Ufkunuzu Açacak 7 Kitap Önerisi listemizde yer almasa da Dostoyevski'nin bütün kitaplarını okumanızı tavsiye ederiz.

Okuyunca Ufkunuzu Açacak 7 Kitap Önerisi

7.Ses ve Öfke, William Faulkner

Sıra geldi Okuyunca Ufkunuzu Açacak 7 Kitap Önerisi listemizde ki benim seçimime.. Mutlaka okunması gereken kitaplar arasında bulunan Ses ve Öfke, MEB tarafından 100 temel arasına alınmıştır. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan bu kitap tam olarak ufkunuzu açacak. Kitapta, okuyucular kullanmış olduğu bilinç akışı tekniğiyle zamanda yolculuğa çıkacak. Fakat aslında aynı olayın tanıklar tarafından çeşitli bakış açılarıyla anlatılmasıyla öne çıkıyor. Kısaca William Faulkner hem karmaşık hem düşündüren kitabıyla milyonlarca kişiye hitap ediyor. Dünya edebiyat tarihi arasında en enteresan konulardan birinin kaleme alındığı bu eser bir çok Hollywood filmine taş çıkartacak bir heyecanı bünyesinde barındırıyor.

Okuyunca Ufkunuzu Açacak 7 Kitap Önerisi yazımızı beğendiyseniz, daha uzun süre kitap okumanıza da olanak yaratacak Odaklanma Sorunu Nasıl Çözülür yazımıza da göz gezdirebilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap