NFT Nedir? Nereden Satın Alınır?

Nft ve kripto sayesinde her gün binlerce insan yığınla para kazanıyor. Peki nft nin ne olduğun biliyor musunuz? Karşınızda nft ile ilgili bütün bilgiler.

NFT Nedir? Nereden Satın Alınır?

NFT İngilizce adıyla (N)on-(F)ungible (T)okens. Dijital dünya çerçevesinde belirli adet bulunan, özellikleri sabit ve değiştirilemez olan dijital eşsiz tokendir ve bu NFT ürünlerinin tek bir sahibi olabilir.

Bu eşsiz tokenler (NFT) Dijital olarak mülkiyet haklarını sahiplerine sağlarlar ve aklınıza gelebilecek her kategori içerisinde bulunabilirler.

NFT sanat eserleri günümüz bilgisayar oyunları içerisinde de kendine yer bulmaktadırlar ya da Marvel çizgi roman sanatçısı Adam Kubert tarafından çizilen Örümcek Adam resmi gösterilebilir.

Nft nedir nasıl alınır

Adam Kubert NFT Spider-Man Çizimi

Bu çizim Ethereum blockchain ağı üzerinden 12,75 ETH karşılığında satıldı.

Nft nedir nasıl alınır

Nereden Satın Alınır?

NFT bir dijital pazar üzerinde listelendikten sonra Ethereum cinsinde bir açık arttırmaya tabii tutularak satılır. Herkes bu ürünlere teklif verebilir ancak bazı durumlarda özel koşullar gerekebilir. (Daha önce bu NFT'yi üreten sanatçıdan belirli miktarda satın almış olmak gibi). Yatırımcılar arasında bir nevi sanat eseri olarak da kabul edilmeye başlanmıştır.

 

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap