Mika Raun Kimdir?

Mika Raun ile ilgili merak ettiğiniz şeyleri derledik.

Mika Raun Kimdir?

 

Mika Can Raun olarak bilinen Mika Can, 9 Temmuz 2001 tarihinde İstanbul Büyükada'da dünyaya gelmiştir. Üç kardeş olan Mika Can Raun'un annesi Şanlıurfalı iken babası ise Rum asıllı Büyükadalıdır. Marmara Üniversitesi’nde Senaryo Yazarlığı ve Film Tasarımı bölümünde üçüncü sınıf öğrencisi olduğu bilinmektedir. Senaryo yazarlığı eğitimi gören Mika Raun, aynı zamanda küçüklükten beri şiir yazmaktadır. İlkokulda şiir yazmaya başlayan Mika Can Raun, yazdığı şiirlerinin patentini aldığını da belirtmektedir. Aruz ölçüsü kullanarak yazdığı bu şiirlerini bestelediğini de söylüyor.

Tiktok gibi platformlarda videolar paylaşarak kısa sürede kendini tanıtmaya başlamıştır. Yaptığı bu paylaşımlar sonucunda da kısa sürede çok fazla kitleye hitap etmeyi başarmıştır. Tiktok’ta 2 milyon takipçisi olan fenomenin, Tiktok hesabı mikaraunx kullanıcı adı ile bulunmaktadır. Tiktok hesabında daha fazla aktif olan fenomenin Instagram hesabında da aynı kullanıcı adını kullandığı bilinmektedir.


Mika Raun


Mika Can Raun komik, kısa videolarıyla ve samimi tavrıyla çok sevilen bir fenomen haline gelmiştir. Sıklıkla konuşmalarında 'Girl' ve 'aşko' kelimelerini kullanmaktadır. Hatta bu yüzden bu kelimeleri duyduğumuzda aklımıza gelen ilk isim olmaktadır.

Fenomenin konuk olarak katıldığı programlarda yaptığı konuşmalarında kendisiyle barışık olduğunu ve dış görünüşünü değiştirmeyi kesinlikle düşünmediğini söylüyordu. Bu söylediklerinin yanı sıra bir anda kadınsı görüntüsüyle fotoğraflar çekmiş ve videolar paylaşmıştır. Bu yaptığı hareket ile herkesi şaşkına çeviren ünlü fenomen, son olarak cinsiyet değiştirme ameliyatıyla ağızları açık bıraktı ve dış görünüşü ile söylediği düşüncelerin gerçekliği yansıtmadığını bizlere düşündürmeye başladı. 


Mika Raun

Geçtiğimiz aylarda ise dişlerini yaptıran fenomen bir süreliğine sosyal medyaya ara verdi. Genç fenomenden uzun süre ses çıkmayınca, ayrıca Instagram’dan yaptığı paylaşımlarında ve attığı story'lerinde kendisini göstermeyince estetik yaptırdığı iddiaları ortalığa atıldı ve bu durum bizi hem büyük bir meraka hem de kafa karışıklığı yaşamamıza sebebiyet verdi. 

Yaptırdığı estetikler nedeniyle adeta bambaşka birine dönüşen Mika Raun geçirdiği estetik operasyonları ile ve bu operasyonlardan doğan değişimlerle dikkatleri üzerine topluyor. Sıkı bir sosyal medya kullancısı olan ve diğer fenomenlere nazaran biraz da olsa daha fazla aktif olmaya çalışan fenomen, son paylaşımıyla tekrardan gündeme geldi. Bir takipçisi tarafından kendisine gelmiş olan mesajı gizli bir şekilde paylaşıp ifşalayan Mika Raun, bunlara ek olarak geçirdiği göğüs ve popo ameliyatının ardından yaptığı paylaşımla adından söz ettirdi.

Mika Raun


Mika, geçirdiği ameliyatın ardından yaptığı paylaşımlarda da göğüslerini ön plana çıkaran dekolteli elbiseler tercih etti. Bunun sonucunda bizlerin aklına estetik yaptırdığını belli etmeye çalışıyor gibi farklı düşünceler getirdi.

Göğüs ameliyatından sonra tekrardan ameliyat olan ve kalçaları ile ilgili düzenleme yaptıran fenomen isim, sosyal medyada tekrardan öne çıkanlar arasında yer aldı. Cinsel organı ile alakalı ameliyat olduğunu belirten ve bu ameliyatı bikinili pozuyla takipçilerine paylaşan Mika Raun, dıştan bakıldığında tam anlamıyla kadınsı görüntüye sahip oldu.


Mika Raun


Mika Raun'un son halini gören sosyal medya kullanıcıları "Muhteşem bir değişim", "Çok güzel olmuşsun", "Gelsin dekolteli pozlar", ‘’Seni böyle beklemiyorduk’’ gibi yorumlar yaptı. Ama yaptığı bir diğer paylaşımda Mika Raun'un abartılı bir şekilde şişen dudakları görenleri şaşırttı. Ünlü fenomenin estetik operasyonlarını fazla kaçırdığı gerçeği ise gözler önüne serildi ve bununla beraber "Estetik mağduru olmuşsun" yorumları beraberinde geldi.

MİKA CAN RAUN SEVGİLİSİ 

Mika Raun’un uzun zamandır bir sevgilisi olduğu belirtiliyor. TikTok hesabına yüklemiş olduğu videolarda sevgilisinden de sık sık bahseden isim, sevgilisi olduğunu saklamıyor. Ayrıca sevgilisinin kendisine ev aldığını da sosyal platformlarda takipçilerine duyurdu. Sevgilisinin yüzünü göstermek istemeyen fenomenin sevgilisi pek çok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Ancak kim olduğu, nasıl tanıştıkları gibi sorular halen aklımızda dönüyor ve maalesef bu sorulara henüz net bir cevap bulunamadı. 

MİKA CAN RAUN’UN SON RÖPORTAJINDA YAPTIĞI AÇIKLAMALAR

Mika Raun, son olarak psikolog Gökhan Çınar’ın programına katıldı ve bu programda sosyal medyada olay olacak açıklamalarda bulundu. Özel hayatı ve aile hayatı ile ilgili de bir sürü sorular yönlendiren Gökhan Çınar’ın sorularına samimi bir şekilde cevap vermesi de gözlerden kaçmadı. İşte sizlere Gökhan Çınar programında Mika Can Raun’a sorulan sorular..

“Sevgilinin kredi kartını kullanıyor musun?”

“Aşkım herhalde kullanacağım kızlar salak mısınız? Kadın “Bana çiçek almıyor” diyor. Ya sen neden çiçek almayan bir adamla berabersin? Suç sende. Kalk ayağa beni delirtme. Kredi kartını vermeyen adamla görüşmeyeceksin. Yok öyle bir şey verecek.”
“Bence insanların beni görmediği hâlim yok. Ben bunu full veriyorum. Çok realistim bu konuda. Çünkü insanlar kendi gibi hissettikleri yerde rahatlar ve o zaman seni sevmeye başlıyorlar. Ben s…. bile story çekiyordum.”

“Sen bu Z kuşağı kavramını seviyor musun?”

“Çok seviyorum, ben Z kuşağının tillahıyım. Ben net Z kuşağının öncüsüyüm. Dur durağımız yok, üretiyoruz, hızlı düşünüyoruz, eğlenceliyiz, korkusuzuz. Bence anlaşılmadıkları için böyleler, o yüzden bazı şeyleri göstermeye çalışıyorlar.”

“Umutlu musun? Ekonomi, mülteci meseleleri, insan hakları, hayvan hakları ve adaletle ilgili?”

“Kendimden de umutlu değilim. O yüzden çok ilgilenmiyorum ülkenin umuduyla. Sağım solum belli değil, ülkenin nasıl sağı solu belli olsun. Kendimle başa çıkamıyorum, bir de ülkeyi düşünmek. Öyle düşüncelerim yoktur benim. Ne olacak, battık mı, öldük mü, hiç düşünemem böyle şeyleri.”

“Sen bizim kimyamızı mı bozuyorsun sence?”

“Yani olabilir. Bozuyorsam da bozuyorum, ne diyeyim yani. Ben zaten çocukluğumdan beri eleştiriliyorum. Bir süre sonra ciddiye almamaya başlıyorsun. Bir kulaktan giriyor, ötekinden çıkıyor. Annenin sana kaç kez gece geç gelme demesiyle alakalı. Bir süre sonra boş ver diyorsun.”

“Süreçlerden geçtin. Operasyonlar, psikolojik, bedensel birçok aşaması var. Yanında mıydı ailen?”

“Çok yanımdalardı her şeyde. Benim çocukluğumdan beri. Bana hep en iyisini vermeye çalıştılar. ‘Allah’ım şu insanlara en iyisini ver’ dediğim insanlardan biri.”

“Mika, sen ‘Ben artık karar verdim Tanrıseksüelim demişsin. Ne demek bu?”

“Allah’a çok aşığım. Allah’la olan bağlantım çok güçlü. Benim bile benden ümidim kesildiğinde onun benden ümidi vardı, bunu biliyorum. O yüzden Allah’a olan sevgim sonsuz. Herkesi Allah’ın uğrunda feda edebilirim.”

“En son ne için hüngür hüngür ağladın?”

“Ben sürekli ağlarım. Dün gece ağladım. En sevdiğim duygu ağlamak. Ağlayayım. Dün gece saçımı boyatamıyorum diye ağladım. Çok saç rengi değiştirdim ya, artık saç bitti; kelim aslında. Onun için ağlamıştım.”

“Bir ilişkin var; iyi misin? Mutlu musun?”

“Mutluyum. Ben artık şey arıyorum, bana tapmalı. Birincisi onu sevmemin nedeni çok iyi bir insan. O kadar iyi ki, bana değil çevresine çok iyi. Çok dindar. Beni görüyor Ayet-el Kürsi okuyor. Beni görüyor, nazar duası okuyor. Çocuk namaz falan kılıyor, mis gibi.”

Bu içeriğimizi beğendiyseniz "Faruk Fatih Özer Yakalandı Mı?" yazımıza da bekleriz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap