Mehmet Ali Erbil, Ece Ronay’a Tekrar Dava Açtı

Mehmet Ali Erbil taciz ettiği iddiasıyla gündeme geldiği sosyal medya fenomeni Ece Ronay ile yeniden mahkemelik oldu.

Mehmet Ali Erbil, Ece Ronay’a Tekrar Dava Açtı

Ece Ronay’ın kendisine ‘dilenci’ dediğini öne süren Mehmet Ali Erbil, saygınlığının zedelendiği belirterek bu gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesine göre Mehmet Ali Erbil, TikTok sosyal medya platformunda canlı yayın yaptığı esnada güldürmek amaçlı takipçilerinden hediye istedi. Ece Ronay ise bu espriyi duyarak kendi sosyal medya hesabında Mehmet Ali Erbil için ‘Yeni dilenciniz hayırlı olsun Türkiye’ şeklinde yorum yaptı. 

Mehmet Ali Erbil ve Ece Ronay

Tüm Olay Ekim 2021'de Başladı

Sosyal medya fenomeni Ece Ronay, geçtiğimiz yıl ekim ayında yeni şarkısının klibinde oynayan Mehmet Ali Erbil'in kendisini taciz ettiğini iddia etmişti. Ünlü komedyen Erbil ise " Bu kız beni reklam için kullanıyor. Ben kimseyi taciz etmedim. Z kuşağının tuzağına düştüm" demişti.

Ece Ronay: Saygımdan Sessiz Kalmaya Çalıştım

Sosyal medya hesabından Mehmet Ali Erbil ile yazışmalarını yayınlayarak düşüncelerini takipçilerine dile getiren Ece Ronay, şu şekilde isyan etmişti:
‘’Merhaba arkadaşlar. Gün geçmiyor ki ülkemizde bir kadın daha tacize ve şiddete uğramasın. Şiddet diyorum çünkü psikolojik şiddet de şiddetin bir türevidir. Mehmet Ali Bey’i linçlemiştim, sonra bana mesaj atıp ağlayarak hastayım dediği için konuyu kapatıp özür dilemiştim. Klibimde oynamasını teklif ettim, kabul etti. Zaten çok değil, 5 saniye falan görünüyor klipte. Klip sonrası ahlaksızlıklar her geçen gün seviye atlayarak büyüdü. Görmezden gelmeye çalıştım, yaşına ve bulunduğu konuma saygımdan sessiz kalmaya çalıştım. Ona da gördüğünüz üzere ilk günden itibaren düşündüğü gibi bir münasebetimiz olamayacağını kırmadan söyledim. Ama bugün bana durup dururken ağza alınmayacak derecede laflar söyleyip tehdit ettiği için bu paylaşımı yapmak zorundayım. Bu paylaşım belki kariyerime ve mesleğime zarar verecek, çünkü kendisi yıllardır bu piyasada olan bir insan. Ama ben susmayacağım çünkü kendimi kandırılmış ve değersiz hissediyorum. Ben düştüm, başkası bu tufaya düşmesin diye bu bir uyarı postudur. Ünlü de olsanız fenomen de olsanız tacizden kaçamıyorsunuz. Yazıklar olsun.’’

Mehmet Ali Erbil Ece Ronay

Erbil: "Beni Reklam İçin Kullandı" Dedi

Ece Ronay'ın sosyal medya hesabındaki paylaşımında bahsettiği bu iddialarının ardından sessizliğini bozan Mehmet Ali Erbil suçlamalara şu şekilde cevap vermişti:
"Kız bana video çekerek 'köpek' diyor. Olay bundan ibaret. Konuyu yargıya taşıyorum. Mesajla ne tacizi olabilir. İfşa etmesi bile ayıp. Ben kendisine böyle mesajlar atmadım o benim asistanımla irtibat halinde, ben değilim. Beş kuruş para almadan onun klibinde oynadım. Ben ona 'kardeşim' diyordum. Dün akşam beni evine davet etti. Ben çocuk muyum ya kamuoyu beni biliyor. Benim sözüme mi inanacaklar yoksa bu kıza mı? Bu TikTok'ta göğüslerini açarak para topluyormuş. 'Senin yanında uyumak istiyorum' diye onu ben yazmadım. Benim telefonum asistanımın elinde. O da beni defalarca kez uyardı 'Bu kızın beklentisi farklı' diye. Artık mahkemede hesaplaşacağız. Kızım yaşındaki bir kadın bana 'köpek' diyor. Asıl tehdidi o yaptı. Kendi instagram'dan bana yazdı sonra klibini söyledi. Ben bu zamana kadar kimsenin klibinde oynamadım. Gençlere destek olmak için oynamıştım."

Mehmet Ali Erbil'in kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından Ece Ronay ise bu konuyla ilgili sessizliğini bozdu.

Mehmet Ali Erbil Ece Ronay

Ece Ronay’dan Erbil’e: "Kendini Rezil Ettin"

Ece Ronay, Mehmet Ali Erbil in kendisi hakkında yaptığı paylaşımda "Ben kimsenin saygınlığına zarar vermedim, siz kendi kendinizi yaptığınız hareketlerle zaten rezil ediyorsunuz." dedi.

Ece Ronay,  gerginliğini alamayınca açıklamasından sonra bir paylaşım daha yaparak "Siz 2 gram kalmış beyninizle benimle ilgili haberler yaptırmaya çalışıyorsunuz da siz o gramlık aklınızı kızınızdan küçük insanları Tiktok canlı yayınlarında nasıl soydururum peşinde kullanın. Sizin o aklınız bana yetmiyor." dedi.
Duruşma ilerleyen zamanlarda olacak. Ancak sonuçlandığında neler olacağını hep birlikte göreceğiz. 

"İran'da Neler Oluyor?" İçeriğimize buradan ulaşabilirsiniz

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap