Kanıtlanmış Saç Uzatma Yöntemleri

Kısa saçlarınızdan sıkıldınız mı? Belki de kuaför kazası yaşadınız. Saçlarınız şekilsiz görünüyorsa ve sağlıklı şekilde uzamalarını istiyorsanız, sizler için hazırladığımız, kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri ve daha fazlası bu yazıda...

Kanıtlanmış Saç Uzatma Yöntemleri

Kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri ile en sevdiğiniz aksesuarlarınız olan saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayabileceksiniz. Kadınların bazıları kısa saçlarını seviyorken bazıları da uzun saçları tercih edebilmektedir. Saçlarınızı uzatmaya karar verdiğinizde bu süreçte büyük çabalar harcamanız gerekir. Dışarıdan alınan takviye ürünler, kozmetikler, yağlar veya şampuanlarla bu süreci uzatabileceğinizi biliyor muydunuz?

Saçlarınızın kolay ve hızlı uzaması için uğraşırken, en önemli nokta olan sağlıklı uzamasını sağlamak gerekir. Bunun için kanıtlanan etkili yöntemleri kullanmak işinizi kolaylaştırır. Kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri ile düzenli uygulama yaptığınızda, saçınızın uzamasını sağlayabilirsiniz. Önerilen ve kesinlikle kanıtlanmış saç uzatma yöntemlerini sizler için hazırladık…

Kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri

İpek Yastık Kullanmaya Çalışın

Saçlarınızın kırılmasını önleyen ipek yastıklar, sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamaktadır. Saç bakım uzmanları tarafından önerilen ipek yastıklarla, ipek saç bantlarının kullanılmasını tavsiye etmektedir. Bu sayede saçlarda meydana gelen elektriklenme durumu da önlenmiş olacaktır. Hızlı saç uzatma isteyen kişiler ilk olarak ipek yastık alabilirler.

Klasik yastık kılıflarının kullanımı, sürtünme durumunu arttırıyor. Sürtünmeyle kaynaklı olarak saç telleri de yıpranmaya başlamaktadır. Kırıklardan dolayı saçlarınızı daha fazla kestirmek zorunda kaldığınız zaman, sağlıklı uzamalarına engel olmuş oluyorsunuz. Bu nedenle hem doktorların önerisi hem de kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri arasında bulunan ipek yastıklarınızı satın alabilirsiniz.

Kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri

Mikrofiber Havluları Kullanın

Sağlıklı saçların uzaması, yağını ve nemini kaybetmemesiyle gerçekleşir. Klasik olan havlular, doğal yağların ve nemin hızlı emilmesini sağlar. Böylece beslenmesi de engellenir. Bu nedenle mikrofiber havluları kullanmak büyük bir avantaj sağlar. Kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri arasında kesinlikle önerilen bu yöntem, uzun vadede etkili olacaktır.

Mikrofiber havlularla, saçlarınızı narin hareketlerle kurutun. Böylece herhangi bir zarar vermeden, yağını ve nemini kaybetmeden daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik her gün saç yıkamakta saçlara zarar veren bir durumdur. Saçları her gün yıkamak, saçın aşırı kurumasına neden olabilir. Eğer saç yıkama rutininiz sıksa, ara vermeniz gerekebilir.

Kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri

Stresi Azaltın ve Sağlıklı Beslenin

Dünyanın en hızlı saç uzatan formülü aslında psikolojik olarak olumlu etkilenmenizdir. Bunun dışında besinlerinize dikkat edebilir, bolca vitamin almaya başlayabilirsiniz. Modern hayatın bizlere yüklediği, büyük bir problem haline gelen stres, sağlığı olumsuz etkilediği gibi saçların uzamasına engel olur. Eğer stresli bir dönemden geçiyorsanız, bunu azaltmak için harekete geçmelisiniz. Meditasyon, yoga veya nefes egzersizleri yaparak hayatınızda meydana gelen stresi önemli derecede azaltabilirsiniz.

Kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri arasında, beslenme konusu, sadece saçınız değil vücudunuzun sağlığı açısından da önemli konular arasındadır. Kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri arasında, tüm doktorlar tarafından önerilen sağlıklı beslenme şarttır. Günlük olarak antioksidan ve vitamin alımınızı arttırarak daha sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz. Omega-3, B vitamini, C ve E vitaminleri, saçın hızlı uzaması adına gereklidir.

Kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri

Nem Maskesi Uygulayın

Dünyanın en hızlı saç uzatan formülü evde uygulayabileceğiniz yöntemler arasında nem maskesi bulunuyor. Birçok saç bakım uzmanı, saçların sağlıklı uzaması için nem maskeleri yapmanızı öneriyor. Fakat bu nem maskelerini haftada en az iki defa uygulamanız gerekir. Sonrasında ise bu uygulama saçınızın ağırlaşmasına ve ardından yağlanma problemlerinin başlamasına sebep olabilir. Banyodan öncesinde uygulayacağınız nem maskesi, saçlarınızı güçlendirirken daha az kırılmasını sağlar. Böylelikle daha sağlıklı saçlara da sahip olabilirsiniz.

Kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri

Saç İçin Vitamin Takviyesi alın

Saçlarınız uzadıkça, ihtiyaç duyduğu mineral ve vitamin ihtiyacı da aynı şekilde artar. Özellikle birçok kişinin araştırdığı, 1 haftada 20 cm saç uzatma yöntemi için gerekli takviyeler alınmalıdır. Saçın ihtiyaç duyduğu bu vitamin ve takviyeler alınmazsa, saçlarda canlılığı yitirme, sertleşme, uç kısımlarında kırıklar gibi birçok belirti ortaya çıkar. Kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri arasında bulunan saç için vitamin takviyesinde, mümkün olduğunda zengin meyvelerden beslenin veya ekstra olarak vitamin haplarını kullanın. Vitamin haplarınızı mutlaka doktor reçetesiyle kullanın. Böylece saçlarınızın uzaması için adeta can suyu olur.

Kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri

Saç Uzatma Yağlarını Kullanın

Saçlarınızı uzatırken, dış etkilerden korunurken beslenmesi gerekir. Bu durumda doğal bitkilerden elde edilen doğal yağlar kullanılabilir. Haftalık olarak düzenli şekilde saçlarınıza yağ takviyesi yapın. Düzenli şekilde saçlarınıza uyguladığınızda, saç tellerinizi dış etkilerden koruyabilirsiniz. Böylece uzama sürecinde saçlarınız o büyüleyici görünümünü korur. Doğal saç uzatma yöntemleri arasında kullanabileceğiniz yağlar,

  • Hudubat yağı
  • Avokado yağı
  • Zeytin yağı
  • Hint yağı

Gibi doğal içerikli yağları kullanabilirsiniz. Tüm bu yağlar, kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri arasında önerilen yağlar içerisindedir. Saç bakım yağlarınızı, özellikle uzun saçlara sahip olma sürecinde kullanmanız oldukça önemlidir.

Kanıtlanmış saç uzatma yöntemleri

Düzenli Keratin Bakımı Yaptırın

Saçlar, 18 farklı amino asitten oluşur. Doğrudan ana maddesi olarak bilinen keratin bakımı, saçlarının daha sürdürülebilir bir gelişim göstermesi için gereklidir. Böylece devamlı olarak keratin bakımı yaptırıldığında saç uzaması da hızlanır. Kısaca 3 günde saç nasıl uzar denildiğinde keratin bakımı yapılabilir diyebiliriz. Özellikle saçlarda kırılma, dökülme gibi istenmeyen durumlarda varsa, keratin bakımı bu sorunlarınızı da çözer. Uzayan saçların daha sağlam ve sağlıklı gelişimini keratin bakımı sağlar.

Ekstra olarak saçınıza uygulamış olduğunuz keratin bakımları, saçların kaybettiği canlılığı geri kazandırmaktadır. Sadece keratin bakımı değil, yukarıda belirtilen tüm kanıtlanmış saç uzatma yöntemleriyle beraber uygulandığında kısa sürede bir fark görmeye başlarsınız.

Eğer Kanıtlanmış Saç Uzatma Yöntemleri yazımızı beğendiyseniz, Tembeller İçin Zayıflama Yöntemleri yazımıza göz atabilir ve kendinizi baştan aşağı yenileyecek tüyoları edinebilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap