Kadınlarda Cinsel Uyarılma Hakkında Her Şey!

Kadınlarda cinsel uyarılma hakkında biraz aydınlanalım!

Kadınlarda Cinsel Uyarılma Hakkında Her Şey!

Aşama Aşama Ortaya Çıkar: Cinsel olarak uyarılan bir kadının önce nabzı yükselir ve hızlanır. Ardından gözbebekleri büyümeye başlar. Kan basıncının artmasıyla birlikte kan damarları genişler ve cinsel organda büyüme meydana gelir. Vajina ıslanarak klitoris şişer ve göğüs uçarı dikleşir. Görüldüğü üzere kadınlarda cinsel uyarılma aşama aşama ortaya çıkmaktadır!

kadınlarda cinsel uyarılma

Erkeklerden Farklı Bir Şekilde Gerçekleşir: Erkekler uyarıldığı takdirde penis erekte olmaktadır. Kadınlarda ise vajinanın şişmesi meydana gelmektedir. Her iki cinsiyette de uyarılma farklı aşamalardan oluşmaktadır. Hızlanan kan akışı ve yükselen nabız, büyüyen gözbebekleri ise ortak noktalar arasında yer almaktadır.

Daha Şiddetli Uyarılma Sağlanabilir: Kadınlarda uyarılma meydana gelse de bunun daha şiddetli olanını gerçekleştirmek mümkündür. Uzun bir ön sevişme, ufak dokunuşlar, seks oyuncakları, okşamalar uyarılma şiddetini biraz daha arttıracaktır. Bu taktikleri paylaşmayı sakın unutmayın.

kadınlarda cinsel uyarılma

Kadınlarda Cinsel Uyarılma Eksikliği Görülebilmektedir: Bu durumda kadın seks yapmaya istekli olabilir fakat uyarılmaz. Bu sebeple cinsel ilişki acılı geçebilmektedir. Sağlıklı bir cinsel hayat için uyarılmanın şart olduğu biliniyor. Bu konu hakkında mutlaka bir doktor tavsiyesi alınarak cinsel yaşam düzenlenmelidir.

kadınlarda cinsel uyarılma

Kadınlarda Cinsel Uyarılma Sağlıklı Bir Şekilde İlerlerken Birden Sonlanabilir: Bazı dış etmenler, bu sonlanmada etkili olabiliyor. Bu dış etmenler ise hormonal bozukluk, diyabet, tiroid rahatsızlıkları ve psikolojik kaynaklı olabilmektedir. Dış etmenler sayesinde cinsel uyarılma kalitesi de düşerek sonlanabilmektedir. Ne yazık ki cinsellik, konuşulması ayıp kabul edilen bir alan olduğundan dolayı bu durumlar göz ardı edilebilmektedir. Bu asla yapılmamalı ve beraberinde mutlaka profesyonel destek alınmalıdır.

Cinsellik Utanmadan Konuşulması Gereken Bir Konudur: Cinsellik konusunda tabular asla yıkılamıyor. Bu nedenle konuşulması ayıp konular olarak göz ardı edilerek öylece kalıyor. Oysa cinsellik, utanmadan konuşulması gereken bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle cinsellikle ilgili konuları utanmadan, sıkılmadan paylaşın. Gerektiğinde profesyonel destek almaktan çekinmeyin.

Eğlenceli içerik platformu olan vicivedi.com’da yer alan bu içerik hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşleriniz bizim için önemli ve aşağıdaki panel yardımıyla paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap