İzlenmesi Gereken En İyi Amazon Prime Belgeselleri

Sizde belgesel hayranlarından mısınız? İşte size İzlenmesi Gereken En İyi Amazon Prime Belgeselleri

İzlenmesi Gereken En İyi Amazon Prime Belgeselleri

İzlenmesi gereken en iyi Amazon Prime belgeselleri ile en popüler film, dizi ve belgesel izleme platformunda tamamen tarzınıza uygun içerikleri keşfedebilirsiniz. Belgeseller insana, evrene ve tarihe tamamen farklı bir açıdan bakmanızı sağlar. Bu nedenle abonelik ücretleri de oldukça uygun olan Amazon Prime belgesel alternatiflerini görebilirsiniz. Zamanınızı daha kaliteli ve öğrenerek geçirmek istiyorsanız belgeseller tam olarak size uygun. İzlenmesi gereken en iyi Amazon Prime belgeselleri ve daha fazlasını sizler için sıraladık…

İzlenmesi gereken en iyi Amazon Prime belgeselleri

Samsara

8.5 İMDB puanı bulunan Samsara en iyi Amazon Prime belgeselleri arasında bulunuyor. Samsara, Sanskritçe’de doğanın durmadan döngü halinde olması anlamına geliyor. Belgesel, Bakara ile tanınmış yönetmen Ron Fricke imzalıdır. Toplamda çekimleri beş sene süren bu belgesel yüzlerce farklı çekim noktasıyla ve 25 ülkede çekilerek tamamlanmıştır. Dünya üzerinde çeşitli kültürlerde, coğrafyalarda, yaşam şartlarında ve ölüm ile yaşam arasındaki geçen süre dahil her şeyi kapsayan Samsara, insanlığa dair olan güzelliği ve büyüleyici özelliğiyle belgeselde ele alıyor.

İzlenmesi gereken en iyi Amazon Prime belgeselleri

Citizenfour

Bafta ve Oscar ödüllü, mutlaka izlenmesi gereken belgeseller arasında bulunan Citizenfour, döneminde büyük bir skandalı meydana çıkaran Edward Snowden’ın hikayesini konu alıyor. Amerika’da Ulusal Güvenlik Ajansı içerisinde çalışan, sıradan bir çalışanı olan Edward, kişisel bilgileri nasıl ihlal edildiğini ortaya çıkaran kanıtlarını sunuyor. Amazon Prime, bu noktada belgeselini çıkartarak, teknoloji adı altında aslında insanların nasıl takip edildiğini konu alıyor. Edward ise bunu hem kendi güvenliğini sağlamasını hem de nasıl kanıtladığını anlatıyor.

İzlenmesi gereken en iyi Amazon Prime belgeselleri

Meru

Amazon prime belgeselleri arasında öne çıkan Meru, Everest dağcılarını konu almıştır. Himalayalar’daki Meru bölgesine çıkmak sanıldığından daha zor. Dağcılar hem çekim için hem de ihtiyaçları kadar ekipmanı taşıyarak çıktıkları dağ görüntüleri izlerken nefesinizi kesebilir. Dünyanın en tanınan dağcılarından olan Conrad Anker, Renan Öztürk ve Jimmy Chin’in tırmanma hikayesini anlatan bu belgesel filmin kesinlikle izlenmesi gerekiyor.

İzlenmesi gereken en iyi Amazon Prime belgeselleri

The Interrupters

Amazon Prime suç belgeselleri arasında bulunan The Interrupters, Chicago’nun kenar semtlerinde günden güne artan şiddeti ele alıyor. Burada ölümlerin nedenine odaklanan belgesel aynı zamanda bu durumun nasıl çözüleceğine de odaklanmaktadır.  Buradaki gençler arasında meydana gelen şiddetinde nasıl biteceği, toplum kurallarının bu mahallelerde uygulanabileceğine değinen belgesel, sorunun çözüm bulma aşamalarını da gösteriyor.

İzlenmesi gereken en iyi Amazon Prime belgeselleri

McQueen

İzlenmesi gereken en iyi Amazon Prime belgeselleri arasında, moda dünyası hakkındaki bir belgesel olan McQueen, kısa sürede tasarımlarında meydana koyduğu tarzı ile sürekli dillerde olan Alexander McQueen’in hikayesini konu alıyor. Alexander, üstün moda yeteneği, sıra dışı kişiliği de belgesel içerisinde gösteriliyor. 2010 senesinde hayata veda eden Alexander adına yapılan bu belgeselle, ünlü modacının yakın çevresindekilerle hazırlanan içeriğiyle öne çıkıyor.

İzlenmesi gereken en iyi Amazon Prime belgeselleri

Frozen Planet

Frozen Planet belgeseli dünyadaki yaşam için oldukça önemli olan, Güney ve Kuzey Kutuplar’daki yaşama odaklanmıştır. İzlenmesi gereken en iyi Amazon Prime belgeselleri arasında bulunan bu belgesel, buzun insanlık adına önemini bir kere daha yansıtıyor. İzlediğiniz zaman etkisi altına gireceğiniz Frozen Planet, çok farkına varılmasa da dünyada meydana gelen iklim değişikliğine değiniyor. Bu durumun iklimi nasıl olumsuz etkilediği ve kutuplardaki doğal yaşamın döngüsünün nasıl olduğuna da değiniyor.

İzlenmesi gereken en iyi Amazon Prime belgeselleri

Sound City

Sound City belgeseli tam olarak Rock’n Roll seven kişiler için çekilen bir belgesel. Nirvana grubunun bateristi ve Foo Figherts’ın vokalistinin yönetmen olduğu bu belgesel, dünyadaki en ünlü müzik stüdyosunu konu alıyor. Sound City’de şarkıların nasıl efsane hale geldiği ve milyonların dinlediği şarkıların nasıl meydana geldiği, nasıl bir yoldan geçtiği ve müziğin efsaneleşen isimlerinde nasıl çalıştığı, belgesel içerisinde bulunuyor.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap