İnstagramın Bilinmeyen Özellikleri

İnstagram'ın bilinmeyen özelliklerini sizler için derledik.

İnstagramın Bilinmeyen Özellikleri

İnstagramın bilinmeyen özellikleri ile her gün kullandığınız İnstagram uygulamasının yeni özelliklerini keşfedebilirsiniz. Fotoğraf, hikâye ve video paylaşım uygulaması olan İnstagram da bilmediğiniz birçok özellik bulunuyor. Çeşitli ipuçlarıyla uygulamanızı kullanırken daha fazla verim alabilirsiniz. En popüler sosyal medya uygulamaları arasında olan İnstagram’ı daha iyi şekilde kullanabilirsiniz. İnstagram’ın pek bilinmeyen özelliklerini sizler için sıraladık…

İnstagramın bilinmeyen özellikleri

İnstagram’da Zaman Kısıtlaması

Özellikle İnstagram’da geçirilen süreyi daha fazla kontrol edebilmek için zaman kısıtlaması özelliğini kullanabilirsiniz. İnstagram özel ayarlar ile beraber yapacağınız seçimlerle uygulamanın sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz. Böylece daha fazla vakit geçirmeden harcadığınız zamanın kontrolünü elinize alabileceksiniz. Üstelik günlere göre uygulama içerisinde geçirdiğiniz süreleri de ekran üzerinden görebileceksiniz. İnstagram’da zaman kısıtlaması yapmak için Ayarlar, Hareketlerin panelinden ayarlayabilirsiniz. Böylece zaman kısıtlamasını en iyi şekilde ayarlayabileceksiniz.

İnstagramın pek bilinmeyen özellikleri

İşletmeler İçin Sıkça Sorulan Sorular Alanı

İnstagram’da işletme profiline ‘’Sıkça sorulan sorular’’ alanı oluşturmak mümkündür. İnstagram’ın bilinmeyen özellikleri arasında bulunan ve işletmeler açısından büyük yararı bulunan bu alanı istediğiniz gibi açabilirsiniz. Ayarlar bölümünden, İşletme veya İçerik Üreticisi, SSS (Sıkça Sorulan Sorular) kısmına gelerek, müşterilerin hesabını daha iyi tanıması açısından bir alan oluşturabilirsiniz. Böylece marka ve işletmenizi daha iyi tanıtabilecek ve bilinmeyen bu İnstagram özelliğini kullanabileceksiniz.

İnstagramın pek bilinmeyen özellikleri

İnstagramın bilinmeyen özellikleri- Eski Verilere Erişin

İnstagram bilinmeyen özellikleri 2022 senesiyle en beğenilen özellikler arasında bulunan İnstagram Eski Verilere Erişim özelliği oldukça popüler. Kullanmış olduğunuz İnstagram hesabınızla alakalı daha öncesinden değiştirdiğini ve hatta sildiğiniz verilere kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Örnek olarak, kullanıcı adı geçmişi, profil üzerinde yapılan benzer düzeltmeler vs. bilgilere ulaşabilirsiniz. İnstagramın bilinmeyen özellikleri arasında bulunan ve hesap verileri sayfasından ulaşabileceğiniz bilgiler,

 • Katılınan tarih
 • Hesap gizliliği farklılıkları
 • Uygulamalar arası mesajlaşmaya yükseltilme tarihi
 • Doğum tarihi
 • Önceki telefon numaraları
 • Şifre farklılıkları
 • Gizlenen, engellenen hesaplar
 • Takip edilen konu etiketleri
 • Giriş, çıkış ve arama geçmişi
 • Reklam ilgi alanları

Gibi birçok bilgiye erişim sağlayabilirsiniz. İnstagram hesap verileri bölümünde görülen bu bilgilerde daha fazla detaya inebilecek ve İnstagram özellikleri ile profilinizi daha da özelleştirebileceksiniz.

İnstagramın bilinmeyen özellikleri

Takip Edilen Hesapları Tarihe Göre Sıralamak

İnstagram da takip edilen hesaplar genel olarak etkileşim durumuna göre listelenir. İnstagram özellikleri 2022 arasında bulunan bu özellikle hangi hesaplarla bağlantı kurduğunuzda merak konusu olabilmektedir. Takipçiler ve takip edilen hesaplarla bağlantı içerisinde olduğunuzda takip edilen hesaplar bu duruma göre sıralanır. Fakat ‘’En Yeni’’ ve ‘’En Eski’’ veya ‘’Varsayılan’’ şeklinde görebileceksiniz. İnstagramın bilinmeyen özellikleri ile beraber en yeni seçimini tercih ettiğiniz zaman kişiler listesi içerisinde en son hangi hesapları da takip ettiğini görmek mümkün olur.

İnstagramın bilinmeyen özellikleri

İnstagram Yeni Özellikleri

Sosyal medya uygulaması olan İnstagram, sürekli olarak yeni özelliklerini ekliyor. İnstagram yeni özellikleri arasında, reels video süresinin 90 saniyeye çıkması, yeni bir ses kütüphanesinin gelmesi gibi birçok özellikte, en yeni özellikler arasında. Bunun dışında çıkartma paketleri içerisinde olan anket ve kaydırmalı çıkartmalarda reels videoları içinde geçerli olabilecek. Bir kullanıcı, reels videolarını oluşturdukları zaman anket veya kaydırmalı çıkartmaları da ekleyebilecekler.

İnstagramın bilinmeyen özellikleri

İnstagram’da Son Görülme Ayarını Yapmak

İnstagram mesaj özellikleri arasında belki de en kullanışlı olanı son görülme ayarlarıdır. Yeni bir özellik olmayan son görülme ayarı aslında pratik bir şekilde yapılabilen oldukça etkili bir özelliktir. İnstagram’da arkadaşlarınızın çevrimiçi olup olmadığını görme durumunu değiştirebilirsiniz. Bunun için profilinizden ayarlar kısmına gelmeniz gerekiyor. Gizlilik bölümüne giriş yaptığınız zaman hareket durumunuzu tam tersi yapabilirsiniz. Böylece arkadaşlarınız mesajlarda sizlerin çevrimiçi olduğunu görmez. Bunun gibi ve daha birçok İnstagram özelliğiyle profilinizi özelleştirebileceksiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

  Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap