İnsan Sevdiği Halde Neden Ayrılır?

Bir kişinin çok seviyor olmasına rağmen partnerini terk etmesinin birden çok sebebi vardır. Gelin hep beraber inceleyelim…

İnsan Sevdiği Halde Neden Ayrılır?

Bir kişinin çok seviyor olmasına rağmen partnerini terk etmesinin birden çok sebebi vardır. Gelin hep beraber inceleyelim…
Bazı zamanlarda ilişkiler, fazlasıyla karmaşık bir hale gelebiliyor. Günümüzde bu duruma oldukça sık bir şekilde rastlıyoruz. Ayrılıklar, bu karmaşıklığın ortaya çıktığı durumlardan birisidir. Bir ilişkide ayrılık söz konusu olduğu zaman çiftler genelde birbirlerini sevmediklerini düşünür. Gerçekten de ayrılıkların birçoğu bazen bu sebebe dayanmaktadır. Ancak bazı durumlarda da kişiler birbirlerini sevse dâhi ayrılık yoluna gidebilirler. Bu durum dışarıdan çok saçma gibi görünür. İnsanlar bazen sevdiğini terk etmek zorunda kalır. İşte bir insan sevdiği halde neden ayrılır sorusuna verilecek yanıtlar...

aldatmak

Aldatmak

Aldatmak, terk etmek adına oldukça makul bir sebeptir. Ancak bazı durumlarda aldatmak da makul bir sebebe dönüşebilmektedir. Çünkü aldatan taraf aldatılan tarafa gerçekten aşık olsa da suçluluk psikolojisinden kurtulamıyor. Aldatma psikolojisinde olan birisi gerçekten sevse dâhi ayrılık yoluna gidebiliyor.

Tartışma

Toksik İlişki

Toksik ilişki, her iki taraf için de hayatı zindan edebilen bir durum. Bu durumda ilişkiyi sonlandırmak sancılı bir sürecin sonunda gerçekleşir. Çünkü toksik ilişkilerin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi gerçekten mümkün görünmemekte. Bu tarz bir ilişkilerde her ne kadar partnerler sevse de terk etmekten başka çare yoktur.

El ele tutuşma

Bağlanma Korkusu

Aşık olmak, son derece kıymetli bir şey hiç şüphesiz. Fakat bazı insanlar aşık olsa da bu aşkın getireceği yeniliklere hazırlıklı olamayabiliyorlar. Bu durumların başında ise bağlanma korkusu bulunmaktadır. Yeni bir hayat kurmak, yeni bir yaşama alışmak, yeni sorumluluklar üstlenmek, her zaman kolay şeyler değil. Bu gibi yenilikler bazı insanlar için korkunçtur. Aşık olduğu partnerini bu sebebe dayanarak terk etmek ihtimaller dâhilinde.

başı ağrıyan kadın

Duygu Eksikliği

Çiftlerden birisi ilişki yaşamış olduğu kişiyi gerçekten çok seviyordur. Ancak bu sevgiye karşılık alamıyorsa bu iyiye işaret değildir. Çünkü tek taraflı olarak sevgi, o ilişkinin sürdürülmesi için asla yeterli bir unsur değildir. İşte bu gibi durumlarda seven taraf sevilen tarafı terk edebilmektedir.

Kullanıldığını Düşünmek

Bir insan kullanıldığını hissederek bu düşüncelere kapılıyorsa, partnerini terk edebilir. Hem de ne derece aşık olursa olsun. Çünkü bahsettiğimiz durum çok çirkin bir izlenim uyandırmakta. Doğal olarak kişiler bu düşüncelere kapılarak terk etme yoluna gidebiliyor. Aşk her şeyin üstesinden gelemez.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap