İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gereken 5 Kural

İnsanların en gerildiği konuların başında gelir. Flörtünüzün beğenmeme ihtimali son derece korkutucudur. İşte karşınızda İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gereken 5 Kural

İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gereken 5 Kural

İlk buluşmada dikkat edilmesi gereken 5 kural ile bu zorlu serüvenin stresini arkanızda bırakabileceksiniz. Uzun zamandan beri beklediğiniz ilk randevunuz için önemli 5 kural bulunuyor. Bu kuralları uyguladığınız takdirde tam bir profesyonel gibi görüneceksiniz. Heyecandan eliniz ayağınız karışmadan, gününüzü mahvetmeden uygulamanız ve ilk buluşmada dikkat edilmesi gereken 5 kural yazımızı sizler için hazırladık…

İlk buluşmada dikkat edilmesi gereken 5 kural

1.Asla Geç Kalmayın

İlk buluşma heyecan verici ve zorlu süreç. Bu sürece başlarken uygulanması gereken ve iyi bir izlenim açısından en önemli kural buluşmaya vaktinde gelmektir. Flörtünüz ile buluşmadan önce yapılması gerekenler açısında mutlaka erken çıkmaya gayret gösterin ve çok süslenmeyin. İlk buluşmada karşınızdakini hızlıca etkilemek adına mutlaka vaktinde gelmeye çalışın. İlk buluşmaya geç gitmek sandığınız kadar havalı değildir.

Çünkü kimse kafe, restoran gibi yerlerde ilk defa tanıyacağı birinin geç gelmesini istemez. Kısaca randevuya zamanında gelme durumu iki taraf için hayati bir olaydır. Eğer gerçekten geçerli bir nedeniniz bulunmuyorsa, buluşmaya da geç kalmak karşınızda ki insanın sizin hakkınızda hoş olmayan fikirler edinmesine yol açacaktır.

İlk buluşmada dikkat edilmesi gereken 5 kural

2.Cep Telefonlarınızla Teması Kesin

Aslında bu durum sadece ilk buluşma için değil tüm buluşmalarınız için geçerli. Sevdiğiniz birinin yanındayken cep telefonunuzla ilgilenmeyin ve hatta yokmuş gibi davranın. Karşı taraf bir şeyler anlatırken sizler cep telefonuyla ilgileniyorsanız o buluşma verimli ilerlemez.

Bunun dışında konuşma sırasında sürekli bildirim sesi gelmesi de karşı tarafı sinir eden bir durum olabilir. Bu nedenle ilk buluşmalarınız da dahil, bir araya geldiğiniz her anda cep telefonunuz yokmuş gibi davranın. Sadece cep telefonu değil, etrafınızla da çok fazla ilgilenmemek ve tamamen odak noktanızı karşı tarafa vermek önemlidir.

İlk buluşmada dikkat edilmesi gereken 5 kural

3.Özel Soruları Erteleyin

İlk buluşmada çok özel soruları konuşmaktan kaçının. Bu hem karşı taraf hem de sizin tarafınızla alakalı olabilir. İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gereken 5 Kural içerisinde en önemlisi eski sevgili konusunu açmaktır. İlk kez bir araya geldiğiniz ve birbirinizi tanımaya başladığınız bir günde karşınızda ki insanın bu zamana kadar kaç farklı partnerle birlikte olduğunu bilmek sizlere fayda sağlayamaz. Aksine onun sizlerden uzaklaşmasına sebep olabilir. Bu nedenle özel konulardan kaçının ve daha yüzeysel konulardan bahsedin.

İlk buluşmada dikkat edilmesi gereken 5 kural

4.Göz Temasını Kaybetmeyin

Göz teması durumu, birçok kişi için sıkıntılı bir durum gibi gelebilir. Özellikle ilk buluşmalarda heyecan ve utancın doruklarındayken göz teması neredeyse imkansızdır. Fakat göz temasına odaklanmak ve daha iyi dinleme kalitesi açısından önemli bir belirtidir. İlk buluşan kişilerin %75 kadarı konuşma sırasında karşısındaki kişilerle göz teması kurabilmektedir.

Fakat görülen bu oran da dinleyici olan kişilerde %40’lara kadar inebilmektedir. Bu nedenle dinleyici ve konuşmacı olmanız fark etmeden her zaman göz teması kurun. Bunun dışında el ve kol hareketleri de oldukça önemli. Kendinizi kasmadan oturmadan beden dilinizi iyi bir şekilde kullanmaya çalışın. Aslında karşınızda ki insana rahat gözükmeye çalışın. Mümkünse rahat olun keza karşınızda ki partneriniz de en az sizin kadar gergin vaziyette ve sizin korkmanız için hiç bir neden yok.

İlk buluşmada dikkat edilmesi gereken 5 kural

5.Sessiz Kalmayın Ancak Gevezelikte Yapmayın

İlk buluşmanızda gergin taraf tek siz değilsiniz, unutmayın karşı tarafta aynı gerginlik sorunundan müzdarip. Konuşulacak konulara bakıldığında, ortam havasını yumuşatmak ve stresi azaltmak için samimi bir sohbet edebilirsiniz. Böylece birbiriniz konusunda daha fazla bilgi öğrenebilirsiniz. Daha rahat bir iletişim adına arka arkaya birçok cümle sıralamak verine cevap alarak ilerlemeniz daha iyi olur. Birbirinize karşılıklı sorular sorun. Yalnızca kendinizden bahsetmeyin aynı zamanda karşınızda ki insanı da tanımaya çalışın.

Bu nedenle tamamen sessiz kalmamalı fakat çokta gevezelik yapmamanız gerekiyor. Bunun dışında yukarıda da değindiğimiz gibi maddi sorunlar, ailevi sorunlar gibi özel konulardan da bahsetmeyin. Sürekli karamsar konuşmayın veya sürekli pozitif görünmeye çalışmayın. Bu vakti hem sizin için hem de karşıdaki kişi için kaliteli hale getirmeye çalışmalısınız. Örnek vermemiz gerekirse iş ve iş hayalleriniz konusunu başlangıç için seçebilirsiniz.

Umarız bu yazımız gerginliğinizi bir nebze olsun hafifletebilmiştir. Karşınızda ki insanla uyumlu olmanız ve mutlu bir çift olmanız dileğiyle. Başarılı olursanız vicivedi.com ailesine bir teşekkür etmeyi unutmayınız.

İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gereken 5 Kural yazımızı beğendiyseniz, bu yazımız tam da size göre.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap