Hayatınızı Değiştirecek Filmler

İzledikten sonra hayata bakış açınızı değiştirecek ve sizi derinden sarsacak filmler, sizleri hem eğlendirecek hem de sinema tarihinde belirlenmiş en iyi filmleri izleyebileceksiniz. Hayatınızı değiştirecek filmler ve ne anlattıkları bu yazıda…

Hayatınızı Değiştirecek Filmler

Hayatınızı değiştirecek filmler ile sinema tarihine damga vurmuş içerikleri hemen keşfetmeye başlayın. Bazen öyle filmler izlersiniz ki hem kendi hayatınızdan bir parça bulursunuz, hem de filmi izlediğinizde hayatınızın seyrini değiştirmek isterseniz. Daha iyi bir yaşama sahip olmak isteyenler ve ilham almak isteyenler için, hayatınızı değiştirecek filmler ve daha fazlasını bu yazıda bulabileceksiniz…

Hayatınızı değiştirecek filmler

Serseri Mayınlar

Hayatınızı değiştirecek filmler arasında bulunan Serseri Mayınlar filmi, Tommaso adında bir adamın etrafında geçiyor. Tommaso'nun ailesi, İtalya’nın güneyinde makarna fabrikasının sahibidir. Aynı zamanda Burjuvaziye mensup varlıklı bir aileye mensuptur. Roma’daki okulunu bitirerek eve döner ve bu geri dönüş için de oldukça önemlidir. Çünkü Tommaso aslında eşcinsel olduğunu açıklayacaktır. Bu gerçeği de erkek kardeşi olan Antonio’ya açıklar ve aile işlerini bırakmak ister. Çünkü aslında asıl hayali yazar olmaktır. Bu süreçte birçok sıkıntılı süreçle karşı karşıya gelecektir.

Hayatınızı değiştirecek filmler

Forrest Gump

Hayatınızı değiştirecek filmler arasında bulunan Forrest Gump filmi öne çıkıyor. Filminin başrollerini Gary Sinise ve Tom Hanks’ın paylaşıyor. Özellikle hayata bağlayacak filmler arasında bulunan Forrest Gump, unutulmayan ve üzerinden seneler geçse de en depresif zamanlarda sarılmak isteyeceğiniz filmlerden biridir. Forrest Gump, çocukluğundan, yetişkin kişilerin hayatına kadar yaşanan mucizeleri ve yaşamda elde edilmiş olan başarılarda kişilerin kendisini mümkün kıldığını bize anlatır. Forrest Gump, izlemeyenler için önerilen bu filmi, kendisine umut aşılamak isteyen kişiler için mutlaka bu kült filmini öneriliyor.

Hayatınızı değiştirecek filmler

Patch Adams

Patch Adams filmi hayatınızı temelden sarsacak ve hayatınızı değiştirecek filmlerden biridir. Patch Adams konusu hayatın herkese takdim etmiş olduğu dertlerden nasibini almayan bir adamı konu alıyor. Bu adamın iyimserliği öyle bir noktadadır ki bu durum etrafındaki kişileri rahatsız eder. Bir gün tıp fakültesindeki hocalarından biri, palyaço olmasını önerir. Patch Adams ise buna sıcak bakarak, öğrenim gördüğü okulu bırakır ve bir doktor olur. Bu süreçte Patch, birçok unvana aynı anda sahip olacağından dolayı ilginç bir yolculuğa çıkacaktır.

Hayatınızı değiştirecek filmler

Fight Club

Fight Club, ilk çıktığı günden bu yana popülerliği yakalamış bakış açınızı değiştirecek filmler arasındadır. Edward Norton, Tom Hanks ve Helena Bonham Carter’in harikalar yaratmış olduğu bu filmi bilmeyen yoktur. Filmin konusu, monoton hayatına karşı bir isyan olarak Dövüş Kulübü’ne katılan Jack’in yeni hayatı ve kararlarını izlediğimiz Fight Club filminin sonunda ise birçok sürpriz bizleri şaşırtıyor. Hayatın monotonluğundan kaçmak istediğinde mutlaka izlemeniz gereken bu filmde duygularınızın daha iyiye gideceğini garanti ediyoruz.

Hayatınızı değiştirecek filmler

The Piyanist

Hayatı anlatan en iyi filmler arasında bulunan The Piyanist, gerçekleri en iyi şekilde anlatıyor. Filmin konusu, hayattaki tek tutkusu müzik olan bir adamı ve ailesini konu alıyor. Film genel olarak İkinci Dünya Savaşı sırasında hayatlarının altüstü oluşunu izlediğimiz bir zamanda geçmektedir. Aynı zamanda The Piyanist, Yahudi Soykırımı’nı konu ediniyor. Şüphesiz olarak sinema tarihinin en çarpıcı filmlerinden biridir. Bir kere izlediğinizde de etkisini üzerinden atamadığınız gibi içindeki küçük düşmanlıklara da veda etmek isteyebilirsiniz.

The Green Mile

Yeşil Yol olarak da bilinen The Green Mile, Stephen King’in unutulmaz romanlarından biridir. Kitaptan uyarlanan film, sinema tarihinin başyapıtlarından biridir. İzlenmemiş olsa da bilmeyeni bulunmaz. Filmin play tuşuna basıldığında, bambaşka bir dünyaya yolculuk yapabilirsiniz. Çünkü bu film, bildiğiniz dünyalara pek benzemeyen filmlerdendir. The Green Mile, John Coffey’in trajik hikayesini izlediğimiz bir filmdir. Aynı zamanda ilk izlediğinizde kalbinizde de yer edecek yapımlardan biri.

Umut Işığım

Umut Işığım, hayatınızı değiştirecek filmler arasında öne çıkan filmler arasında. Filmin konusu, çevresindekiler tarafından sorunlu olan ve hayatındaki kuytu kenarda tutulan iki insanın birbirlerinin hayatını keşfetmesini anlatıyor. Umut Işığım filmi, ezberlediğimiz klasik romantik hikayelerden biri değildir. Her şeyiyle birlikte ve her anıyla, size kendinizi olduğu gibi kabul etmenizi sağlayacak. Çevrenizdeki kişilerinde sizi olduğunuz gibi kabul etmemeniz gerektiğini anlatıyor. Bu filmi izlediğiniz zaman hayata ve aşka bakışınızda tamamen değişecek.

Esaretin Bedeli

Hayata dair ders veren filmler arasında öne çıkan The Shawshank Redemption filmi, başarılı ve genç bir bankeri konu alıyor. Andy, karısı ve karısının sevgilisini öldürmek suçundan yargılanmaya başlar ve ömür boyu hapis cezası alır. Shawshank filminde başrol olan Andy, hapishanede geçirdiği süre boyunca tecavüz, dayak işkence gibi birçok olay yaşar. Fakat buna rağmen hayata bağlı ve iyimser biridir. Bu tutumu etrafındakileri de etkiler ve Andy, umutla özgür bir yaşam olabileceğine inandırır. Andy, bu çabalarına ortak olacak bir arkadaşı da olacaktır.

Yukarı Bak

Up filmi, en güzel animasyonlardan biridir. Filmde, hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayan bir yaşlı adamı konu alıyor. Güney Amerika’nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki Carl, şans eseri Russel ile karşılaşır. Russel’de bu süreç boyunca Carl’a eşlik edecek ve beraber gezmeye başlayacaktır. Bu süreçte Carl ile Russel anlaşamaz fakat bir süre sonra beraber birçok önemli macera atlatacak ve izleyicilere de önemli bir ders verecektir.

Hayatınızı değiştirecek filmler ile hayata farklı pencereden bakabileceksiniz. Böylece önerilen filmlere göz atabilirsiniz. Mutlaka hepsini izlemeye çalışın, hatta kitaptan uyarlanan yapımların kitaplarını tavsiye ediyoruz.

Eğer Hayatınızı Değiştirecek Filmler yazısı hoşunuza gittiyse İzlenmesi Gereken En İyi Amazon Prime Belgeselleri filmini izleyebilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap