Hayatımıza Renk Katan Bir Printer Projesi: RoVa4D Full Color Printer

Renkli 3d printer hakkında bilgiler ve gelecekte ne kadar fazla kullanılacağı.

3D Printer teknolojisi her geçen gün hayatımızın içine biraz daha giriyor ve bu teknoloji durmak bilmeden gelişmeye devam ediyor. Artık neredeyse her evde bulunabilen ve maliyetleri oldukça düşen 3D printerlara yeni nesil versiyonlar da eklenmeye devam ediyor. Hammadde ve renklendiricileri her şehirde kolaylıkla temin edilebilen 3D printerların renk seçenekli yeni versiyonu içinde hazırlıklar hızlanmış vaziyette. Tahmin ediyoruz gelecekte 3D Printer kullanılmadan üretilen ürünlerin sayısı yok denilebilecek kadar azalacak…

3d printer ile yapılan figür

RoVa4D Full Color Printer da gelişen bu teknoloji içinde bizi tekdüzelikten kurtarıp rengarenk bir hizmet sunuyor. Geliştirme aşamasında olan ve KickStarter’dan bütçe toplayan bu proje bize rengarenk çıktı alma imkanı sunuyor, bu sayede tek rengin sıkıcılığından kurtuluyoruz.

3d printer makinesi

Kendine bütçe toplamaya çalışan bu proje şuan 186 bin Dolar toplamış durumda. Çalışma prensibi ise bildiğimiz yazıcılarla aynı. Birden çok rengi bir araya getirerek tüm renk kombinasyonlarında yazıcıya gönderdiğimiz objeyi üretiyor. Bilindiği üzere normal 3D printerlar tek renk obje üretebiliyor ve kullanıcısı daha sonra özel boyalar ile bu objeyi boyayabiliyordu. Bakalım bu proje de başarılı olacak ve raflarda ki yerini alabilecek mi..

 

 

 

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap