Hayatı Değiştiren Tavsiyeler

Hayatınızın akışından mutlu değilseniz bu tavsiyelere kulak verebilirsiniz.

Hayatı Değiştiren Tavsiyeler

Hayatı değiştiren tavsiyeler, tam da hayallerinize olan motivasyonunuzu kaybettiğinizde size yardımcı olacak. Hedefe daha küçük adımlarla ulaşmayı, sabırlı olmayı ve daha fazlasını bilseniz de bazı durumlarda hedefinizden sapabilir, yönünüzü kaybedebilirsiniz. Yeni bir seneye tertemiz bir sayfa açarak hayatınızı tamamen değiştirebilirsiniz. Radikal değişimlerle beraber hayatınızı tamamen değiştirecek, sizi hedefinize ulaştıracak ve hayatınızı istediğiniz yöne değiştirecek sekiz adımı hazırladık…

Hayatı değiştiren tavsiyeler

1.Net Hedefler Belirleyin

Hayatı değiştiren tavsiyeler arasında ilki net hedefleri belirlemektir. Her ne kadar büyük hedeflerin peşinden koşmak cazip gelse de daha sürdürülebilir ve ölçülü bir ilerleme açısından ulaşılabilir hedeflerin konulması gerekiyor. Başlangıç zamanında alışkanlık yaratmak açısından küçük hedeflerin belirlenmesi size destek sağlar. Hedefiniz kilo vermekse eğer bir ayda yirmi kilo vermek imkânsız olur bu nedenle aylık daha az hedefleri planlayarak net olabilirsiniz.

Hayatı değiştiren tavsiyeler

2.Bahanelerin Arkasına Saklanmayın

Bahaneler birçok kişi için hareket etmeyi engelleyen bir durumdur. Hayatta değiştirmek istediklerimiz arasında genelde üşengeçlik ve bir türlü başlayamamak yer alır. Bu nedenle tamamen kendinize karşı dürüst olarak işe başlamanız gerekir. hayatı değiştiren tavsiyeler arasında en önemli adım olarak, sizi alıkoyan durumu fark edin, varlığı kabullenin. Fakat buna rağmen yapmanız gerekenler konusunda mücadelenizi sürdürün. Geçen zamanların farkına varın ve hemen işe başlayın.

Hayatı değiştiren tavsiyeler

3.Sorumluluğunuzun Farkına Varın

Hayatımı nasıl değiştirdim diyenlerin hayat hikayelerinde her zaman sorumluluk aldıklarını ve bu durumun onların kişisel bir ihtiyacı olduğunu görürüz. Kimse başkasına bir şey kanıtlama amacıyla yapmaz. Bu yolculukta sizi destekleyecek ve size ilham verecek kişilerle planlarınızı paylaşabilirsiniz. Böylece paylaşımlarla kendinizi bir sorumluluk içerisinde hissedersiniz. Fakat bu süreçte strese girmeden ve korkmadan, karşıdaki kişinin sağladığı özgüvenle işinize dört elle sarılmaya başlayın.

Hayatı değiştiren tavsiyeler

4.Bir Rutin Oluşturun

Yararlı davranışlarınızı rutin haline getirmek daha düzenli şekilde ilerlemenizi sağlar. Enerjinizi ve zamanınızı, çalan alışkanlıklar yerine daha sağlıklı alışkanlarla değiştirin. Hayat değiştiren kararlar arasında önemli bir ayrıntı olarak sadece hedefiniz için değil kendiniz için de önem verin. Örnek olarak uyku düzeninizi gözden geçirin ve sonrasında dijital bağımlılık ve fiziksel hareketsizliğe sebep olan alışkanlıklarınızı tespit ederek düzeltin. Bilinçli farkındalık egzersizleriniz sayesinde otomatik pilotta yaşamayın ve rutinlerinize bağlı kalın.

Hayatı değiştiren tavsiyeler

5.Yol Haritanızı Kontrol Edin

Hayatı değiştiren tavsiyeler arasında ki en önemli durumlardan biri, hedeflerinize ilerlerken yol haritanızı hazırlamak, planlamak ve planları adım adım gerçekleştirmektir. Böylece motivasyonunuzun artmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için kendinize bir ajanda alabilirsiniz. Bir süre sonra ajandanızda gerçekleştirdiğiniz hedefleri gördüğünüzde, geçirmiş olduğunuz zorlukların üstesinden geldiğinizi görebilirsiniz. Eğer ajanda tutmayı sevmiyorsanız, koymuş olduğunuz hedefe yönelik not alabilirsiniz. Bu sizi gaza getirecektir.

Hayatı değiştiren tavsiyeler

6.Zihin Sağlığınıza Dikkat Edin

Hayatınızı değiştirmek psikolojik açıdan zorlu bir yolculuktur. Hayaliniz için sıkı bir mücadele içerisine girmek ve değişim için de iradenizin büyük bir kısmını kullanmanızı gerektirmektedir. Kısa vadede bunu hissetmeyebilirsiniz ama uzun senelere hedefleriniz yayılırsa tükenmişlik sendromunu yaşamanız mümkün olacaktır. Bu noktada önleminizi alarak hareket etmeniz ve kendinizi yıpranmadan sabırlı olmayı öğrenmek gerekir.

Hayatı değiştiren tavsiyeler

7.Başarısız Olmaktan Korkmayın

Bir insan nasıl değişir baktığımızda başarıya giden yol hatalarla doludur ve insanı da hataları geliştirir. Bu noktada yapılan hatalardan korkmamalı ve bu yolda her şeyin toz pembe olacağı düşünülmemelidir. Hedeflerinize ulaşmanızı geciktiren hatalar planlarınızı etkileyebilir fakat kesinlikle vazgeçmemelisiniz. Küçük esneme paylarıyla başarısızlıklara yer açabilirsiniz. Bu süreçte neden hatalı olduğunuz değil, neleri öğrenebileceğinize odaklanmalısınız. Unutmayın; insan bir işte başarısız olabilir ama bu başarısızlık o insanı başarısız yapmaz!

Hayatı değiştiren tavsiyeler

8.Fiziksel Aktivite Yapın

Hayatı değiştiren tavsiyeler 'den biri ise fiziksel aktivitelerdir. Hedeften bağımsız şekilde mutlaka gereken fiziksel aktiviteler, vücudu ve zihni dinlendiren önemli adımlardan biridir. Özellikle iniş zamanlarında yaşanan hayal kırıklıkları olabilir ve bu noktada bataklığa sürüklenmemelidir. Çünkü meydana gelen stres durumu depresyona sebep olabilmektedir. Fiziksel aktivitelerde bulunduğunuz zaman beyinde oluşan stresin olumsuz görülen etkileri önemli ölçüde azalır. Tabi ki yine de kendinizi zorlamamaya özen göstermeniz gerekiyor. Hiçbir şey sizden önemli değil!

Bu tür içeriklerimizi sizinle paylaşmaya devam etmemiz için her gün okumayı ve yorum yapmayı unutmayın. Ayrıca 30 Temmuz günlük burç yorumlarına da bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap