Gelin ve Damattan Davetlilere “Düğünümüzde Takı Takmayın” Çağrısı

Düğününde takı istemeyen çift gönüllerde taht kurdu. Güzel bir akımın başlangıcı olabilir mi bilmiyoruz ama örnek alınası bir davranış olduğu kesin.

Gelin ve Damattan Davetlilere “Düğünümüzde Takı Takmayın” Çağrısı

Van’da dünya evine giren çift, düğünde akrabalarının ve davetlilerin takı takmasını istemedi. Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte düğün sayıları da büyük artışta. Van’da yeni evlenen gelin Zübeyde Aldemir ve damat Deniz Kıyak beraberliklerini evlenerek taçlandırdılar. Ancak, Zübeyde Aldemir ve Deniz Kıyak düğünlerinde davetlilerden farklı bir istekte bulundular. Düğünümüzde takı takmayın!

Takı

“Kimsenin Sıkıntı Yaşamasını İstemedik”

Düğünlerine davet ettikleri akrabaları ve arkadaşlarının takı takmasını istemeyen çift; altın fiyatlarının yüksekliği ve şu an ülkemizde yaşanan ekonomik zorluktan dolayı kimsenin rahatsız olmasını istemediklerini belirttiler. Genç çift olayla alakalı yaptıkları açıklamada, “Biz yakınlarımızın ve arkadaşlarımızın en mutlu günümüzde yanımızda olmasını ve gönüllerince eğlenmelerini istedik. Bizim için önemli olan da buydu. Düğünlerde takı takmanın insanları ekonomik olarak zorladığını biliyoruz. Biz böyle bir karar vererek kimsenin sıkıntı yaşamasını istemedik. Yakınlarımız ve davetlilerimiz de bu kararımızı takdirle karşıladı.” dedi.

Altın

Ekonomik olarak zor zamanlar geçirirken art arda düğünlere davet alan insanlar takı konusunda ne yapacaklarını kara kara düşünüyor. Bu tarz bir olayın yaşanması yüzleri güldürdü.

Geçtiğimiz yıllarda ise yeni evlenen bir çift takı takılmasını istemeyip tüm davetlilerin yanında birer yetim çocukla düğünlerine katılmasını istemişti. Yetim çocukların mutluluğunu sağlayan bu olay da unutulmayan düğünler kategorisinde akıllarda yer etmişti.

Siz de bu tarz eğlenceli içerikleri daha sık okumak istiyorsanız, sayfamızı takipte kalın.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap