Gelecekte Popüler Olması Beklenen Meslekler Nelerdir?

Gelecekte popülerliği artması çok olası mesleklerin listesi

Gelecekte Popüler Olması Beklenen Meslekler Nelerdir?

Üniversite sonuçlarının açıklanması ile tercih dönemine giren öğrenciler için gelecekte popüler olması beklenen meslekleri sizin için listeledik!

Gelişen ve siberleşen dünyada en çok bilişim sektörü revaçta.

Siber Güvenlik Uzmanı

Siber güvenlik

Siber güvenlik uzmanları dünyada popülerliğini koruyan bir meslek. Siberleşen dünyada daha da popülerleşmeye devam edecek gibi duruyor. Uzmanlar bir verinin sistem üzerinde korunması üzerine eğitim alıp, siber dünya ile alakası olan her kurum için aranan bir çalışandır. Sonuçta internet var olduğu sürece siber güvenlik uzmanlarına ihtiyacımız olacaktır.

Robotik Mühendisliği

Robotik mühendisi

Global dünyada çok ünlü olan fakat gelgeleim ülkemizde henüz o kadar popüler olmayan bir meslek. Ne var ki gelecek yıllar içerisinde ülkemiz içinde de aranan bir meslek haline gelebilir. Yıllar geçtikçe otomasyona geçen fabrikalar, robotlara çok daha fazla yer vereceklerdir.

Blockchain Uzmanlığı

Blockchain

Son yılların fenomen etkisi yaratan teknolojisi blockchain, hayatımıza bitcoin ile girdi bundan böyle de hayatımızda kalacağına dair bir şüphemiz yok. Farklı kullanım alanları için pek çok kripto para sistemde mevcut. Blockchain uzmanları kripto paraların teknolojik açıdan daha stabil ve güvenilir hale gelmesini sağlarlar

Atık Mühendisliği

Atık

Ne yazıkki Dünyanın gelecek 20 sene içerisinde ki en büyük sorunlarından biri şehirleşmenin sonucu olarak ortaya çıkan atıklar olacaktır. Lakin atık mühendisleri bu çevre sorunlarını çözmeye odaklanırlar. İnsanlık çöp ürettikçe bu mesleğin popülerliği gün be gün artacaktır.

Big Data Analisti

analist

Big Data sosyal medyanın hızla gelişmesiyle şirketler için vazgeçilmez oldu. Analistler sizin neleri sevip neleri sevmediğinizi toplanan bilgiler ışığında analiz ederler. Üstelik bu bilgileri biz sosyal medyada dolaştıkça toplarlar. Bu bilgiler ışığında size uygun reklamların size ulaşmasını sağlarlar.

E-Ticaret Uzmanı

e-ticaret

E-ticaret günümüzün en popüler alışveriş yöntemi. Nitekim bir e-ticaret sitesinin nasıl olması gerektiği konusunda uzmanlaşmış meslek sahiplerinin popülerliği, artan alışveriş çılgınlığı ile azalacağa benzemiyor.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap