Fifa 23 Özellikleri ve Yenilikleri

Son kez Fifa adıyla çıkacak olan Fifa 23 Dünya'da olduğu gibi ülkemizde de çok popüler. Bu yıl çıkacak olan Fifa 23 yenilikler olarak iddialı gözüküyor. Gelin birlikte göz atalım.

Fifa 23 Özellikleri ve Yenilikleri

Fifa 23 Özellikleri

Hypermotion 2 

EA tarafından yayınlanan yazıda Fifa 23 için dizaynlanan yenilikler ve bu yeniliklerin detaylarına yer verildi.

Fifa 23'te Hypermotion 2 teknolojisi kullanılmış. Bunun anlamı da yetenek hareketleri, dribbling, hızlı koşular ve kaleci davranışları gibi durumlarda oyunculara daha gelişmiş animasyonlar sunulabilecek. Hatta sayı vermek gerekirse yapımcı ekip 6.000 den fazla gerçeğe çok yakın animasyonun oyuncuları beklediğini belirtiyorlar. Ek olarak bu animasyonların hepsinin gerçek oynanan futbol maçlarından yakalandığını ve buna kadın futbol maçlarının da dahil olduğu belirtiliyor.


Fifa 23 Hypermotion 2

Hızlanma

Artık Fifa 23'te hızlanma türleri var!

Hepimizin bildiği gibi hızlanma oyuncu hareket sistemini genişletir ve oyuncular arasında eşsiz farklılıklar yaratır. Bu özellik için gerçek hayatta benzer hızlarda olan oyuncuların bile çok farklı hareket edebilmesinden ilham alınmış. Fifa 23'te oyuncuların belirli bir çoğunluğu kontrollü adı verilen bir hızlanma türüne sahip olacak. Ancak patlayıcı ve uzun adında iki yeni tür oyuna ekleniyor.

Kontrollü : Gerçek hayatta da olduğu gibi oyuncuların birçoğu yaklaşık olarak aynı tempoda hızlandıkları için Fifa 23 için de bu geçerli olacak.

Patlayıcı : Bu gruptaki oyuncular ilk başta çabuk hızlanır fakat hızlanma oranları giderek azalır.

Uzun : İsminden de anlaşıldığı gibi depar başlangıcında çok hızlı olmasa da uzun mesafe de hızlanma oranları artacak


Fifa 23

Sert Şutlar

"Neden daha hızlı şut çekemiyorum?" diyen oyuncular için yepyeni bir sistem!

Fifa 23 ile birlikte Sert şut özelliği şutlarınızın daha güçlü ve daha isabetli olmasını sağlayacak. Sert Şut çekebilmek için yön vermenin çok daha keskin olması gerekiyor. Buna ek olarak bu özelliği kullanarak şut çekebilmek için normal gerekenden daha fazla bir süre gerekecek. Sert şut atarken oyuncunuzun önünde yeterli boşluk olduğundan emin olmayı unutmayın. Geliştirici ekip şutlara ekstra bir beceri katmanı eklemeyi amaçladıklarını belirtiyor. Kendilerine alan açıp keskin şekilde yön verebilen oyuncuları ödüllendirecek şekilde tasarladıklarını da ekliyor.

 

Pas 

Geliştirici ekip Fifa 23 için oyunculara daha fazla pas tipi ve paslar için seçenekleri arttırmak istediğini belirtiyor. En dikkate değer değişiklikler şu şekilde;

-Geliştirilmiş Yarı Destekli Ara Paslar
-Yarı Destekleri Havadan Ara Paslar
-Yarı Destekleri Aşırtmalar
-Genişletilmiş Orta Açma Bölgesi

fifa 23

Beceri hareketleri

4 yeni beceri hareketi ve 3 yeni fake şut ekleniyor! Artık arkadaşlarınıza karşı deneyebileceğiniz daha fazla çalım hareketine sahipsiniz. Bunlar;

Çalım hareketleri

-Duraksayarak Vücut Çalımı (3 yıldız)
-Topuktan Topu Tuvarlama
-Topuk Fake'i
-Gelişine Vücut Çalımıyla Dönüş

Yeni Fake Şutlar

-Patlayıcı Fake Şut
-Hafif Koşarak Fake Şut
-Durarak Fake Şut


Birçok oyuncu için Fifa kendini tekrar etmeye başlamışken Fifa 23 bu sene iddialı gözüküyor.
Belki de EA Games'e en çok gelir kapısı sağlayan Ultimate Team modu için de yeni değişiklikler mevcut. Geliştirici ekip yeni FUT anlarını ve yenilenen kimya sistemiyle oyunculara hayallerindeki kadroyu kurmak için yepyeni bir yol sunuyor.

Oyun içi değişikleri detaylarıyla merak ediyorsanız resmi oynanış videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.


 


Fifa 23 Eylül sonu raflarda yerini alacak. Son olarak ön siparişlerin aktif olduğunu ve ön sipariş fiyatının 699.99₺ olduğunu hatırlatalım.

Bu içeriğimizi beğendiyseniz "E-Spor Sektörüne Dair Bilmedikleriniz" yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.


 

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap