En İyi Chrome Eklentileri 2022

İnternette geçirdiğiniz vakti daha verimli ve daha keyifli hale getirecek olan en kullanışlı Chrome eklentileriyle tanışın! En iyi Chrome eklentileri 2022 senesiyle hem pratik hem de oldukça popüler…

En İyi Chrome Eklentileri 2022

En iyi Chrome eklentileri 2022 döneminde işinizi kolaylaştıracak. Söz konusu internet tarayıcıları olduğunda birçok kişinin ilk favorisi Google Chrome diyebiliriz. Chrome, dünyanın en fazla tercih edilen browserı olmasının birçok etkeni bulunuyor. Bunlardan biri kullanışlı tasarımı, temiz arayüzü ve etkileyici hızı yatmaktadır. Google Chrome’un bu kadar fazla tercih edilmenin nedeni sadece bunlarla sınırlı değildir. Çeşitli ihtiyaç ve kullanım beklentilerine yönelik olarak Chrome uzantıları daha keyifli şekilde kullanılabilmesi, tercih edilmesinde en önemli etkenlerden.

İnternet hayatınızı daha fazla kolaylaştıracak Chrome uzantılarıyla sizlerde internette harcadığınız vakti daha zevkli ve daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Google eklentisi havuzundan tamamen isteklerinize özel seçimleri yapabilirsiniz. En iyi Chrome eklentileri ile web üzerinde geçirdiğiniz vakti bu eklentilerle optimize edebileceksiniz. İşte sizin için hazırladığımız en iyi Chrome eklentileri…

En iyi Chrome eklentileri 2022

1.Evernote Web Clipper

Evernote Web Clipper, kalem uzantısı olarak öne çıkıyor. Bu eklentiyle beraber istediğiniz an ve istediğiniz zaman anlık olarak not alabilirsiniz. İsterseniz gezmiş olduğunuz web sayfası üzerinden de belirli bölümleri alabilecek ve doğrudan uygulamada not olarak kayıt edebileceksiniz. Bunun dışında kendi notlarınızı da tutabileceğiniz özgürlük alanınızda var. En iyi Chrome eklentileri 2022 senesiyle öne çıkan Evernote Web Clipper ile ders çalışanlara, internet üzerinden bolca araştırma yapan kişiler için önemli eklentilerden biri.

En iyi Chrome eklentileri 2022

2.LightShot

LightShot eklentisinin en temel mantığı ekran görüntüsü almaktır. İster Excel raporunda ufak bir kesit, komik bir görüntü fark etmeden ekran görüntüsünü kolayca elde edebilirsiniz. Ekran görüntüsü, özellikle bilgisayarda uzun süre vakit geçiren kişiler için nefes almak gibi bir ihtiyaçtır. En kullanışlı uzantılar arasında bulunan LightShot ile uzantıdan yararlanarak istediğiniz yazı, video veya sitenin her türlü içeriğinin ekran görüntüsü alınabilir.

En iyisi de bu ekran görüntülerini aldıktan sonrasında onu farklı formatlarda muhafaza etmektir. PNG veya JPG soyası oluşturabilir veya ilgili ekran görüntüsüne kısa bir link oluşturarak paylaşabilirsiniz. Ekran görüntüsü alırken ekranın tamamı yerine, sadece belirlenen alanı seçebilir ve ek bir kırpma ihtiyacı olmadan ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz olarak gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

En iyi Chrome eklentileri 2022

3.Hopi

En iyi Chrome eklentileri 2022 arasında bulunan hopi eklentisi, yüzlerce markada geçerli olan fırsatları, kampanyalarına ve indirimlerine ulaşmak için rahatlıkla kullanılabilir. Hopi eklentisi, fırsatları bulmak ve gerekli olan tüm işlemleri yaparak indirim kuponu arama veya kampanyaları arama derdinden sizleri kurtarıyor. Kişiler en iyi alışveriş imkanını görüntüleyebilir ve tek tıkla istenilen kampanyalardan anında bu eklenti ile faydalanabilir. Morhipo, Mavi, Boyner ve IKEA gibi mağazalar başta olmak üzere en beğendiğiniz markaların indirim fırsatlarına ulaşabilecek ve bu eklenti sayesinde keşfedebileceksiniz.

En iyi Chrome eklentileri 2022

4.LastPass

LastPass uygulamaları, sosyal medya hesapları, e-ticaret siteleri ve e-postalar başta olmak üzere, farklı hesaplar için belirlemiş olduğunuz tüm şifreleri güvenle burada saklayabilirsiniz. LastPass, tüm uygulama ve platformlardaki şifreleri güvenli şekilde saklıyor. Yani bir şifre yöneticisi olarak sizlere kolaylık ve güvenli bir web kullanımı sağlamaktadır. Siteye girmeden öncesinde şifrenizi unuttuğunuzda sadece LastPass şifrenizi hatırlamanız yeterli olacak. Bu eklentiyi onayladığınız zaman tüm platformlarda en güncel şifreyi otomatik olarak sizlerin adına doldurabiliyor.

En iyi Chrome eklentileri 2022

5.Start.me

Start.me, en iyi Google eklentileri arasında bulunuyor. Böylece Google Chrome giriş sayfanızı tamamen istediğiniz gibi kişiselleştirebileceksiniz. Dahası, kullanışlı hale de getirebilirsiniz. Sürekli ziyaret etmiş olduğunuz sitelerden en fazla kullanmış olduğunuz sosyal medya platformlarına kadar, sitelerin yenilik bildirimleri, mailleri ve takvimlerine kadar birçok farklı alan Chrome giriş sayfasına dahil edilebilir.

Start.me eklentisiyle beraber sadece tamamen size özel bir alan oluşturmasına vesile olabilecek ve internet gezintinizin verimini daha iyi şekilde arttırabilirsiniz. Kısaca Start.me, en iyi Chrome eklentileri 2022 senesiyle oldukça popüler hale gelmiştir.

En iyi Chrome eklentileri 2022

6.Speedtest

Speedtest, internet hızını anında ölçebileceğiniz eklentiler arasındadır. Herhangi bir siteye girmek zorunda kalmadan veya herhangi bir eklenti indirmeden kullanabileceğiniz bu eklenti çok işinize yarayacak. Anında internet kalitenizi ölçümleyebilir ve sorunlarınızı da tespit edebilirsiniz. Ookla tarafından geliştirilen Speedtest, internet hızı aracı olarak öne çıkıyor ve aynı zamanda en popüler testler arasında.

Bu eklenti, en iyi Chrome eklentileri 2022 döneminde ve Chrome Web Mağazası en iyi uygulamalar arasında öne çıkıyor ve eklenti sayesinde sadece internet hızı ölçülmez. Aynı zamanda sayfa yüklenme hızı da etkili şekilde ölçülmektedir. Böylelikle gezmiş olduğunuz sayfanın kaç saniyede yüklendiği de Speedtest ile görüntüleyebilirsiniz.

En iyi Chrome eklentileri 2022

7.Pocket

En iyi Chrome eklentileri 2022 senesiyle öne çıkan Pocket uygulaması, web üzerinde gezinmiş odluğunuz, hoşunuza giden fakat o sırada vakit ayıramadığınız tüm linkleri cebine atma imkânı sağlıyor. Videolar, makaleler, görseller, infografik gibi aklınıza gelen her türlü içeriği Pocket uygulamasıyla anlık kaydedebilirsiniz.

Boş vakit bulduğunuzda da kayıt ettiğiniz linke döndüğünüz zaman, kendinize has olarak belirlemiş olduğunuz kategoriler üzerinden anlık olarak o içeriğe ulaşabileceksiniz. Yani Pocket, adeta bir Google Chrome cebi olan eklentiler arasındadır. Böylece web üzerinde geçirilen vaktinizi daha etkili şekilde optimize edebileceksiniz. Bu nedenle Pocket uygulaması en iyi Chrome eklentileri 2022 döneminde en fazla tercih edilenlerden biridir.

En İyi Chrome Eklentileri 2022 yazımızı beğendiyseniz, mutlaka Bilgisayar Toplamak İçin Gerekenler yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap