En Çok Kazandıran Meslekler

Geleceğe dair umutla bakan gençler için En Çok Kazandıran Meslekler listemizi yayımladık. Umarız bu liste hayatınızda yol gösterici olabilir.

En Çok Kazandıran Meslekler

En çok kazandıran meslekler yazımız umarız geleceğe umutla bakan gençler için bir pusula olabilir. Cep dolduran maaşlarıyla beraber çeşitli alanlarda oldukça popüler meslekleri sizler için sıraladık. Bireylerin hayatını doğrudan etkileyen meslekler, düzenli şekilde yapılan işlerdir. Birçok kişi hem iyi ve keyif aldığı bir mesleğe sahip olmak ister hem de geliri yüksek olsun ister. En çok kazandıran meslekler arasında,

  • Yazılım Mühendisleri
  • Petrol Mühendisliği
  • Diyetisyenlik
  • Kabin Memurluğu
  • Eczacılık
  • Noterlik
  • Pilotlar

sayılabilir. Bir mesleği seçme aşamasında en önemli kriterlerden biri maaştır. En çok kazandıran meslekler ile tercih edeceğiniz alanda kendinizi geliştirerek kazanmaya başlayabilirsiniz. Maaşı yüksek meslekler ve alanları sizler için sıraladık…

En çok kazandıran meslekler

Yazılım Mühendisleri ve Yazılımcı Olmak

Asla yok olmayacak meslekler arasında bulunan yazılım mühendisliği ve yazılımın tüm alanı, gelişen teknoloji ile beraber en fazla ihtiyaç duyulan alanlardan biridir. Günümüzün de en popüler meslekleri arasında bulunan yazılım alanı, yazılım tasarlama, geliştirme ve bakım alanında birçok iş imkânı da bulunuyor. Yazılım mühendisleri kendilerini geliştirdikleri zaman ayda minimum 20 bin TL maaş alan meslekler arasında bulunuyor. Bunun dışında 50 bin TL’ye kadar değişen gelirler elde edilebilmektedir. Özelikle bir start-up kurup kendi yazılımınızı yazar ve popüler hale gelmesini sağlarsanız geleceğin Elon MUSK'ı siz olabilirsiniz.

En Çok Kazandıran Meslekler

Petrol Mühendisliği

Dünyanın en büyük maden kaynaklarından olan Petrol, her geçen gün daha fazla değer kazanmaktadır. Durum bu şekilde olduğu zaman petrol mühendislerine olan ihtiyaçlarda artış gözlemlenmektedir. Petrol mühendisi olmak adına üniversitelerde bu alanda lisans eğitimi almak gerekir. Petrol işletme yerlerinde çalışabilen petrol mühendisleri, aynı zamanda yurt dışında da iş bulabiliyor. Bu nedenle zengin olmanızı sağlayan meslekler arasında petrol mühendisliği de bulunuyor. Özellikle yurtdışında petrol mühendislerine ihtiyaç duyulması uluslar arası çalışmanıza olanak sağlayabilir. Bu durumda hem yurtdışında yaşayabilir hemde döviz ile maaş alabilirsiniz.

En Çok Kazandıran Meslekler

Diyetisyenlik

En çok para kazandıran meslekler arasında bulunan diyetisyenlik, asla modasını kaybetmeyecektir. Popüler kültür haline gelmiş olan diyet yapmak kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. Bu noktada beslenme ve diyetetik bölümü üzerinden mezun olan bireylerde meslek hayatına direkt başlayabilecekler. İstenirse özel hastane gibi yerlerde veya kamu kuruluşlarında çalışabilirler. Özellikle ülkemizde Türk mutfağı yağ değeri yüksek besinler sunmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak bireylerde obezite başlangıcı sıklıkla görülmektedir. Aynı şekilde dış görünüşe önem veren ülkemiz insanları diyetisyenlere başvurarak kilo vermek istemektedirler. Bu ta bitmek bilmeyen bir talep olarak karşımıza çıkacaktır.

En Çok Kazandıran Meslekler

Kabin Memurluğu

Dünyada en çok para kazandıran meslekler arasında yer alan kabin memurluğu, Türkiye’de de en fazla kazandıran meslekler arasında. Eğitim alarak kolaylıkla olabileceğiniz kabin memurluğu uçaklarda insanların konforlu şekilde seyahat etmesi adına yapılıyor. Maaşları çalışılan firmaya göre bağlı olan kabin memurluğu en az 10 bin TL maaş alabilmektedir. Üstelik pek bilinmeyen meslekler arasında önemli bir konumdadır. Unutmayın ki kabin memuru olmak için iyi bir derece de yabancı dil bilgisi gerekmektedir.

En Çok Kazandıran Meslekler

Eczacılık

Senelerdir ülkede en gözde mesleklerden olan eczacılık, Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler arasındadır. Üniversitede 5 senelik eczacılık fakültesinden eğitim alan kişiler eczacı olabilir ve işyeri açma belgesi alabilirler. Bunun dışında eczacılar kendi iş yerinde değil de bir başkasının eczanesinde çalışabilirler fakat bu noktada maaşta değişim göstermektedir.

En Çok Kazandıran Meslekler

Noterlik

Türkiye’de en çok kazandıran meslekler arasında bulunan Noterlik belirli bir eğitim sonrasında olunabiliyor. Noter olarak görev yapmak isteyen bireyler, belirli bir seviyede eğitimlerden geçiyor. Noter olabilmek için Hukuk Fakültesi üzerinden mezun olmak gerekir. Noterlik hayatın her alanında ihtiyaç duyuluyor ve bu nedenle kazancı da yüksek bir meslektir. Türkiye’de aktif olarak hizmet veren noterler dudak uçuklatan yüksek miktardaki rakamlarıyla öne çıkıyor.

En Çok Kazandıran Meslekler

Pilotluk

Türkiye’de her zaman prestijli bir meslek olan pilotluk, yüksek kazançlı meslekler arasında öne çıkıyor. Her ne kadar zor bir meslek olsa da cesaret edebilenler için oldukça havalı ve eğlenceli bir meslek. Yüksek maaşlı işler içerisinde daima yer alan pilotluk mesleği, pilotaj bölümü ile olunabiliyor. Gereken eğitimler alındıktan sonra havayollarıyla çalışılabilir. Maaşlarda genelde, hangi firmalarla çalışıldığına göre değişebilmektedir. Pilotlar, firmalara göre Dolar veya Euro ile de maaş alabilmektedir.

En Çok Kazandıran Meslekler yazımızı beğendiyseniz, en yüksek maaşlı meslekler yazımıza da muhakkak göz atmalısınız.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap