Unutmakta Güçlük Çektiğimiz Efsane Atari Oyunları

Atari, teknoloji geliştikçe yerini diğer oyun konsollarına bıraktı. Bununla birlikte günümüzde Atari’yi hala unutmadık ve dün gibi hatırlıyoruz.

Unutmakta Güçlük Çektiğimiz Efsane Atari Oyunları

Günümüzde oyun konsollarından bahsedecek olursak aklımıza xBox ve PlayStation geliyor. Bir zamanlar oyun konsolu denildiğinde akla ilk olarak Atari gelmekteydi. Atari, teknoloji geliştikçe yerini diğer oyun konsollarına bıraktı. Bununla birlikte günümüzde Atari’yi hala unutmadık ve dün gibi hatırlıyoruz. Bu içeriğimizde ise unutulmayan efsane atari oyunlarını derledik.
Atari için oyun bulmak oldukça zordu. Günümüzdeki kadar kolay değildi. Oyunlar arkadaşlarla takas yapılarak ya da kasetçilerden yenisi bulunarak oynanırdı. Bundan dolayı istenilen oyun kaseti bulunduğunda ise saatlerce televizyon karşısından kalkılmamaktaydı.

Mario

Mario, Atari neslinin en çok sevdiği oyunlardan bir tanesiydi. Süper Mario ile beraber prensesi kurtarmak adına televizyon karşısında çok zaman harcadık. Ayrıca 210 milyon rakamının üzerindeki satışlarıyla döneminde adeta rekor kırmıştır.

efsane atari oyunları

Contra

Contra, döneminin bir nevi Counter-Strike oyunudur. Komando oyun karakteriyle düşmanlar öldürülerek yeni silahlar alınmaktaydı. Aynı zamanda arkadaşınız ile beraber mücadele ederek düşman öldürmek de oyunun zevkli kısımlarından bir tanesiydi. Ayrıca döneminde en iyi iki kişilik oyunlardan bir tanesiydi.

efsane atari oyunları

Battle City (Tank 90)

Battle City oyunundaki amaç, ekranda yer alan kartal simgesindeki yapıları düşmana karşı korumaktı. Bunun için güvenlik sağlamak amacıyla diğer tanklar yok edilirdi. Bu oyunu oynamak için televizyon karşısında az mı zaman harcadık?

efsane atari oyunları

Duck Hunt

Duck Hunt, Atari konsoluna bağlanma özelliği olan mükemmel bir silah ile beraber ekran içerisinden geçen ördekleri vurmaya dayanan bir yapıdaydı. Ekrandaki ördeği vuramadığımızda bir köpek çıkarak sinir bozucu bir şekilde gülmeye başlardı. Aynı zamanda Duck Hunt oyununda bilinmeyen bir özellik daha vardı. Konsol üzerine bir kol daha bağlanarak ördeklerin kontrolü sağlanabiliyordu.

efsane atari oyunları

Pac-Man

Karakterimizin adı Pac-Man ve oyunun ismi buradan geliyordu. Bu karakter ile birlikte yemler toplanmaya çalışılırdı. Aynı zamanda oyunun içerisinde yer alan canavarlardan kaçmaya çalışmak da bir başka amaçlardan birisiydi. Zamanının en popüler oyunlarından birisi olan Pac-Man, günümüzde de farklı versiyonları olan bir oyundur. O döneme yetişemeyen çocuklar günümüzde de severek oynayabiliyorlar.

efsane atari oyunları


Sosyal içerik platformu vicivedi.com’da paylaştığımız bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınız bizim için kıymetli. Aşağıdaki panel yardımıyla içeriğimize yorumlarınızı gönderebilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap