Dünyanın En Zor Oyunları

Bilgisayar oyunlarını seviyor musunuz? O zaman bu yazı tam size göre. Dünyanın en zor oyunları listesini, en başarılı gamerlar bile geçemedi. Bu bilgisayar oyunları sizleri çok zorlayacak!

Dünyanın En Zor Oyunları

Dünyanın en zor oyunları özellikle oyun canavarlarının en merak ettiği konulardan biridir. Her oyuncu, oyun hayatının belli kısmında çeşitli hilelere başvurmuştur. Özellikle eskiden zorlandığınız birçok oyunda, durumdan sıkılarak hilelerle oyunu bitirmişsinizdir. Bir süre sonra fark ettiğinizde bu hileler oyunun tüm keyfini kaçırmaktan başka bir işe yarayamıyor. Fakat öyle oyunlar var ki, zorluğuyla beraber son dönemlerde en iyi gamerları bile sinir krizine sokmuş ve günümüzün en zor oyunu listesine girmiş durumda.

Oyun tarihinin geçmişine gittiğimizde, Dark Souls’a gelene kadar birçok zorlayıcı oyun yapıldı. Fakat biz sizlere gelmiş geçmiş en zor 10 farklı yapımı listeledik. Bu liste içinde mutlaka oynamış olduğunuz ve zorluğundan dolayı yarım bıraktığınız yapımlar olabilir. İşte dünyanın en zor oyunları…

Dünyanın en zor oyunları

Dark Souls

Dünyanın en zor oyunları dendiğinde herkesin aklına ilk gelecek olan oyun elbette Dark Souls oyunudur. Oyun ilk olarak 2011 senesinde piyasaya sürüldü. RPG – Aksiyon özelliklerini başarılı bir şekilde harmanlayan bu oyun, son senelerin en zor oyunlarının başında gelmeyi başarıyor. Hatta bir süre sonra sadece sırf oyuncuyu öldürmek için yapılan bir oyun olarak görülebilir. Dark Souls serisi, Japonya’da geliştirilmiştir.

Dünyanın en zor oyunları arasında bulunan serinin oyunları içerisinde ejderhalar, hayaletler, iblisler ve diğer canavarlar, doğaüstü varlıklara karşı savaşıyor. Yani oyun genel olarak karanlık bir çağda geçmektedir. Üçüncü bakış açısıyla oynanan bu oyunda, silahlar ve büyüyle düşmanlarla savaşırken, birbirlerine bağlı ortamları keşfetmeye odaklanmaktadır.

Dünyanın en zor oyunları

The World’s Hardest Game

The World’s Hardest Game, adından da anlaşılacağı gibi dünyanın en zor oyunudur. En güçlü oyuncuları bile zorlayan bu oyun, sınırları iyice zorluyor. Oyun dünyasında görülen birçok oyuna karşı, tüm zor oyunların önüne geçmektedir. Dünyanın en zor oyunu olarak anılan The World’s Hardest Game, Stephen Critoph tarafından geliştirilmiştir. Piyasaya sürülüş tarifi ise 15 Aralık 2007 senesidir.

Dünyanın en zor oyunları listesinde yer alan, oyunun amacı aslında oldukça basit bir şekilde ilerliyor. Amaç, mavi noktalardan kaçınarak, kırmızı kareyi ölmeden bitiş noktasına ulaştırmaktır. Böylece bir sonraki bölüme geçebilirsiniz. İşlet anlatıldığı kadar basit bir şekilde ilerlemiyor ve oyuncular temel becerilerini kullanarak her bölümde daha da zorlanacak haritalarla karşılaşabilecekler. Bu nedenle dünyanın en zor oyunları arasında The World’s Hardest Game bulunuyor.

Dünyanın en zor oyunları

1001 Spikes

1001 Spikes oyunu, 2014 senesinde yayınlanan bir platform oyunudur. Geliştiricileri ise 8bits Fanatics, Nicalis tarafından geliştirilen bir oyundur. Çoklu yolculuklar boyunca oyun giderek daha zorlaşıyor ve özellikle düşen taşlardan daha fazlasından kaçmak da oyuncuları zorlamaktadır. Oyunun amacı, ucu bucağı olmayan bir araziden kaçarak, başınıza gelen felaketten etkilenmeden zafere ulaşmaktır. Fakat oyun giderek zorlaşıyor ve özellikle düşen taşlardan kaçmakta oyuncuları zorlamaktadır.

Oyunun hikayesinde, Aban Hawkins ünlü bir maceracının oğludur ve sizde bu karakterle ilerleyeceksiniz. Güney Amerika bölgesindeki harabeleri keşfetme aşamasında, sonu olmayan sinsi tuzaklardan ve diğer tehlikelerden kaçınmak gerekiyor. Oldukça zor bir oyun olan 1001 Spikes, sürekli ezberleme, yoğun konsantrasyon ve kusursuz bir zamanlama gerektiriyor.

Dünyanın en zor oyunları

Super Meat Boy

2010 yapımı bir platform oyunu olan Super Meat Boy, yine en fazla zorlayan yapımlar arasına giriyor. Oyunda engellerden kaçınırken 300 üzerinde tehlikeli seviye boyunca, atlama, koşma gibi hassas kontrol ayarlarıyla ilerlemek gerekiyor. Oyuncular ise, parçalanmış bloklardan, ölümcül engellerden, testere bıçaklarından kaçınılması gerekiyor. Oyuncu, platformda koşabiliyor, zıplayabiliyor, duvarlardan atlayabiliyor ve aşağı doğru kayabiliyor.

Oyun ilk olarak 2010 senesinde Xbox aracılığı ile piyasaya sürüldü. Ardından PlayStation, Wii U ve Nintendo Switch’e taşımıştır. Oyunun gelişimi 2009 senesinde başladı ve o zamandan bu yana birçok oyun eleştirmeni, oyunun sanatını, kontrollerini, müziklerini ve zor halini övdü.

Dünyanın en zor oyunları

N+ Oyunu

Dünyanın en zor oyunları arasında öne çıkan N+, Kanadalı bir geliştirme ekibi tarafından piyasaya sürüldü. İnternet üzerinde, birçok oyun sitelerinde de ücretsiz şekilde oynanabilmektedir. Oyun sadece İngilizce olarak mevcut, şu anki sürümü de 2.0 olarak devam etmektedir. Mevcut olan sürümlerde oyun, her bir tanesi 5 seviyeden oluşan 100 bölüme ayrılmıştır. 500 seviyeyi içeren N+ oyununda her bölümü geçmek gerekiyor.

N+ oyununda tüm oyuncular tehlikelerden kaçan, altınları toplayan, bir çıkış kapısı açan ninjayı kontrol ediyor. Her seviyenin amacı da anahtarı alarak çıkış süreci boyunca açılan kapılardan geçmektir. Oyuncuların sonraki beş seviyeyi tamamlamak için 90 saniye veriliyor. Genel olarak N+ oyunu, sıkı kurallarıyla beraber en zor oyunlar arasında yerini almıştır.

Dünyanın en zor oyunları

Flappy Bird

En zor mobil oyunlar arasında yer alan Flappy Bird, akıllı telefonlar için geliştirilmiştir. Son derece gerici ve çizgisel olarak ilerleyen bu yapım içinde, tek yapılması gereken zamanında zıplamak. Ekrana bir kez tıkladığınızda iki boyutlu olarak tasarlanan kuşunuz zıplar. Bu süreçte iki sütün içerisinden değmeden geçmeniz gerekir. Flappy Bird oyununun birçok farklı versiyonu çıkmıştır ve tüm ülkelerde en zor oyunlar arasına girmeyi başaran yapımlardan biridir.

Eğer Dünyanın En Zor Oyunları yazımızı beğendiyseniz, mutlaka 2022 En İyi Animasyon Filmleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap