Dünyanın En Enteresan Yemekleri

Dünyanın en enteresan yemeklerini sizler için derledik. Bakalım siz olsanız bu yemekleri yer misiniz?

Dünyanın En Enteresan Yemekleri

Bilindiği üzere yemek kültürü ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Her ülkede kendi kültürü doğrultusunda bir damak zevki geliştirmiş vaziyettedirç Örneğin ülkemizde şırdan dolması sevilirken taylandda ise bir kase hamam böceği sevilir. Tayland yemekleri bize ne kadar enteresan geliyor ise emin olun bizim şırdan dolmamız da avrupalılara enteresan geliyordur. Dünyada ki en enteresan 10 yemek türünü sizler için derledik.

1- Tarantula Kızartma

tarantula kızartma

Bu yemek türü Kamboçya ülkesine özgüdür. Tarantulanın fritözde yağ ile kızartılması sonucu yenmektedir. Yemek için ihtiyaç listeniz ise oldukça kısa;
Tarantula (Zehri Alınmış), Ayçiçek Yağı, Dip Sos

2- Balut

Balut

Filipinler ülkesine ait olan Balut isimli enteresan yemek ile karşınızdayız. Balut ördek yumurtasının haşlanmış halidir. Yalnızca tek bir farkı var. Bilindiği üzere biz de tavuk yumurtalarını oldukça fazla tüketiriz. Ancak baluta ördek yumurtasının olgunlaşması beklenir. Ördek yumurtasından çıkmak üzere iken haşlanır. Ve doğmak üzere olan bir ördek afiyet ile yenir. Bu enteresan yemek için de ihtiyaç listeniz şu şekildedir; Yumurtasından çıkmaya hazırlanan bir ördek ve kaynar su.

3- Tiết canh (Kan Çorbası)

kan çorbası

Vietnam mutfağından enteresan bir yemek ile karşınızdayız. Yemeğin Türkçe anlamı kan çorbası anlamına geliyor. İçerisinde ördek eti, ördek KANI ve ördek iç organları var. Evet yanlış duymadınız. Yemek hazırlanırken organlar ve ördek etine çeşitli sebzeler konulur. Akabinde suda değil de ördeğin kendi kanında haşlanır.

4- Escamoles

escamoles

Meksika mutfağından nadide bir sakatat ile karşınızdayız. Bu yemek meksika havyarıdır. Yani yapılışı zor fiyatı yüksek kaliteli bi yemektir. Bilindiği üzere havyarda balık yumurtası kullanılır. Bu yemekte ise karınca larvası kullanılmaktadır. Larvalar pure haline getirilir sebze ve acı ile karıştırılır.

5- Casu Marzu

casu marzu

İtalya'nın enteresan bir yemeğidir. İtalyan peyniridir. Peynirin içerisine böcek larvası konulur. Bu peynir Sardinya'ya özgü olan bir koyun peyniri türüdür. İçerisinde ki larvalar yaşarlar peynir yenilmeye başlandığı anda bir metreye kadar yukarı sıçrayabilirler.

Sizde bu tarz eğlenceli içeriklere erişmek için sitemizi takipte kalın.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap