Dünyanın En Enteresan Yemekleri-2

Dünyanın en enteresan yemekleri serimizin 2. yazısı ile karşınızdayız. unutmayın ki size iğrenç gelen yemekler farklı kültürler için bir lezzet şölenine dönüşebilir..

Dünyanın En Enteresan Yemekleri-2

Milyarlarca insanın yaşadığı dünyada sıra dışı yemek ritüelleri görülmektedir. Bazı enteresan yemekler hayret uyandırırken bazıları da oldukça mide bulandırıcı. Bunların arasında günümüzde de en sık merak edilen yarasa çorbasıdır. Böcek yemenin bazı kültürlerde kabul edildiği böcek kızartmaları da ilk sırada. Ardından yılan ve akrep şarapları da dikkat çekici. Hatta insan plasentası bile bu kısımda yer almaktadır. Binlerce insanın tükettiği bir yemek haline geldi. İşte dünyada kabul gören en sıra dışı yemekler…

yarasa yemeği

Yarasa Çorbası

Dünyanın en tehlikeli yemekleri haline gelen yarasa çorbası en bilinenleri arasında. Aynı zamanda Covid-19 virüsünün çıkış noktasıdır. 2020 senesinin ilk aylarından beri dünya genelinde konuşulan ve Çin’de tüketilen bu yemek insan sağlığına zarar veriyor. Fakat yine en fazla tüketilen ve birçok şehirde hala kabul gören bir içeriktir. Özellikle Tayland, Endonezya, Vietnam gibi bazı Asya ülkelerinde yarasa eti çok seviliyor.

böcek yemeği

Böcek Kızartması

Mide bulandırıcı yemekler arasında en bilineni olan böcek kızartması, birçok farklı böceği içerisinde barındırıyor. Akrepten karafatma, hamam böcek türlerinden solucanlara kadar ve tüm örümcek türleri kızartılarak her gün binlerce kişi tarafından tüketiliyor. Özellikle farklı lezzetlerin odak noktası olan Tayland sokak yemeklerinde görülüyor. Solucan, kurtçuk gibi böcekler kızgın yağda kızartılıyor ve sonra yeniyor. Örümcekler ve diğer büyük böceklerde şişe geçirilerek pişiriliyor.

Yılanlı şarap

Güneydoğu Asya’nın Akrepli ve Yılanlı Şarapları

Yılan şarabı, Güneydoğu Asya bölgesinde yaygın bir içecektir. Turistik caddelerde dünyanın her köşesinden gelenlerin ilgi odağı olan bu şaraplar şaibeli bir geleneği teşvik ediyor diyebiliriz. Yılan ve akrep şaraplarının geleneği yüzyıllardır var olmasına rağmen günümüzde hala en ilginç yemekler listesinde mutlaka yerini alıyor. Şarapların tatlarına ve zararlarına baktığımızda, birçok kişi için normal şarap tadında olduğu ve hiçbir zararının olmadığı belirtiliyor.

plasenta

Çok şükür bu yemeğe ilişkin bir görsel bulamadık ve koyamadık. Hepimizin akıl sağlığı açısından yerinde oldu

İnsan Plasentası

Günümüzde insan plasentası yemek bilimsel gelişmeler ile yararlı olarak kabul ediliyor. Hatta günümüzde birçok ünlü de doğum yaptıktan sonrasında plasentasını yemesiyle öne çıkmıştır. Doğumdan sonra plasenta yemek iğrenç gibi gözükse de yeryüzünde birçok memeli hayvan da doğurduktan sonra plasentasını tüketiyor. Uzmanlar, doğumdan sonra plasentayı yemenin vücut üzerindeki demir miktarının artış gösterdiğini de belirtiyor.

 

 

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap