Bir Şey Yapmak İstemediğinde Yapılacak 3 Şey!

Bir şey yapmama hissinden mi müzdaripsiniz. Bu yazımızda bu durum ile karşılaştığınızda, eski halinize dönmek için gerekli noktaları yazdık.

Bir Şey Yapmak İstemediğinde Yapılacak 3 Şey!

Bir şey yapmak istememe hissi zaman zaman görülen sıkıcı bir durumdur. Bu tarz durumlarda kendinizi daralmış ve gergin hissediyor olabilirsiniz. Bir şey yapmak için hiç motivasyonunuzun kalmadığını hissettiğinizde isteyeceğiniz son şey başınızı döndüren gereksiz öğütler olur. Bu nedenle canım hiçbir şey yapmak istemiyor ne yapmalıyım diyorsanız, sizleri doğru yönlendirecek olan birkaç öneriyi değerlendirebilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Bir şey yapmak istemediğinizde yapılacak 3 şey…

depresyon

1.Duygusal Durumunu Tanımlamalısın

Duygusal durumunuzu tanımlamak, tam olarak neyden bunaldığınızın farkına varmak önemlidir. Burada en önemli kısım, meydana gelen motivasyon eksikliğidir. Hayatınızda gelen rahatsızlıklara karşı kendinizi açık bir hedef haline getirmemek de gereklidir. Herhangi bir şey yapmak için motivasyonunuz olmadığı zaman, tükenmiş olursunuz. Hiçbir şey yapmak istememe hastalığı belirtileri gösteriyorsanız, bedeniniz, zihniniz, duygularınız ve ruhunuz dahil olmak üzere tüm benliğinizi acilen yenilenmeye odaklanabilirsiniz.

depresyon

2.Karmaşıklığı Tamamen Azalt

Artık bunalmış hissediyorsanız yaşamınızdaki bazı şeylere ara vererek, gürültüyü kapatarak ve aynı zamanda karmaşıklığı azaltarak bu durumu başarabilirsiniz. Böylelikle ileriye doğru giden yolu daha net şekilde görebilirsiniz. Hiçbir şey yapmak istememek psikoloji açısından bakmak sizleri daha iyi yönlendirir. Aynı zamanda, hayatınızda meydana gelen karmaşıklıkları tespit etmeniz önemlidir. Böylece sizi sıkan insanları ve iş yoğunluğunu hayatınızdan çıkararak kendiniz için bir şeyler yapmaya başlamalısınız. Yapılması gereken zorunlulukları, fazla işleri, sürekli sizi sıkan bildirimleri ortadan kaldırarak kendinize yeni sınırlar belirleyebilirsiniz.

depresyon

3.Uyku Kaliteni Arttır ve Kendine Değer Ver

Genel olarak öz değerinizi, çeşitli meselelere dayandırırsanız bu noktada performansınız ve özgüveniniz düşecektir. Bu nedenle kendinizi sevmek ve kendinize baskı uygulamadan bunu başarmak çok önemlidir. Her şeyden önce biricik olduğunu hatırlamalısınız. Bu nedenle çeşitli aktivelerle kendinizi şımartabilirsiniz. Örnek olarak, tek başınıza bir sinemaya gidin. Beğendiğiniz o elbiseyi alın ve sonra da kendinize bir pasta ısmarlayın.

Diğer önemli konuda uyku kalitenizdir. Kaliteli uykunun öncelikli olması, bünyeniz için gereklidir. Vücudunuzun neye ihtiyacı olduğunu bilme alışkanlığı edinmelisiniz. Bu alışkanlığa da uyum sağlayarak ekranlardan olabildiğince uzak durmalısınız. Genel olarak kendinizi sevmek, bu hayata bir kere geldiğinizi hatırlamak önemlidir. Günü anlık yaşamalı ve gelip geçen şeyleri unutmaya başlamalısınız. Böylece bir şeyleri yapma istediğiniz, hayat hedefleriniz ve olumlamalarınız tekrardan sizlere dönecektir.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap