Bilime Göre Aşık Olduğunuzu Gösteren 7 İşaret!

Aşık olup olamadığınızdan emin değil misiniz? İşte size cevabı. Bilime Göre Aşık Olduğunuzu Gösteren 7 İşaret!

Bilime Göre Aşık Olduğunuzu Gösteren 7 İşaret!

Bilime göre aşık olduğunuzu gösteren 7 işaret ile hem aşık olup olmadığınızı anlayabilecek hem de karşınızdaki kişilerin duygularını daha iyi analiz edebileceksiniz. Bazı kişiler anında aşka inanır, bazı kişiler ise aşık olduğunu asla anlayamaz. Aşık olmanın belirtileri aslında oldukça açıktır. Biz bu durumu sizler için açıklıyoruz..

Kendinizi her zamanki işlerinizden kopuk veya aşırı iyimser hissediyorsanız aşık olmuş olabilirsiniz. Aşık olmak bir insanın yaşayacağı en harika ve enteresan eylemlerden birisidir. Herkes insan için aşk farklı şekilde ortaya çıksa da insanların aşık olduğunu anlamalarına yardımcı olacak bazı belirtiler vardır. Bilime göre aşık olduğunuzu gösteren 7 işaret ve daha fazlasını sizler için açıkladık…

Bilime göre aşık olduğunuzu gösteren 7 işaret

1.Sürekli Ona Bakmak İstersin

Klasik bir aşık olma hareketi olan sürekli bakışmak ve kendinizi karşınızdakinin gözlerine kaybetmek aşık olma belirtisidir. Aşık olma evreleri konusunda konuşan ve popüler bir danışman olan Marc Hekser, yaptığı bilimsel çalışmalarla bu hareketin aşk hareketi olduğunu belirtmiştir. Kısaca birine aşık olduğunuzun en bariz işaretlerinden biri bakışmaktır.

Bilime göre aşık olduğunuzu gösteren 7 işaret

2.İtici Gelen Şeyleri O Yaptığında Anlamamak

Uzman bir psikolog olan Hekster, aşık olmanın en önemli belirtilerinden biri olarak bu durumu belirtiyor. Aşık olduğunuz kişi dağınık olabilir, o gün saçını taramamış olabilir. Yani normalde itici gördüğünüz hareketleri yaptığında bu umurunuzda olmaz. Aşkın en garip tarafı ise bunun farkına varmamanızdır. Aşık olma aşamaları içerisinde bu durum başlangıçtır. Karşınızda ki insanın çirkin hali bile size güzel gelecektir. Karşınızda ki kişi hayatınızın merkezi haine gelecektir. Kaldı ki çirkin kadın yoktur unutmayın.

Bilime göre aşık olduğunuzu gösteren 7 işaret

3.Kendinize Uymayan Hareketleri Yapmaya Başlarsınız

Biriyle zaman geçirmeyi seviyorsanız ve huzurluysanız, hiç sevmediğiniz bir etkinliği bile çok severek yaparsınız. Hemen kısa bir örnek verelim; Sinemaya gitmeyi sevmiyorsanız fakat o kişiyle gittiğinizde çok eğleniyor, zamanın nasıl geçtiğini bilmiyorsanız aşıksınızdır. Futboldan nefret ediyorsunuzdur fakat bir bakmışsınız kendinizi futbol maçına bilet arıyorken buluyorsunuzdur. Bu tarz durumlar aşık olunca beliren özellikler arasındadır. Bu hareketleriniz arkadaşlarınız tarafından fark edilebilir. Özellikle aile ve arkadaş çevrenizde alay konusu olabilirsiniz. Ama unutmayın onlar da bir gün aşık olacak ve intikam soğuk yenen bir yemektir.

Bilime göre aşık olduğunuzu gösteren 7 işaret

4.Beraber Olduğunuzda Zaman Çok Hızlı Geçer

Bilime Göre Aşık Olduğunuzu Gösteren 7 İşaretten bir diğeri ise zamanın nasıl geçtiğini anlamamaktır. Bu noktada popüler bir psikolog olan, Daria Kuss, birine aşık olunduğunda zamanın daha çabuk geçtiğini belirtmiştir. Bu durum genellikle zevk aldığınız bir şeyi yaptığınızda meydana gelebilir. Aşık olduğunuz kişiyle de zaman geçirmenin hızlı akması da bu nedenledir. Sevdiğinizin yanından ayrılmak istemezsiniz. Bir saat bir dakikada bitiverir. Ayrıldığınızda içinizi bir burukluk kaplayıverir hemen.

Bilime göre aşık olduğunuzu gösteren 7 işaret

5.Dokunmak, Öpmek ve Ten Teması İstersiniz

Bilime göre aşık olduğunuzu gösteren 7 işaret listemizde bir diğer madde ise temas bağımlılığıdır. Aşık olduğunuz birine dokunduğunuzda aşk hormonu salgılarsınız. Bu hormonun ismi oksitosindir ve bilim insanları tarafından da kanıtlanmıştır. Bu durum hem sizleri mutlu eder hem de partnerinizle aranızdaki bağı daha iyi hale getirir. Bunun bir diğer ismi ise Temas bağımlılığıdır. Partnerinize dokunmadan durmama hali yeri gelecek ve sizi zıvanadan çıkartacak..

Bilime göre aşık olduğunuzu gösteren 7 işaret

6.Sürekli İyimser Olursunuz

Aşık olma belirtileri sizde de başladıysa hayatınızdaki her şey garip bir şekilde size harika hissettirebilir. Üstelik görünürde bir neden yokken sürekli enerjik hissedersiniz. İçiniz içine sığmaz, evlere ve odalara sığamazsınız. Size partnerinizi hatırlatan her olay adeta dopamin etkisi verir. Olumlu beklenti eylemi de stres duygularınızı azaltmaya destek olur. Bu sebeple partnerinizle beraber olmak zihinsel sağlığınızı daha fazla güçlendirir.

Bilime göre aşık olduğunuzu gösteren 7 işaret

7.Hata Yaptığına İnanmazsınız

Bilime göre aşık olduğunuzu gösteren 7 işaret arasında belki de en tehlikeli belirtilerden biri de budur. Aşık olmak gerçeklik duygusunu bozar. Birine derinden aşık olduğunuz zaman kişilerin kim olduğunu ve çevreye nasıl gösterdiği konusunda kör olabilirsiniz. Örnek olarak başkasını eleştirmeye meyilli olsanız ve partneriniz eleştireceğiniz bir davranışı yaptığı zaman, sırf onu bu yüzden de sevebilirsiniz. Çünkü aslında sizin gözünüzde aşık olduğunuz kişi size yanlış yapamaz diye düşünürsünüz.

Bilime Göre Aşık Olduğunuzu Gösteren 7 İşaret yazımızı beğendiyseniz, bu yazımız da tam size göre..

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap