Aranan İnsan Olmanın Yolları

Herkes tarafından sevilen bir insan olmak o kadar da zor değil! Birkaç basit adımla aranan insan olmanın yolları ile tamda istediğin gibi olabilirsin...

Aranan İnsan Olmanın Yolları

Aranan insan olmanın yolları ile bugün içerisinde bulunduğunuz noktadan bir adım öteye adım atabileceksiniz. İstediğiniz noktaya ulaşmak ve herkesin hayalindeki o kişi olmak, birçok alanda sizlere avantaj sağlar. Daha mutlu ve başarılı bir insan olmanız açısından aranan insan olmak oldukça önemlidir. Bunun dışında diğerlerinin size olan ilgisi öz saygıyı belirler. Aranan insan olmanın yolları arasında mutlaka bilmeniz gereken özellikler,

 • Az konuşmaya çalışın fakat çok suskun olmayın. Sessiz olmak her zaman merak yaratır ve karşınızdaki kişilerin sizi tanımasını sağlar.
 • Sahip olduklarınızı asla övmeyin, bu hareketi bırakın. Bunun dışında bir ortama soyadınızla girmeyin. İnsanlar sizi kim olduğunuzu ve adınızı bilmeden tanımaya başlamalılar.
 • Yan yana duracağınız kişileri iyi seçin ve herkesle aynı masaya oturmayın. İstemediğiniz sohbetlere katılmayın fakat ters davranarak kalp kırmayın.
 • Özel hayatınızı, sırlarınızı, paranızı, zenginliğiniz gibi durumları kendinize saklayın. Diğer insanların sizin değerlerini bilmesi size artı bir değer sağlamaz.
 • Değerli olmak istiyorsanız altın kural, sevmediğiniz kişilere selam vermemenizdir. Aynı zamanda bu süreçte samimiyetsiz olmayın. Kabalık etmeden kendi duygularınızla davranın ve iş için yalakalık yapmayın.

Aranan insan olmanın yolları

Saf Görünmemek İçin Ne Yapılmalı?

Genel olarak baktığımızda saf olmamak ve gözü açık görünmek sizi aranan insan statüsüne yükseltir. Saf görünmemek için ne yapılmalı baktığımızda daha akıllı görünmeniz için birkaç taktik bulunuyor. Sadece yardımsever biriymiş gibi davranmak hayati bir durum değildir, birinin yardıma ihtiyacı varsa yönlendirebilir ve o kişiye destek olabilirsiniz. Fakat hemen her şeye yardım etmeye çalışmamalı ve kendinizden feragat etmemelisiniz.

Aranan insan olmanın yolları arasında bilinmesi gereken en önemli detay özgüvenli insanlardır. İnsanlar çoğu zaman samimidir ve kendilerini nasıl taşıyacaklarını bilirler fakat özgüvenlerinden yoksundurlar. Sürekli olarak insanların kendisi hakkında yapılan yorumlar konusunda şüpheye düşerler. Bu tarz durumlarda her zaman özgüven olarak yüksek olmak ve çevrenizdekilere kendinizi acındırmamak önemlidir. En sevilen insan tipi ise kesinlikle saf olmayanlardır.

Aranan insan olmanın yolları

Ağzınızı Geliştirin ve Sürekli Sosyalleşin

Günümüzü popüler dünyasına ayak uydurmak önemli bir konudur. İnsanlarla sosyal olun ve sık sık arkadaşlarınızla geziye çıkın. Böylece bir şeyler hakkında bilgi sahibi olacak ve bağımsız şekilde seyahat için güven geliştirebileceksiniz. Bunun dışında ağınızla nasıl iletişime geçip nasıl konuşacağınızı bilmeniz gerekir. Etrafınızdaki kişileri nasıl incitmeden hayır diyebileceğinizi öğrenebilir ve aynı zamanda etrafınızdaki insanlarla beraber olduğunuzda bu temel şeylerin hepsini öğrenebilirsiniz.

Aranan insan olmanın yolları

Ağırbaşlı İnsanın Özellikleri

Ağırbaşlı insanın özellikleri konusunda bilgi sahibi olduğunuzda kendinizdeki eksiklikleri daha iyi görebilirsiniz. Bunlardan birkaçını uygulayarak hem aranan insan olabilecek hem de daha ağırbaşlı görünebileceksiniz. Aranan insan olmanın yolları arasında mutlaka edinmeniz gereken ve sizi ağırbaşlı gösterecek bazı hareketler,

 • Ağırbaşlı insanlar nazikliğin ve gücün mükemmel birer kombinasyonudurlar. Bir şeyi elde etmek adına kızgınlık, göz korkutma gibi durumlara başvurmazlar.
 • Nazik kelimesi, özellikle iş yerinde geçerlidir fakat gerçekten en başarılı yapan şey ise ağırbaşlı insanların nazikliğidir.
 • Bu tarz bir insan olmak için geçinmesi kolay, sempatik ve her konuya yorum yapmayan biri olmanız gerekir.
 • Ağırbaşlı insanlar korkusuzdurlar fakat gereksiz cesaret sergilemezler. Asla şımarık değillerdir ve bir ortamda kendilerini övecek şeyler yapmazlar. Bu nedenle sizlerde olabildiğince ağırbaşlı olmaya çalışmalısınız.

Aranan insan olmanın yolları

Yeni Diller Öğrenin ve Enstrüman Çalın

Artık klişe olsa da yeni diller öğrenmek, enstrüman çalmak veya sürekli kendinizi geliştireceğiniz bir etkinliğinizin olması önemlidir. Özellikle İngilizce gibi yaygın bir dili konuşuyor olmak, dünya genelindeki insanların genelini anlamanızı sağlar. Üstelik bu süreçte hafızanız, zihinsel gelişiminiz ve karar alma kabiliyetinizde güçlenecek ve iletişiminiz kuvvetlenecektir.

Aranan insan olmanın yolları arasındaki bir diğer detayda enstrüman çalmaktır. Kaliteli İnsan nasıl olunur dendiği zaman, bir enstrüman çalmak kalitenizi belirleyen tek etken olmasa da oldukça önemlidir. Sadece arkadaşlarınızı etkilemez, aynı zamanda sizlerin akıllı, aktif biri olduğunu gösterir. Yapılan araştırmalarla beraber enstrüman çalan bireylerin IQ seviyeleri belirli oranlarda artış göstermektedir. Müzik üzerine okumak, eğitim almak konsantrasyon konusunda da iyi olmanızı sağlar.

Aranan insan olmanın yolları

Topluluk Önünde Konuşma Kabiliyeti

Birçok uzmana göre son dönemin en iyi istekleri arasında topluluk önünde konuşma becerisi olarak biliniyor. Bu durumu bir sanata dönüştüren bireyler, çok değerli bir kabiliyete sahiptir denilebilir. Bu kabiliyetin en önemli dezavantajı da bunun bir sınırının bulunmamasıdır. Hayatta zaman zaman iletişim sıkıntısı çekebileceğiniz durumlar olacaktır. Topluluk önünde konuşmanın en büyük avantajı da iş görüşmeleri ve yapılan sunumlarda farklı olmanızı sağlayabilmesidir. Eğer iletişim beceriniz yüksek düzeydeyse bu noktada birçok kişi arasından sıyrılabilirsiniz.

Aranan insan olmanın yolları

Kişilik Gelişimi İçin Davranışsal İpuçları

Kişisel gelişiminiz için ilk olarak vücut tipinizi bilmek ve kendinizi anlamak önemlidir. Örnek olarak şişman, sıska, uzun bacaklı olmak gibi genel özelliklerinizi bilmelisiniz. Ayrıca yüz tipiniz konusunda, oval mi, düz mü yoksa yuvarlak mı olduğunuzu da bilmelisiniz. Böylece gardırobunuzda kozmetik konusunda nelere sahip olmanız gerektiği ve asla denememeniz gerektiğinde de fikriniz olur. Bunun dışında kıyafetiniz üzerinde çalışmanız ve beden dilinizi doğru kullanmak gibi durumlarında göz ardı edilmemesi gerekir.

İnsanların sizi ciddiye alması için giydiğiniz kıyafetler oldukça önemlidir. Ortama ve duruma göre giyinmeyi ihmal etmeyin. Resmi partilerinize giderken, iş yerinize giderken veya ilk görüş için mutlaka ciddi ve şık giyinin. Beden dilinizi de doğru kullanmak bu süreçte oldukça önemli. Çünkü konuşmanın %70 kadarı vücudunuzun yaptığı hareketler olarak kabul edilir. Bu nedenle konuşma sırasında vücudunuzun da ne istediğinizi bilmeniz gerekir.

Aranan İnsan Olmanın Yolları yazımızı beğendiyseniz mutlaka Hayatı Değiştiren Tavsiyeler yazısına da göz atmanızı öneriyoruz.

Yorumlar (0 Yorum)

  Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap