Anker Firmasından İki Yeni Kablosuz Kulaklık

Gerek spor yaparken gerek iş yaparken kablosuz kulaklıklar müzik dinlemeyi sevenler için bir nimet. Anker bu sebepten ötürü iki yeni ürünüyle karşımızda

Anker Firmasından İki Yeni Kablosuz Kulaklık


Bildiğimiz üzere gelişen teknolojide bütün kullanılan yardımcı araçlar sürekli gelişiyor. Uzun süredir kablosuz kulaklıklar bu gelişmeler ile gündemde. Günlük hayatta spor yaparken ya da hareket halindeyken müzik dinlemek ya da telefon ile konuşmak kablosuz kulaklıklar sayesinde mümkün hale geliyor.

Kablo derdi olmadan hareket etmek kolaylaştığı için özellikle oyuncular ve sporcular tarafından bu ürünler sıklıkla kullanılıyor. Öte yandan da kulak içinde olan kulaklık maalesef kulağı uzun süreli kullanımda rahatsız edebiliyor ve şarjlarının bitmesi durumunda kullanıcıyı tekrardan telefon kullanmaya yönlendirmek zorunda kalıyor. 

 

Kablosuz Kulaklık

Şimdi de bu teknolojinin gelişimine Anker markası da eklendi. 2011 yılında kurulduğundan beri müşteri odaklı ürünler geliştirmeyi amaç haline getiren Anker, ilk başlarda şarj teknolojisi, kulaklık, hoparlör ve akıllı telefon aksesuarları ile Amerika, Avrupa, Asya, Orta Doğu gibi birçok pazarda lider konumdadır. Bunun yanında akıllı yaşam teknolojilerine yönelik inovatif ürünler de geliştirmektedir. Müşteri memnuniyetini temel ilke haline getiren Anker, kablosuz kulaklık satışındaki rekabete iki yeni kulaklık çıkartarak dahil oldu. Şimdi sizinde beraber bu kulaklıkları ve özelliklerini inceleyelim.

Fiyat – performans ilişkisinde diğer markalara göre alım oranı ve yüksek ses çözümleri ile adını duyurmuş olan Anker, kısa süre önce Space Q45 ve Space A40 modellerini de ürün yelpazesine ekledi. Space Q45 modeli baş üzeri kullanıma göre oluşturulmuşken, Space A40 modeli kulak içi kulaklık biçiminde sunulmuştur. Soundcore markası ile çalışan firmanın yeni modelleri diğer modellerin daha çok üzerine çıkacak gibi görünüyor. 

Kablosuz Kulaklık

SPACE Q45 MODELİ VE ÖZELLİKLERİ

 

Space Q45, Soundcore'un bugüne kadar bulunan kulaklıklardan en yüksek performans gösteren gürültü engellemesini sunar. Gürültüyü tam anlamıyla hedefleyerek, nerede olursanız olun kendi kişisel alanınızı yaratabilme imkânınız oluşur. Bununla birlikte adaptif gürültü engelleme özelliği ile, uçuşlarda ve trenlerde maksimum seviyeye otomatik olarak geçer, dışarıdayken rüzgâr gürültüsünün azalmasını sağlar ve iç mekanlarda normal bir seviyeye geçer.

Space Q45 aktif gürültü önleyici kulaklıklar NFC Eşleştirme özelliği ile uyumludur. Telefonunuza bağlanmak için Android telefonunuzu sağ kulaklığa dokundurmanız yeterli oluyor. Buna ek olarak da cihazlara yeniden bağlanmaya gerek kalmadan aramalar, video konferans, müzik dinleme ve daha fazlası kullanım şekillerinin arasında geçiş yapmak için aynı anda iki Bluetooth cihazına bağlanabiliyoruz. Bu özelliği sayesinde hem telefon hemde bilgisayarda işlemlerimizi halledebilir, kendimize ayrı bir dünya oluşturabiliriz.  

Kulaklıkların seçiminde en önemli etkenlerden biri de kullanım saati. Bu ürünün 1 defa şarj olması ile ne kadar süre kullanılabileceği büyük bir merak konusuydu. Anker firmasının verdiği bilgiye göre; Gürültü engelleme modu açıldığında 50 saate kadar kullanım ve normal mod uygulandığında 65 saate kadar çalma süresinin bulunuyor. Bu da alınması için önemli etkenlerden biri diyebiliriz. Ayrıca da kulaklığın gücü tükenirse, 5 dakikalık hızlı bir şarjlama ile 4 saat daha kullanılabilir olduğu kulaklığı hayatında önemli bir yere koyanlar için büyük bir avantaj olmuş oldu.
Space Q45’in içerisindeki hoparlör hakkında da dikkat çekici bir bilgi paylaşıldı. Hoparlör ’ün yoğun bas ve net tizliği ile zengin ses duyulumu, 40mm sürücüleri tarafından ipek ve seramik malzemelerden yapılmış öncü çift katmanlı diyaframlarla sağlandığı belirtildi. 


Fiyat konusunda da konuşacak olursak yurt dışında şu an 150 dolarlık ücrete tabi tutuluyor. Fiyatı açıklanan rengin sadece siyah olduğu ancak ilerleyen zamanlarda da lacivert renginin de geleceği belirtildi.


Space Q45 ‘in ses çözünürlüğünden de bahsetmek gerekirsek, kablosuz modda yüksek çözünürlüklü ses için ldac'yi donanımını destekler. Ayrıntı açısından zengin bir dinleme deneyimi için standart Bluetooth bulunan kulaklıklarından 3 kata kadar daha fazla ayrıntı aktarır. Çıkartılan bu kulaklık yeni teknolojide bulunan Bluetooth 5.3 bağlantısına sahiptir ve AAC, LDAC ve SBC gibi çözünürlüğü yüksek kodeklerle uyumludur. Buna da ek olarak iki çift ses cihazı çok sayıda Bluetooth ve sesli yardım uygulamaları ile de desteklenir. 

Kablosuz Kulaklık

SPACE A40 MODELİ VE ÖZELLİKLERİ

 

Space A40 modeli ise Space Q45 modeli gibi baş üzeri kullanıma sahip değildir. Tam aksine kulak içi kullanım için oluşturulmuştur. Space A40 kulaklıklar, bize Samsung’un Galaxy Buds Pro 2 ve UE Drop modellerini, Xiomi’nin de Mi True Wireless Earbuds Airdots Basic 2 kulaklığını hatırlatan minik fasulye şeklinde bir tasarıma sahiptir. Gayet şık bir tasarım şeklinde hazırlanan bu ürün, çıkartılan bir diğer yeni kulaklık olan Space Q45 gibi ortam gürültüsünü yüzde 98 oranı gibi yüksek bir oranla engelleyebilmektedir. Kullanılan 10mm şeklindeki sürücüleri ile boyutundan daha büyük bir ses performansı ortaya koyabiliyor. Bu ürünün bu konudaki en önemli özelliklerinden biri de kullanıcının kulak yapısına bağlı olarak gürültü engellemesini yapabiliyor. Yani herkeste klasik olarak aynı korumayı yapmak yerine herkesin kulak yapısı farklı olduğu için, herkese ayrı gürültü engellemesi yapıyor. 


Bu üründeki bulunan en önemli ek özellikler ise başlıca; 


•    Zengin ve yüksek ses performansı
•    IPX4 ter direnci sayesinde spor için sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor
•    Fiyat- performans ilişkisine göre kaliteli aktif gürültü engelleme özelliğinin bulunması
•    Uygulamaların özelleştirilebilir ekolayzır biçiminde olması ve kontroller içermesi
•    Güçlü pil ömrünün bulunması
•    Suya dayanıklı yapıda olması
•    Telefon ve bluetooth kulaklık arasında 10 metreden mesafelerden daha kısa mesafelerde sorunsuz bağlantı sunuyor
Eğer ürünün eksik yönlerine de bakmak istersek; 
•    Alt basta ışık olmaması
•    Gürültü engelleme modunun ses kalitesini az da olsa etkilemesi

Parlak siyah, beyaz ve lacivert renklerinin mevcut olduğu yuvarlak boşluklu Space A40, kulaklara rahatça oturmasını sağlar ve kulak kanatçıklarına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde kulak içi conta etkileşim oluşturur. Ürün paketinde çeşitli boyutlarda (XS, S, M, L, XL) beş çift silikon kulaklık ucu içerir. Buda kişiden kişiye değişen gürültü engelleme özelliğinden kaynaklıdır. 
Dahili olarak diğer özelliklerine bakılırsa, 10mm dinamik sürücüler kullanılarak bize 20Hz ila 40kHz frekans aralığı arasında bir ses sisteni sunar. Kulaklıklar Bluetooth 5.2 ile uyumlu bir yapıya sahip, ayrıca AAC, LDAC ve SBC kodeklerini destekler, ancak maalesef  Aptx'i işletim sistemini desteklemez. Space A40 kulaklık, USB-C kablosuyla şarj edilebilir durumdadır ve şarj kutusu bulunmaktadır.

 

FİYATLANDIRMA


Soundcore, Anker imzalı her iki yeni çıkarttığı kulaklıkla ilgili yurt dışında satış fiyatlarını ortaya koydu.  Space Q45 için 150 Euro ve Space A40 için 99 Euro gibi uygun bir fiyatla piyasaya sunuyor. Space Q45 ve Space A40 kablosuz kulaklık modelleri yakın zaman içerisinde Türkiye’de de satışa açık durumda olacağı düşünülüyor. Çünkü firmanın birçok kulaklık çözümü uzun süredir Türkiye’de resmi garantili olarak alınabiliyor. Ancak Türkiye'de uygulanacak olan fiyatlar daha belli değil. Bluetooth'lu kulaklıklara baktığımızda yeni çıkarılan bu iki ürünün de fiyatlarının Türkiye koşullarında normal standartlarda olması durumunda gayet iyi bir satışının olacağı bekleniyor. Diğer Xiomi, Samsung ve Apple gibi markalarında bulunduğu rekabet ortamında gidişatının nasıl olacağı da büyük bir merak konusu. 

 

Bu içeriğimizi beğendiyseniz "Telefon Alırken Dikkat Edilecek Özellikler" içeriğimize de göz atabilirsiniz

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap