Ankara Antlaşmasıyla İngiltere’ ye Kolay Bir Şekilde Vize Alın! Bazı Başvuru Şartları Bulunuyor

İngiltereye vize almanın bu kadar kolay alacağını hiç düşünemezdiniz. Lise mezunu veya herhangi bir lisans mezununun bile rahatlıkla bize alabileceğini biliyor muydunuz..

Ankara Antlaşmasıyla İngiltere’ ye Kolay Bir Şekilde Vize Alın! Bazı Başvuru Şartları Bulunuyor

1963 senesinde hazırlanarak imzalanan Ankara antlaşması, İngiltere vizesi almak isteyenlerin işini oldukça kolaylaştıracak. İmzalanan bu Antlaşma, İngiltere’ye giderek iş kurmak isteyen kişilerin en büyük merak konusu haline gelmiştir. Bu sebeple Ankara Antlaşması nedir ve nasıl İngiltere vizesi alınır sorusunu sizler için yanıtlıyoruz…

İngiltere

Ankara Antlaşması Nedir?

Ankara Antlaşması, 12 Eylül 1963 tarihinde Ankara’da imzalanmıştır. Sadece Türkiye değil daha birçok toplulukta bu anlaşmaya imza atmıştır. Fakat Romanya ve Bulgaristan Avrupa birliğine girdiğinde Ankara Antlaşması sadece Türkiye vatandaşlarının yararlandığı bir yasa haline gelmiştir. Genel olarak Türkiye vatandaşlarına iş kurma ve işletme hakkı bu anlaşma sayesinde tanınmıştır. Kimler Ankara antlaşması ile İngiltere’ye gitmek için başvurabilir, şartları nelerdir bakıldığı zaman,

  • İngiltere’de çalışmayı veya iş kurmayı hedefleyen Türk vatandaşlarında aranan ilk özellik, 18 yaş üzerinde olmalarıdır.
  • Yapılacak iş için gerek duyulan sermayeye sahipseniz sektör fark etmeden iş yeri açabilirsiniz.
  • Ankara antlaşmasında Türk vatandaşlığı şarttır ve gerçekten bir iş kurarak çalışma niyeti bulunmalıdır.
  • İş kurmak isteyen bireyler tüm maddi giderlerini karşılayacak paraya sahip olmalıdır.
  • İngilizce bilginizin olması gereklidir.

Tüm bu şartları sağlıyorsanız Ankara antlaşması sayesinde İngiltere vizenizi uğraştırmadan alabilirsiniz. Vizenin, ilk ve en önemli özelliği ise bu vizeyle İngiltere’ye giren tüm Türk vatandaşlarının İngiltere’de yerleşik bir yaşam hakkına sahip olmasıdır.

İngiltere

Ankara Antlaşması Vize Özellikleri

Belirlenen antlaşma, Türk bireylere birçok farklı imkân sağlayabilmektedir. Bu vizeyi kullanarak İngiltere’de iş kuran vatandaşlar askerliklerini de 37 yaşına kadar erteleyerek bedelli askerlik yapabilirler. Ankara antlaşmasında İngiltere’ye giden bireyler, bakmakla sorumlu olduğu kişileri de yanlarında götürebileceklerdir. Ankara anlaşması vizesi başvurusu nasıl yapılır için de öncelikle herhangi bir ülkenin İngiliz konsolosluğuna giderek başvuru yapmanız yeterlidir.

Kişilerin senelik kazancı konusunda herhangi bir alt sınır bulunmuyor. Sadece yemek, konaklama, ulaşım ve benzeri giderlerin sağlanması yeterlidir. Ankara antlaşması vizesine ister kendiniz ister danışmanlık alarak başvuru yapabilirsiniz. Cüzi bir ücret karşılığında, danışmanlık firmaları sizlerin yerine başvuru yaparak gerek duyulan tüm evrakları toplar. Bu nedenle danışmanlık firmalarından anlaşma konusunda yararlanabilirsiniz.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap