2022 En İyi Aksiyon Filmleri

2022 en iyi aksiyon filmleri ni merak edenler için muazzam bir liste hazırladık. Her biri birbirinden heyecanlı bu filmler için sizi yazımıza bekleriz.

2022 En İyi Aksiyon Filmleri

2022 en iyi aksiyon filmleri ve en nirvanaları sıklıkla merak ediliyor. Aksiyon türü, dönemin en fazla aranan film türleri arasında bulunmaktadır. Canınız sıkıldığı zaman durağan filmlerin dışında aksiyon filmleri izlemek isterseniz aksiyonu bol bazı filmler sizleri çok etkileyecek. Aksiyon severler için en yeni ve en yüksek IMDB puanlı 5 aksiyon filmi…

2022 en iyi aksiyon filmleri

1.The Northman

2022 en iyi aksiyon filmleri arasında bulunan The Northman, geçmiş yüzyıllardan gelen bir hikâyeyi konu alıyor. Aksiyon dolu olan bu filmde, Biking Prensinin intikam çabaları sürüyor. Amleth, küçük yaşta tahta çıkmak üzeredir. Fakat babasının öldürülmesiyle kendi topraklarından kaçar. Tahtı amcası ele geçirir ve bu noktada Amleth, büyüyene kadar bekleyecek ve babasının intikamını alarak tahta çıkacaktır.

2022 en iyi aksiyon filmleri

2.Uncharted

2022’in en yeni aksiyon filmleri arasında bulunan Uncharted bir hazine avcının hikayesini anlatıyor. İki maceraperest, El Dorado’ya gider. Burada aynı hazine için yarışan iki grupla karşılaşırlar. Hazineye giden yolda tuzak ve engellemelerle karşılaşarak en önce ulaşmaya çalışacaklardır. Aynı hazine için yarışan bu iki grupta birçok macera dolu olayın içerisinden geçeceklerdir.

2022 en iyi aksiyon filmleri

3. Top Gun: Maverick

En yeni aksiyon gerilim filmleri arasında yer alan Top Gun, bir pilotun maceralarını konu alıyor. Pete, donanmanın en iyi pilotlarından biridir. 30 senelik hizmeti ardından terfiden kaçar. Fakat kendini hiçbir pilotun yapamayacağı özel bir görevde görür. Bu süreçte geçmişten gelen anılarla karşı karşıya kalırken en büyük korkularıyla yüzleşecektir.

2022 en iyi aksiyon filmleri

4.Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü

Thor’un maceralarını anlatan ve 2022 en iyi aksiyon filmleri arasında bulunan yapım, Marvel serisinden geliyor. Thor, bu zamana kadar karşılamış olduğu hiçbir maceraya benzemeyen bir yolculuğa çıkar. Fakat tanrıların yok edilmesini isteyen galaktik bir katili durdurmak zorundadır. Thor, geçmişten tamamen arınırken ikinci bir Thor’la karşılaşır.

2022 en iyi aksiyon filmleri

5.Spiderhead

Spiderhead, Sürükleyici aksiyon filmleri arasında bulunuyor. Filmin konusu, Bir famakoloji dâhisi, son teknoloji cezaevinde bir hükümlüdür. Aynı zamanda mahkumlar üzerinde duyguları kontrol eden ilaçları denemektedir. Fakat bu noktada ilaçların amacını sorgulamaya başlar ve engellemeye çalışır. Bu süreçte birçok macera içerisinde kendisini bulur.

Son olarak Netflixte olmayan dizileri merak ediyorsanız bu yazımızı da okumalısınız.

Yorumlar (0 Yorum)

    Bu yazıya hiç yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap.

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yap